dbb6 d8afd984db8cd984 d8addb8cd8a7d8aadb8c d8a8d8b1d8a7db8c d8a7d8b3d8aad981d8a7d8afd987 d8b1d988d8b2d8a7d986d987 d8a7d8b2 d8b3d8b1d985 6519c97292f05

۶ دلیل حیاتی برای استفاده روزانه از سرم ویتامین C

«زیبایی لحظه‌ای است که در آن، زمان ناپدید می‌شود. زیبایی جایی است که در آن، جاودانگی برمی‌خیزد.» این جمله‌ آمیت رای در کتاب روشنگری گام به گام درباره‌ موضوعی صحبت می‌کند که شاید نقطه‌ آغاز خلق تمامی آثار زیبای ادبی، شاهکارهای موسیقی، نمایشنامه‌های مشهور و شاید کل دنیای ما است. زیبایی بصری ما، بیش از هر چیز به پوست ما بستگی دارد. سرم ویتامین C یکی از بهترین راه‌‌های رسیدن به زیبایی بصری است.

ویتامین C یکی از اساسی‌ترین موادی است که در سلامتی بدن ما نقش دارد. این ویتامین نه تنها برای درمان بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی اهمیت داشته، بلکه نقشی اساسی در جلوگیری از پیری پوست ما دارد. در کنار رتینول، ویتامین C یکی از مهم‌ترین عوامل اثبات‌شده برای جوان‌سازی پوست است.

ویتامین C می‌تواند باعث افزایش تولید کلاژن (پروتئینی پر اهمیت در زیبایی پوست) شود. ویتامین C همچنین می‌تواند اثرات زخم‌ها و تخریب پوست توسط خورشید را از بین ببرد. ویتامین C همچنین آنتی‌اکسیدان است و به همین طریق، این ویتامین قادر است عوامل مخرب خارجی را از پوست دور ساخته و پوست سالم ما را حفظ کند.

اگر علاقه‌مند به استفاده از این ویژگی‌های پر اهمیت ویتامین C برای پوست خود هستید، در این مقاله قصد داریم درباره‌ آن صحبت کنیم. در ادامه با ۶ اثر مثبت مهم سرم ویتامین C روی پوست آشنا خواهید شد.

دلایل حیاتی استفاده از سرم ویتامین C

در این مقاله به مطالب زیر خواهیم پرداخت:

  • نقش ویتامین سی در تولید کلاژن
  • نقش ویتامین سی در محافظت پوست در مقابل آفتاب‌سوختگی
  • نقش ویتامین سی در بازگرداندن رنگ طبیعی پوست
  • نقش ویتامین سی در جوان ماندن پوست
  • نقش ویتامین سی در تأمین رطوبت پوست
  • نقش ویتامین سی در شفاف‌سازی و روشن ساختن پوست
بیشتر بدانید  تاثیر قطره ویتان بر رشد کودک

۱- نقش سرم ویتامین C در تولید کلاژن

افرادی که به زیبایی خود اهمیت می‌دهند، دیدن چین و چروک روی صورت خود را دوست ندارند. با بالاتر رفتن سن، چین و چروک‌های صورت شاید اولین نشانه‌های آزاردهنده‌ای باشند که زیبایی ما را تحت تأثیر منفی خود قرار می‌دهند. استفاده از سرم ویتامین C می‌تواند این روند مخرب را از پوست ما دور کند.

ویتامین سی به دلیل ویژگی آنتی‌اکسیدانی خود قادر است تولید کلاژن را افزایش بخشد. پروتئین کلاژن نقشی اساسی در جلوگیری از چین و چروک صورت داشته و با داشتن مقادیر زیاد این پروتئین در پوست می‌توانیم ظاهر جوان خود را به بهترین شکل حفظ کنیم.

کلاژن اساسی‌ترین پروتئین ساختاری است که نقشی مهم در غشاء میانی پوست دارد. بافت پیوندی غشاء میانی پوست، نقشی اساسی در استحکام‌بخشی و دادن قابلیت ارتجاعی به پوست دارد. به این دلیل است که تولید مناسب کلاژن می‌تواند پوست را استحکام بخشیده و از ایجاد چین و چروک جلوگیری کند.

با افزایش سن، سرعت تولید کلاژن نیز کاهش می‌یابد. پیری باعث نازک‌تر شدن هر سه لایه‌ پوست یعنی اپیدرم، درم و هیپودرم می‌شود. بالاترین لایه‌ پوست یعنی اپیدرم یک لایه‌ ضد آب ایجاد می‌کند و به این طریق آسیب‌های خارجی را از بدن دور می‌سازد. این لایه پوشش دهنده‌ لایه‌ی درم است.

لایه‌ درم، دربردارنده‌ی بافت پیوندی، غدد تعریق، ریشه‌ مو و همچنین کلاژن است. زیر لایه‌ درم، لایه‌ هیپودرم وجود دارد که وابسته به سلول‌های چربی است.

نازک‌تر شدن این سه لایه با کاهش تولید کلاژن همراه است. پس از حدود سن ۲۱ سالگی، هر سال بالاتر رفتن سن حدود ۱ درصد تولید کلاژن را کاهش می‌دهد. تأمین مقدار مورد نیاز کلاژن پوست با افزایش تولید آن می‌تواند نقشی اساسی در دور ساختن پیری پوست داشته باشد. از این رو، استفاده از سرم ویتامین سی که باعث افزایش تولید کلاژن می‌شود، می‌تواند باعث جوان‌سازی پوست گردد.

۲- نقش سرم ویتامین C در محافظت پوست در مقابل آفتاب‌سوختگی

جدای از نقش پراهمیت سرم ویتامین سی در جلوگیری از پیر شدن پوست، استفاده از این محصولات تأثیر بسیار زیادی در محافظت پوست مقابل آفتاب سوختگی دارد. ویتامین سی می‌تواند پوست ما را در مقابل اشعه‌های UVA و UVB محافظت کند.

بیشتر بدانید  ۸ راه برای فعال شدن کل خانواده با هم

دلیل این موضوع باز هم مربوط به خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن است. به این طریق، ویتامین سی قادر است پوست شما را در مقابل اشعه‌های مخرب خورشید محافظت کند. اما نباید دچار این اشتباه شد که استفاده از سرم ویتامین سی شما را از استفاده‌ کرم ضد آفتاب بی‌نیاز می‌سازد.

سرم ویتامین C در ترکیب با کرم ضد آفتاب می‌تواند پوست شما را به بهترین شکل در مقابل اشعه‌های مخرب خورشید محفاظت کرده و جدای از تأثیرات زیبایی‌شناختی، سلامت بدن شما را در مقابل بیماری‌های مختلف از جمله سرطان پوست تضمین کند.

۳- نقش سرم ویتامین C در بازگرداندن رنگ طبیعی پوست

اگر از سرخی و یا دیگر مشکلات مربوط به رنگ پوست رنج می‌برید، سرم ویتامین سی در این مورد نیز می‌تواند به شما یاری رساند. به صورت کلی، ویتامین سی می‌تواند سرخی پوست را به بهترین شکل از شما دور سازد. تنها با چندین بار مصرف سرم ویتامین سی می‌توانید تأثیر آن را روی سرخی پوست خود مشاهده کنید. در این مورد، استفاده از سرم ویتامین C به دلیل غلظت بالا می‌تواند تاثیرگذاری بسیار سریع داشته باشد.

پیشنهاد خرید
d982d8b1d8b5 d8a2d984d981d984daa9d8b3db8cd984 d8a2d984d981d8a7 d988db8cd8aad8a7d985db8cd986d8b2 666088f9dbcda

قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز

565000 تومان565000 تومانخرید با تخفیف ویژه

۴- نقش سرم ویتامین C در جوان ماندن پوست

اهمیتی ندارد که سن شما چقدر است. ویتامین سی می‌تواند به شما کمک کند که پوست خود را در مدت طولانی‌تری جوان نگه دارید. ویتامین سی این موضوع را تنها با افزایش بخشیدن به تولید کلاژن انجام نمی‌دهد. موضوع دیگری که ویتامین سی را در جوانسازی پوست با اهمیت می‌سازد، نقش این ویتامین در روشن کردن لکه‌های تیره پوست است.

سرم ویتامین C جوان کننده پوست

۵- نقش سرم ویتامین C در تأمین رطوبت پوست

اگر از خشکی پوست رنج می‌برید، تأمین ویتامین سی پوست یکی از اساسی‌ترین مواردی است که سریعا باید انجام دهید. این موضوع مخصوصا زمانی اهمیت دارد که کرم‌های مرطوب‌کننده را پیش از این امتحان کرده، اما نتیجه‌ مناسب را دریافت نکرده‌اید.

بدن شما برای مرطوب نگه‌داشتن پوست به مقدار مناسب ویتامین سی نیاز دارد و شما با تأمین این مقدار ویتامین سی می‌توانید خشکی پوست خود را از بین ببرید. خشکی پوست می‌تواند به شکل‌های مختلفی، زیبایی و جوانی پوست شما را تحت تأثیر قرار داده و یا حتی روند طبیعی کارکرد پوست شما را دچار اختلال سازد. از این رو استفاده از سرم ویتامین C می‌تواند نقش مهمی در تأمین سلامتی پوست شما داشته باشد.

بیشتر بدانید  چگونگی درمان استرس و پیشگیری از تأثیرات منفی آن بر پوست

۶- نقش سرم ویتامین C در شفاف‌سازی و روشن ساختن پوست

ویتامین سی می‌تواند به شکلی تاثیرگذار پوست شما را شفاف‌تر و روشن‌تر سازد. به این شکل، پوست شما ظاهری سالم‌تر و زیبا‌تر خواهد داشت. ویتامین سی به پوست شما زندگی تازه ‌می‌بخشد و آن را بسیار باطراوت و دوست‌داشتنی می‌کند. از این رو استفاده از محصولات دربردارنده‌ی ویتامین سی همواره یکی از اصلی‌ترین موارد برای داشتن ظاهری زیبا و جوان است.

سرم ویتامین سی حاوی مقداری زیادی ویتامین C است. سرم ویتامین C نسبت به کرم و دیگر محصولات ویتامین سی متفاوت است. به همین علت، نتیجه‌ استفاده را بسیار سریع‌تر روی پوست خود مشاهده می‌کنید.

بهترین راه استفاده از سرم ویتامین C

بهترین راه برای استفاده از سرم ویتامین C، استفاده از آن به صورت روزانه و یا یک روز در میان بسته به نوع پوست است. موضوع مورد اهمیت در این مورد، آن است که سرم ویتامین سی را پیش از آرایش استفاده کنید. همچنین پس از استفاده از سرم ویتامین سی، زمانی را برای خشک شدن آن روی پوست دهید و سپس اقدام به آرایش کنید.

یکی از بهترین روش‌ها در استفاده از کرم و سرم ویتامین سی، استفاده از آن در صبح است. از مهم‌ترین تأثیرات ویتامین سی، کاهش التهابات پوستی است. به این دلیل استفاده از کرم و سرم ویتامین سی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که صبح زود با پوستی ملتهب بیدار می‌شوند.

برای تسریع روند درمان آفتاب سوختگی استفاده از این سرم بسیار موثر است. زمانی که پوست شما زیر نور آفتاب سوخته است، ویتامین سی می‌تواند روند بهبود پوست شما را سریع‌تر کند.

محبوبیت سرم ویتامین سی

با توجه به موضوعات یاد شده در این مقاله، چندان عجیب نیست که انواع کرم و سرم ویتامین سی تبدیل به یکی از محبوب‌ترین محصولات نگه‌داری پوست در سال‌های اخیر شده است. بسیاری از افراد مشهور و مدل‌ها در دو سال اخیر میزان استفاده‌ خود را از کرم و سرم ویتامین سی چندین برابر کرده‌اند. تحقیقاتی که از طرف Pinterest انجام شد، نشان داد ذخیره‌ تصاویر مربوط به ویتامین سی در سال ۲۰۱۷ به مقدار ۳۳۷۶ درصد افزایش یافت.

دکتر دنیس گروس Dr. Dennis Gross دلیل این محبوبیت را چنین بیان می‌کند: «ویتامین سی به صورت وسیع به دلیل فواید آنتی‌اکسیدانی خود برای بدن شاخته شده است. اما این ویتامین همچنین نقشی مهم در پوست افراد، افزایش تولید کلاژن و دور ساختن اشعه‌ی UV دارد.»


آیا از کرم و سرم ویتامین C الارو استفاده می‌کنید؟

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.