dbb5 d985d8b2db8cd8aa d8a7d8b5d984db8c daa9d8b1d985 d988db8cd8aad8a7d985db8cd986 d8b3db8c d8aed988d8a8 d8a8d8b1d8a7db8c d9bed988d8b3d8aa 6519c860c9e67

۵ مزیت اصلی کرم ویتامین سی خوب برای پوست

داشتن پوستی شاداب و زیبا و سالم از دغدغه‌های بسیاری از افراد در جوامع مختلف است. از گذشته تا به امروز بشر تلاش داشته تا به وسیله گیاهان دارویی و روش‌های طبیعی و یا داروهای شیمیایی و دستگاه و ابزار مختلف، شادابی از دست رفته پوست را بازگرداند و یا سلامت و جوانی آن را حفظ کند. یکی از راهکارهای عالی برای حفظ سلامت پوست، استفاده از یک کرم ویتامین سی خوب است. اما این کرم چگونه به سلامتی پوست ما کمک می‌کند؟ سوالی است که در این مقاله به آن پاسخ می‌گوییم.

بهبود پوست با استفاده از کرم ویتامین سی یک رویا نیست. به کمک کرم ویتامین c می‌توان پوستی جوان داشت. به همین دلیل در بسیاری از محصولات ضد پیری و محصولات مراقبت از پوست نیز از ویتامین سی استفاده می‌شود.

کرم ویتامین سی خوب و ۵ مزیت اصلی آن

یک کرم ویتامین سی عالی مزایای زیادی برای سلامتی و زیبایی پوست شما دارد، اما مزایای اصلی آن را می‌توان به ۵ دسته زیر تقسیم کرد:

۱- احیا زیبایی پوست با کرم ویتامین سی خوب

شاید چین و چروکی که خیلی زود به سراغ شما آمده و یا لک‌هایی که در قسمت‌های مختلف بدنتان مشاهده می‌کنید، ناشی از کمبود ویتامین‌ها باشد. خوشبختانه این موارد به راحتی قابل درمان است. با یک آزمایش ساده می‌توانید سطح ویتامین‌های موجود در بدن را به درستی متوجه شوید و درصورت کمبود ویتامین با مشورت متخصص به وسیله رژیم غذایی، مکمل های دارویی، کرم، لوسیون و محصولات مشابه به تامین ویتامین‌ها بپردازیم. اما معمولا ویتامین سی که از طریق غذا به ما می‌رسد، برای پوست کافی نیست و به همین علت، استفاده از یک کرم ویتامین سی خوب برای حفظ سلامتی آن و احیا زیبایی پوست اهمیت دارد.

  • مزایای کرم ویتامین سی خوب برای پوست

از گذشته، ما ویتامین سی را به خاطر خاصیت ضد سرماخوردگی و یا داروی درمان آن می‌شناسیم. ویتامین C حاوی آنتی اکسیدان بوده و با تحریک کلاژن سازی تاثیر ویژه‌ای بر زیبایی پوست می‌گذارد. این آنتی اکسیدان علاوه بر مبارزه با فعالیت رادیکال‌های آزاد، باعث یکدستی و یکنواختی پوست، نرمی و لطافت آن، جوانسازی و کاهش علائم پیری پوست مانند چین و چروک و لک می‌شود. همچنین از پیری زودرس که نتیجه شرایط نامناسب مراقبت از پوست، غذای نامناسب، آلودگی هوا و غیره است، جلوگیری می‌کند.

بیشتر بدانید  6 گزینه گیاهی برای کنترل روزانه فشار خون

وجود ویتامین سی در ضدآفتاب شما و یا استفاده از یک کرم ویتامین سی خوب می تواند تا حدود زیادی احتمال ابتلا به سرطان پوست را نیز کاهش دهد.

مصرف ویتامین سی چه به صورت استعمال خارجی و از طریق کرم ویتامین C و چه به صورت خوراکی می‌تواند باعث کلاژن سازی پوست شود. همچنین باعث نرمی پوست می‌شود. رگ‌های خونی تحت تاثیر ویتامین سی بهتر خون رسانی می‌کنند. این انتقال راحت و مناسب خون باعث می‌شود شادابی و قابلیت ارتجاعی پوست شما به خوبی حفظ شود. کرم ویتامین سی در حفظ رطوبت پوست نیز به شدت موثر است.

استفاده از کرم ویتامین سی امکان از بین بردن لک‌های پوستی را برای شما فراهم کرده و به بازسازی پوست کمک می‌کند. همچنین به خاطر ایجاد رطوبت کافی و خاصیت کشسانی که کرم ویتامین C به پوست می‌دهد از ایجاد و عمیق شدن چین و چروک تا حدی پیشگیری می‌کند.

۲- کرم ویتامین سی خوب ضد تومور پوستی

از دیگر کاربردهای ویتامین سی می‌توان به ضد تومور بودن آن اشاره کرد. تحقیقات نشان می‌دهد از این ویتامین می‌توان برای درمان تومورهای پوستی نیز استفاده کرد. البته برای داشتن نتیجه مطلوب و اثربخشی مناسب باید این ویتامین با ترکیبات مکمل نیز ترکیب شود.

۳- جوان سازی پوست با اسکراب و یک کرم ویتامین سی خوب

شما می‌توانید با ساخت اسکراب‌ های طبیعی و استفاده آن بر روی صورت پوست خود را جوان کنید. برای مثال، ترکیب آب لیمو با شکر و نمک یک اسکراب طبیعی را برای شما می سازد و با استفاده از آن می‌توانید به نتایج فوق‌العاده‌ای دست یابید. این روش در کنار یک کرم ویتامین سی خوب می‌تواند صورت شما را لایه برداری و جوان کند. البته از این روش نباید همیشه استفاده کنید.

۴- بهبود زخم‌ها با یک کرم ویتامین C خوب

از جمله خواص جالب ویتامین سی می‌توان به سرعت بخشیدن به روال بهبود زخم‌ها اشاره کرد. ویتامین سی کمک می‌کند تا زخم‌های شما سریع‌تر و بهتر بهبود یابند. البته باید توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید از کرم ویتامین سی روی زخم باز استفاده کرد.

بیشتر بدانید  روش استفاده صحیح ترازو در کاهش وزن

۵- کرم ویتامین سی خوب و تقویت اثر ضد آفتاب

تاثیراتی که استفاده موضعی کرم ویتامین سی بر روی پوست و سلامت آن دارد، فقط از لحاظ زیبایی نیست. بلکه این ویتامین با بهبود کلاژن سازی و افزایش سرعت آن باعث ترمیم سریع‌تر پوست در مقابل تابش آفتاب می‌شود و در کنار یک ضد آفتاب عالی می‌تواند، از پوست شما به خوبی حفاظت کند.

کرم ویتامین C الارو؛ یک کرم ویتامین سی خوب

روش استفاده از کرم ویتامین سی خوب

به روش‌های مختلف می‌توان از خواص فوق‌العاده ویتامین سی بهره برد. خوردن میوه و مواد غذایی حاوی ویتامین C یکی از راه‌های رایج برای جذب ویتامین و استفاده از مزایای آن است. از این طریق، علاوه بر تاثیر ویتامین سی بر پوست و سلامت آن می‌توانید از تاثیرات این ویتامین بر سیستم دفاعی بدن نیز برخوردار شوید. از دیگر روش‌ها می‌توان به استفاده از انواع ماسک‌های حاوی ویتامین سی و یا کرم ویتامین C اشاره کرد.

توصیه می‌شود هر روز صبح بعد از شستشوی کامل پوست صورت و پاک کردن سطح صورت از تمام آلودگی‌ها از سرم و یا یک کرم ویتامین سی خوب بر روی پوست خود استفاده کنید. کرم یا سرم را روی پوست ریخته و کامل روی تمام سطح پوست صورت ماساژ دهید.

دقت کنید آلودگی های موجود روی سطح پوست که ناشی از آلودگی هوا و دود آلاینده‌ها و یا دخانیات هستند و همچنین مواد آرایشی روی پوست مانع تنفس درست پوست شده، منافذ پوست را می‌بندند و اجازه نمی‌دهند تا کرم و یا سرم ویتامین C به درستی عمل کنند و نتیجه بخش باشند. اما درصورتی که پوست را به درستی تمیز کنید و از محصولات مذکور استفاده کنید مطمئن باشید به نتیجه مطلوب خواهید رسید. خوب است بدانید دستگاه‌های شستشوی صورت، استفاده از ابرهای مخصوص و وسایل مشابه نیز تا حد زیادی می‌توانند در تمیز شدن درست پوست به شما کمک کنند تا تاثیر ماسک، سرم و یا کرم ویتامین سی بر روی پوست شما بیشتر شود.

بیشتر بدانید  مزایای استفاده از ماسک کراتینه مو فاقد سولفات چیست؟

مطمئنا شما می‌دانید استفاده بیش از اندازه و خارج از استاندارد از هرکدام از محصولات مراقبت از پوست و مو نتیجه عکس دارد و می‌تواند حتی مضر باشد.

مهم‌ترین دلیل استفاده از یک کرم ویتامین C خوب

ویتامین C در بدن انسان تولید نمی‌شود و انسان باید با مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین و یا مکمل‌های دارویی، ویتامین سی مورد نیاز بدن را تامین کند. همچنین این ویتامین به دلیل محلول در آب بودن به سرعت از بدن دفع می شود و امکان ذخیره ویتامین سی در بدن وجود ندارد.

 به همین خاطر باید مصرف مواد غذایی شامل این ویتامین را به صورت مداوم در برنامه غذایی خود قرار دهید و به صورت روزانه ویتامین سی مورد نیاز را به بدنتان برسانید. البته برای تاثیر بهتر و بیشتر این ویتامین بر روی پوست صورت می‌توانید موازی با مصرف خوراکی ویتامین به صورت موضعی نیز از کرم ویتامین سی استفاده کنید. بهبود پوست با کرم ویتامین سی جز خواص هیجان انگیز این ویتامین به شمار می‌آید که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.

تاثیرات ویتامین سی بر بدن

تاثیر ویتامین سی فقط بر روی پوست نیست و کمبود آن در دراز مدت می‌تواند صدمات جبران ناپذیری همچون سکته، سرطان، فشارخون و اسکوربوت را ایجاد کند. پس بهتر است پیش از اینکه نبود این ویتامین در بدن باعث بروز مشکلات مختلف شود هم برای حفظ سلامتی و هم حفظ نشاط و زیبایی پوست در تامین این ویتامین، دقت کافی را به خرج دهید. از منابع خوراکی که سرشار از ویتامین سی هستند می‌توان به انبه، پرتقال، فلفل سبز، جعفری، آناناس، گریپ فروت، نخودسبز، گل کلم و غیره اشاره کرد.

پشنهاد می‌کنیم برای اینکه بتواند به خوبی از تمام مزایای ویتامین سی تا حد مطلوبی استفاده کنید یک برنامه برای خودتان وضع کنید و مواد غذایی، سبریجات و میوه‌های مناسب را در برنامه غذایی خود قرار دهید. در برنامه‌تان به خود یادآور شوید که از خوراکی‌های با ارزش غذایی پایین و نامناسب دوری کنید. همچنین با صلاحدید پزشک استفاده از مکمل دارویی را نیز در برنامه خود قرار دهید. برای داشتن پوستی شاداب، استفاده موضعی از محصولات حاوی ویتامین سی را فراموش نکنید.

در خاتمه می‌توان گفت یک کرم ویتامین سی خوب می‌تواند تاثیر بسزایی روی احیای پوست، تومور پوستی، جوان سازی و روشن کردن پوست، بهبود زخم‌ها و تقویت اثرات ضد آفتاب داشته باشد. پس استفاده روزانه از کرم ویتامین سی را در برنامه روزانه خود بگنجانید.


شما از کرم ویتامین سی استفاده می‌کنید؟ به نظر شما کدام کرم ویتامین سی خوب است؟

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.