dbb4 d8b1d8a7d987 d981d988d982d8a7d984d8b9d8a7d8afd987 d8a8d8b1d8a7db8c d8b3d988d8b1d9bed8b1d8a7db8cd8b2 daa9d8b1d8afd986 d985 6519c7c9340d4

۴ راه فوق‌العاده برای سورپرایز کردن مادران در روز جهانی مادر

دنبال راهی اعجاب انگیز برای تبریک روز جهانی مادر هستید؟ می‌خواهید بدانید تاریخ دقیق روز مادر چه روزی در تقویم است؟ می‌خواهید مادر خود را سورپرایز کنید؟ این مقاله پاسخ سوالات شما را خواهد داد.

 

تاریخ روز جهانی مادر و تاریخچه آن

مادر مفهوم زندگی، نوستالژی امنیت و مهربانی است. مادر دلیل حیات ماست. و چه روزی بهتر از این روز برای قدردانی از زحمت‌هایی که اکثر مادران برای بزرگ کردن ما کشیده‌اند. امسال روز جهانی مادر ۱۰ می ۲۰۲۰ (دومین یکشنبه ماه می) مصادف با ۲۰ اسفند سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

روز جهانی مادر پیشینه‌ای به اندازه تاریخ دارد، ایرانیان و یونیان باستان هر سال روزی را به احترام مادر جشن می‌گرفتند در ایران روز اسفندگان (۵ اسفند) به احترام مادر زمین  و در یونان به احترام مادر خدایان ریا (همسر کرونوس) یک روز در سال جشن گرفته می‌شد.

سال ۱۹۰۸ با تلاش آنا جارویس در روز یادبود مادرش در کلیسا سنت اندرو ویرجینیا غربی روز جهانی مادر پایه‌گذاری شد. مادر آنا دوست داشت که چنین مناسبتی در تقویم وجود داشته باشد و آنا با راه انداختن حرکتی اجتماعی این روز را در آمریکا پایه گذاری کرد. بعدها این حرکت توسط جهانیان پذیرفته شده و هم اکنون در بیش از ۹۰ کشور دنیا جشن گرفته می‌شود.

بیشتر بدانید  هر آنچه باید در مورد خواص رزماری بدانید

 

۵ راه سورپرایز مادران در روز جهانی مادر

برای سورپرایز کردن مادران راه‌های زیادی وجود ندارد، چون مادر‌ها معمولا شما را بهتر از خودتان می‌شناسند. ولی با این ۵ راه فوق العاده می‌توانید مادرتان را در روز جهانی مادر سورپرایز کنید.

 

 دعوت از تمامی افراد خانواده مادری و گرفتن مهمانی

از دایی‌ها، خاله‌ها و پدربزرگ و مادربزرگ و هر کسی که مادرتان به او علاقه (حتی خانواده پدری) دارد، دعوت کنید که به مهمانی شما بیاید. اجازه ندهید مادرتان از این دعوت با خبر شود.

  • اگر خانه شما جداست، مادرتان را هم نامحسوس به خانه بکشانید.
  • اگر خانه جدا نیست، او را ساعتی به بهانه صحبت یا خرید بیرون از خانه ببرید، تا همه مهمان‌ها برسند.

اجازه ندهید مادرتان، آن روز کار کند.

 

 

یک روز کامل با مادرتان

این روش وقتی موثر است که اکثر اوقات بیرون از خانه هستید یا با مادر خود زندگی نمی‌کنید. اگر شده مرخصی بگیرید، این کار را انجام دهید. اگر مادرتان اهل بیرون رفتن است، با او به جاهایی که دوست دارد بروید. اگر علاقه‌ای به بیرون رفتن ندارد، در خانه فعالیت‌های مورد علاقه او را انجام دهید. اجازه ندهید مادرتان در روز مادر کار خسته کننده‌ای بکند.

 

گرفتن هدیه‌ای مورد نیاز مادرتان

فرقی نمی‌کند که این هدیه خانه، ماشین، تابلو نقاشی، مجسمه‌ای زیبا، ظرف و ظروف، پک لوازم آرایشی و بهداشتی یا هر چیز دیگری باشد. فقط باید مادرتان به آن نیاز داشته باشد. چیزی را تهیه کنید که مادرتان را واقعا خوشحال می‌کند.

بیشتر بدانید  ۸ راه برای فعال شدن کل خانواده با هم

قیمت هدیه مهم نیست، مهم به یاد او بودن در روز جهانی مادر است.

 

 ساخت کادو برای مادر

اگر هنری دارید، حتما ساخت کادو برای مادر را فراموش نکنید. از درست کردن یک غذای خوشمزه برای مادرتان گرفته، تا نوشتن شعر یا کشیدن نقاشی و تهیه ویدیو همه و همه می‌توانند مادر شما را خوشحال کنند. ساخت یک مجسمه از مادر یا بافتن یه گلیم یا فرش برای او، مثل هر هنر دیگری، او را از لحاظ احساسی به خصوص در روز جهانی مادر تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

 

احترام به مادر

فراموش نکنید، نه تنها در روز مادر بلکه در تمام روزهای سال، حفظ احترام کسی که با تحمل لحظه‌های سخت، عاشقانه ما را موقعیت فعلی رسانده است، یک باید است.

پس احترام را فراموش نکنیم. با مادر خود با حوصله و لبخند حرف بزنیم. و فراموش نکنیم بدون عشق مادر هرگز در این دنیا نبودیم.

 

روز جهانی مادر مبارک

یک جمله برای مادرتان در کامنت های الارو بنویسید

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.