dbb4 d8afd984db8cd984 d8addb8cd8a7d8aadb8c d8a7d8b3d8aad981d8a7d8afd987 d8a7d8b2 d8aed988d8a7d8b5 daa9d8b1d985 d988db8cd8aad8a7d985db8c 6519c7588a209

۴ دلیل حیاتی استفاده از خواص کرم ویتامین سی روی پوست شما

بدن انسان، بر خلاف سایر موجودات زنده به جز خوکچه هندی قادر به تولید ویتامین سی نیست، بنابراین مصرف ویتامین سی چه به صورت خوراکی و چه به صورت موضعی اهمیت ویژه‌ای در تأمین سلامتی بدن و پوست ما دارد. استفاده از خواص کرم ویتامین سی به ۴ دلیل زیر یکی از حیاتی‌ترین محصولات برای تامین ویتامین سی مورد نیاز پوست است.

  • ضد پیری
  • خواص آنتی اکسیدانی
  • روشن کنندگی پوست
  • ضد التهاب پوست

اما آن‌چه که ویتامین سی را بهترین و حیاتی‌ترین انتخاب برای انجام فعالیت‌های فوق می‌کند، عدم حساسیت پوست و بدن ما به ویتامین سی است. در واقع بیشتر انسان‌ها به ویتامین سی حساسیت نشان نداده، توسط آن مسموم نمی‌شوند. تنها در موارد نادر، ممکن است حساسیت خفیفی مشاهده شود.

خواص ضد پیری کرم ویتامین سی

ویتامین سی، روند کلاژن سازی را بهبود می‌بخشد و آن را تقویت می‌کند. ساختن کلاژن باعث بالا رفتن الاستیسته و سفتی پوست می‌شود. از طرفی پایین آمدن سطح کلاژن در پوست، باعث به وجود آمدن خطوط ریز خواهد شد. بعضی از تحقیقات نشان می‌دهد که ویتامین سی از افتادگی پوست نیز جلوگیری می‌کند. اما این اثر آن هنوز به اثبات نرسیده است. کمبود سطح کلاژن باعث افتادگی پوست می‌شود.

یکی از خواص کرم ویتامین سی آبرسانی است. استفاده از این کرم باعث تأمین آب مورد نیاز سلول‌های پوستی شما نیز خواهد شد. منیزیم اسکوربیل فسفات، یکی از مشتقات اصلی ویتامین سی است. تحقیقات نشان می‌دهد که این ماده در آبرسانی به پوست بسیار مؤثر عمل می‌کند. این ماده از دست دادن آب را کاهش داده و از این طریق به پوست شما اجازه خواهد داد تا رطوبت خود را حفظ کند.

خواص کرم ویتامین سی برای پوست

خواص آنتی اکسیدانی کرم ویتامین سی

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است و در نتیجه در برابر اثرات رادیکال‌های آزاد از پوست شما حفاظت می‌کند. این ویتامین با خنثی کردن این اتم‌ها، اجازه فعالیت به آن‌ها را نداده و از مختل شدن فرآیندهای سلول‌های پوست جلوگیری می‌کند.

بیشتر بدانید  همه چیز درباره‌ی قرص لاغری گارسینیا کامبوجیا

از مهم‌ترین خواص کرم ویتامین سی کاهش اثرات آفتاب سوختگی است، شما می‌توانید از کرم ویتامین سی بعد از انواع ضد آفتاب مثل ضد آفتاب کرم پودری، ضد آفتاب مناسب پوست چرب یا ضد آفتاب مناسب انواع پوست‌ به راحتی استفاده کنید. اما هرگز نباید از آن بعد از کرم ضد آفتاب کودکان استفاده کرد. زیرا کلاژن سازی در پوست کودکان بالا بوده و نیازی به ویتامین سی ندارد.

خواص روشن کنندگی پوست کرم ویتامین سی

ویتامین C به محو شدن رنگ دانه‌های پوستی کمک کرده و آن را درخشان می‌کند. همچنین اثرات ناشی از دو رنگ شدن پوست توسط آفتاب را کاهش داده و قرمزی ناشی از آفتاب را از بین می‌برد. همچنین این کرم باعث رفع سیاهی دور چشم می‌شود. یکی دیگر از خواص کرم ویتامین C جلوگیری از تجمع ملانین‌ها است و به همین دلیل، به تدریج موجب محو شدن نقاط تیره و در نتیجه باعث یکنواخت شدن تناژ پوست می‌شود.

خواص ضد التهابی پوست کرم ویتامین سی

ویتامین سی التهاب و قرمزی پوست را کاهش داده و باعث بهبود وضعیت آن خواهد شد. این خصوصیت در کرم ویتامین سی از آن کرمی بسیار مؤثر در رفع التهابات ناشی از آفتاب سوختگی یا التهابات دیگر می‎سازد. همچنین به تسکین پوست پس از قرار گرفتن در معرض عوامل حساسیت زا کمک می‌کند.

خواص کرم ویتامین C الارو و سرم ویتامین C الارو

خواص کرم ویتامین سی الارو

الارو دارای یک کرم و یک سرم حاوی ویتامین C است. این محصولات، روشن و شاداب کننده پوست بوده و با به‌کارگیری زینک و رتینول، تحریک ساخت کلاژن را بهبود می‌بخشند. کرم ویتامین سی الارو در بسته‌بندی ۵۰ml و سرم آن در بسته‌بندی ۳۰ml به بازار عرضه شده است.

بیشتر بدانید  بهترین محلول شستشوی چشم چه ویژگی هایی دارد و تفاوت آن با قطره چشمی چیست؟

از ویژگی‌های دیگر کرم ویتامین سی الارو می‌توان به بهبود متابولیسم سلولی و سلول سازی، به همراه کاهش چین و چروک اشاره کرد. کرم و سرم روش کننده و شاداب کننده حاوی ویتامین C الارو بهترین پیشنهاد ما برای جوانسازی پوست شما است.


آیا تا به حال از محصولات حاوی ویتامین سی استفاده کرده‌اید؟ از کرم ویتامین سی الارو چطور؟ لطفاً نظرات خود را درباره خواص کرم ویتامین سی با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.