dbb3 d985d8b1d8add984d987 d8a8d987d8afd8a7d8b4d8aa d981d8b1d8afdb8c d8acd987d8aa d9bedb8cd8b4daafdb8cd8b1db8c d8a7d986d8aad982d8a7d984 6519c7af84838

۳ مرحله بهداشت فردی جهت پیشگیری انتقال ویروس کرونا از راه چشم‌ها

ویروس کرونا مثل هر ویروس دیگری ممکن است از راه چشم‌ها وارد بدن ما شود. بنابراین حفظ بهداشت فردی جهت پیشگیری از انتقال ویروس از راه چشم‌ها نیازمند حفظ بهداشت فردی در ۳ مرحله است. تا علاوه بر پیشگیری از ورود ویروس چشمانی سالم داشته باشیم. این سه مرحله شامل، دست نزدن به چشم‌ها، شستشوی صحیح چشم‌ها (با لوازمی مثل پاک کننده آرایش چشم دو فازی) و رعایت بهداشت در آرایش چشم‌‌ها است که ملزم به رعایت آن‌ها هستیم.

پس به ترتیب زیر مراحل را بررسی می‌کنیم.

  • دست نزدن به چشم‌ها
  • رعایت بهداشت در آرایش چشم‌ها
  • شستشوی صحیح چشم‌ها

 

دست نزدن به چشم‌ها

در این روزها که ویروس کرونا به جان ما افتاده و حتی اگر به ما آسیب نزند، از ما به عزیزانمان منتقل شده و باعث آسیب به آن‌ها خواهد شد، بهتر است به هیچ وجه به چشم‌های خود دست نزنید! چون:

  • ویروس‌ کرونا مثل سایر میکروب‌ها و باکتری‌ها در محیط خارجی وجود دارد و بر روی دستان شما خواهد نشست. اگر با دستانی آلوده چشمان خود را لمس کنید، احتمال انتقال کرونا یا سایر بیماری‌های عفونی به چشم وجود خواهد داشت.
  • این روزها استفاده از ژل یا مایع ضد عفونی کننده بسیار افزایش یافته است و بیشتر ضد عفونی کننده‌ ها الکلی هستند. اگر با دست تمیز اما آغشته به الکل خود چشم را لمس کنید، به بافت چشم و پوست آن صدمه خواهید زد.

 

 

رعایت بهداشت در آرایش چشم‌ها

قبل از آرایش دستان خود را ابتدا ضد عفونی کرده و پس از چند دقیقه با شوینده ملایم یا مایع شستشوی دست آنتی باکتریال بشویید. از لوازم آرایشی دیگران استفاده نکنید، و حتی الامکان درب لوازم آرایشی را بسته نگه دارید. از لوازم آرایشی در آرایشگاه‌ها استفاده نکنید. بدین شکل از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنید.

بیشتر بدانید  مواد غذایی برای تقویت فولیکول های مو

 

شستشوی صحیح چشم‌ها

پس از ضد عفونی کردن دستان و بعد از چند دقیقه، شستن با مایع دستشویی آنتی باکتریال، از لوازمی مانند پاک کننده آرایش چشم دو فازی چشم ملایم استفاده کنید. تا تمام آلودگی‌ها و مواد آرایشی از چشم شما پاک شود. همچنین بعد از این کار و پاک کردن آرایش چهره، صورت خود را با مایع شستشوی آنتی باکتریال به مدت ۲۰ ثانیه شسته و آبکشی نمایید.

 

 

بعد از آن، دوباره دست را ۲۰ تا ۳۰ ثانیه شسته و از کرم مرطوب کننده یا کرم مغذی شب استفاده کنید.

 

اگر پیشنهاد دیگری درباره مراقبت از چشم‌ها جهت عدم انتقال ویروس کرونا دارید لطفا آن را با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.