dbb3 d8b1d8a7d987 d8a7d986d8aad8aed8a7d8a8 d8a8d987d8aad8b1db8cd986 d8b6d8af d8a2d981d8aad8a7d8a8 d981d8a7d982d8af da86d8b1d8a8db8c d8a8 6519c76e07efd

۳ راه انتخاب بهترین ضد آفتاب فاقد چربی برای افراد داری پوست چرب

انتخاب ضد آفتاب فاقد چربی برای افراد دارای پوست چرب یک باید همیشگی است. اما کدام ضد آفتاب فاقد چربی بهترین ضد آفتاب است؟ چه راه‌هایی برای انتخاب آن وجود دارد؟ کدام ضد آفتاب بهترین جواب را روی پوست شما می‌دهد؟ این ضد آفتاب باید حاوی چه مواد دیگری باشد؟ چه محافظت‌هایی را باید از آن انتظار داشته باشیم؟ چطور از ضد آفتاب بهتر استفاده کنیم؟ سؤالاتی است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.

۳ روش اصلی انتخاب بهترین ضد آفتاب فاقد چربی

در انتخاب ضد آفتاب فاقد چربی قبل از هر چیز به این نکات توجه کنید:

  1. داشتن فیلترهای IR ،UVB ،UVA
  2. براق نکردن پوست و کوچک کردن منافذ آن
  3. دارا بودن ماده کنترل آکنه و متعادل کننده چربی پوست

انتخاب بهترین ضد آفتاب فاقد چربی

فیلترهای ضد آفتاب

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بایدهای انتخاب هر ضد آفتاب، فیلترهای آن در مقابل تابش خورشید است. نور آفتاب دارای اشعه‌های مضر فرا بنفش (UVB ،UVA) و مادون قرمز (IR) است. بسیاری از ضد آفتاب‌‌ها فیلتر لازم برای کنترل اثرات UVA که مهم‌ترین عامل پیری زودرس پوست است را ندارند و بیشتر اشعه UVB را که باعث قرمزی و سوختن پوست می‌شود، منعکس می‌کنند.

بیشتر بدانید  تفاوت جلوبازو چکشی و جلوبازو با هالتر

اشعه مادون قرمز نیز مانند UVA باعث پیری پوست می‌شود، بنابراین لازم است ضد آفتاب شما حتما محافظت در مقابل اشعه مادون قرمز را نیز انجام دهد.

پس هنگام انتخاب ضد آفتاب فاقد چربی، قبل از هر چیز ادعاهای آن را در مورد محافظت در مقابل تابش خورشید را چک کنید.

این مورد در تمام ضد آفتاب‌های دیگر نیز صادق است و برای ضد آفتاب برای کودکان، ضد آفتاب کرم پودری یا ضد آفتاب مینرال تفاوتی ندارد.

براق نکردن پوست و کوچک کردن منافذ آن

هر ضد آفتابی که پوست شما را براق‌تر کند، بدون شک مقداری چربی در خود دارد. پس ضد آفتاب انتخابی شما نباید پوست را براق کند. همچنین ضد آفتاب باید کار کوچک کردن منافذ پوست را نیز انجام دهد تا اجازه تجمع چربی و نیز آلودگی‌ها را در پوست چرب و مستعد آکنه شما را ندهد.

کنترل آکنه و متعادل‌کننده چربی پوست

کرم ضد آفتاب، لایه‌ای محافظ بر پوست شما ایجاد می‌کند، بنابراین باید دارای موادی مثل سبومین SB12 برای کنترل آکنه و متعادل کردن چربی پوست شما باشد. این کار به سالم ماندن پوست و اثربخشی بیشتر ضد آفتاب کمک می‌کند.

ویژگی‌های دیگر ضد آفتاب

حالا که سه نکته اصلی انتخاب ضد آفتاب فاقد چربی را می‌دانید، دانستن این نکات به انتخاب بهترین ضد آفتاب برای پوست شما کمک خواهد کرد.

  1. هر چه SPF ضد آفتاب شما بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری روی پوست شما از آفتاب محافظت خواهد کرد.
بیشتر بدانید  فواید و عوارض مصرف قرص جوشان ویتامین C چیست؟

همانطور که قبلا در مقاله کرم ضد آفتاب چگونه از پوست محافظت می‌کند؟ توضیح داده‌ایم، SPF ضد آفتاب با قرار گرفتن در برابر تابش خورشید کاهش پیدا می‌کند. کاهش SPF باعث از بین رفتن کارکرد ضد آفتاب خواهد شد.

  1. سبک بودن ضد آفتاب یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است.

در مورد پوست‌های چرب این مورد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، زیرا چربی اضافی تولید توسط پوست باعث سنگین‌تر شدن پوست شما با حضور ضد آفتاب خواهد شد.

  1. رنگ ضد آفتاب

اگر دارای پوست حساسی هستید، بهتر است ضد آفتاب فاقد رنگ را انتخاب کنید، در غیر این‌صورت می‌توانید بسته به تناژ رنگی پوست خود از ضد آفتاب‌های رنگی استفاده کنید.

بهترین راه استفاده از ضد آفتاب

توجه داشته باشید، برای استفاده بهینه از ضد آفتاب فاقد چربی مثل هر کرم ضد آفتاب دیگری، باید مقدار دو و نیم بند انگشت از آن را برداشته و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از در معرض تابش قرار گرفتن، روی تمامی نواحی آزاد ماساژ دهید. همچنین ضد آفتاب را هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار بسته به میزان تابش آفتاب (تابش معمولی یا شدید) تجدید کنید تا پوست شما دچار پیری، لک یا سوختگی نشود. همچنین بعد از خارج شدن از محیط تابش، از افترسان استفاده کنید.

بهتر است از مرطوب کننده مناسب پوست چرب زیر ضد آفتاب خود استفاده کنید، تا رطوبت لازم پوست شما را تأمین کند.

ضد آفتاب فاقد چربی یا ضد آفتاب مینرال

ضد آفتاب فاقد چربی یکی از بهترین ضد آفتاب‌ها معمولا اولین انتخاب برای پوست‌های چرب است. اما افرادی که دارای پوست حساس و چرب هستند، بهتر است از ضد آفتاب مینرال استفاده کنند.

ضد آفتاب مینرال مخصوص پوست های حساس

ویژگی‌های ضد آفتاب فاقد چربی الارو

این محصول الارو حاوی فیلترهای پیشرفته UVA و UVB است. همچنین محافظت کامل در مقابل اشعه IR را انجام داده و از بروز هرگونه بر افروختگی و قرمزی روی پوست شما پیشگیری خواهد کرد.

بیشتر بدانید  خواص بی نظیر لیمو ترش

در ساختار ضد آفتاب الارو از سبومین SB12 برای پیشگیری از آکنه و متعادل کردن چربی پوست استفاده شده است.

این ضد آفتاب پوست شما را براق نکرده، آن را مات و منافذ پوستی را کوچک می‌کند.

ضد آفتاب الارو فاقد پارابن بوده و در سه طیف رنگی، بی رنگ، بژ روشن و بژ طبیعی مناسب پوست‌های چرب و مستعد آکنه به بازار عرضه شده است.


آیا از ضد آفتاب فاقد چربی الارو استفاده کرده‌اید؟ نظر خود را با ما درباره این ضد آفتاب در میان بگذارید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.