dbb1dbb1 d8afd984db8cd984 d8a7d8b3d8aad981d8a7d8afd987 d8a7d8b2 d8b3d8b1d985 d988db8cd8aad8a7d985db8cd986 d8b3db8c d8a8d8b1d8a7db8c d985 6519c791b58f6

۱۱ دلیل استفاده از سرم ویتامین سی برای مراقبت روزانه از پوست

ویتامین سی یک ماده حیاتی برای حفظ سلامتی تمام موجودات زنده است. اما متأسفانه دربین موجودات زنده، تنها ما انسان‌ها و خوکچه‌های هندی قادر به ساخت مستقیم آن در بدن خود نیستیم. بنابراین استفاده از ویتامین سی به صورت خوراکی و موضعی برای حفظ سلامت بدن ما لازم است. به خصوص که تحقیقات نشان داده، با افزایش سن میزان ویتامین سی در سطح پوست کاهش پیدا کرده و در نتیجه کلاژن‌سازی با مشکل مواجه می‌شود. برای رساندن ویتامین سی به پوست خود می‌توانید، از کرم و یا سرم ویتامین سی استفاده کنید.

سرم ویتامین سی و تفاوت آن با کرم ویتامین سی؟

اگر در بازی جذاب مراقبت از پوست وارد شده باشید، حتما اسم سرم ویتامین سی را شنیده‌اید!

ویتامین سی به عنوان یکی از بهترین مواد اولیه ضد پیری در سطح بازار برای جلب رضایت مشتری شناخته می‌شود. این ویتامین کلید حفظ حالت کشسانی پوست و حتی درخشان شدن آن است. همه ما در رژیم غذایی خود از ویتامین سی استفاده می‌کنیم. اما هیچ تضمینی برای رسیدن آن به پوست وجود ندارد. استفاده از سرم یا کرم ویتامین سی، بهترین راه برای هدایت مستقیم آن به سمت پوست و استفاده از مزایای آن است.

بیشتر بدانید  ویژگی های کرم آبرسان الارو برای پوست چرب و تاثیر آن

سرم، زودتر از کرم ویتامین سی جذب شده و تأثیر آن بیشتر از کرم است. چربی کمتری دارد و سبک‌تر است. اما به نسبت در تمام برندها قیمت بالاتری نسبت به کرم دارد. البته اگر فقط به دنبال جوانسازی و احیا پوست خود هستید، پرداخت هزینه برای این کرم ارزشش را خواهد داشت. در صورتی که دنبال راه‌حلی طولانی مدت به همراه آبرسانی بیشتر به پوست هستید، بهتر است کرم را انتخاب کنید.

تفاوت کرم با سرم ویتامین سی

اگر می‌خواهید دلیل استفاده از سرم ویتامین سی به طور روزانه را بدانید، چطور این سرم را در برندهای مختلف انتخاب کنید؟ و یا اینکه عملکرد آن را بیشتر و بهتر بشناسید، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

۱- سرم ویتامین سی برای اکثر پوست ها مشکلی ایجاد نمی‌کند

ویتامین سی یکی از بهترین و ایمن‌ترین مواد برای پوست شما است. بیشتر مردم می‌توانند از ویتامین سی به عنوان کرم برای مدت طولانی بدون هیچ‌گونه اثر جانبی استفاده کنند. در موارد بسیار نادر، بعضی از افراد با پوست بسیار حساس ممکن است التهاب کمی خفیف را تجربه کنند.


استفاده از ویتامین سی در ترکیب با سایر مواد فعال و مناسب برای پوست مثل آلفا هیدروکسی اسیدها، رتینول‌ها و SPF‌ها کاملاً ایمن است.


۲- ویتامین سی به صورت کرم یا سرم، آبرسان خوبی برای پوست است

منیزیم اسکوربیل فسفات، یکی از مشتقات اصلی ویتامین سی است که برای مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. تحقیقات نشان داده است که این ماده برای آبرسانی به پوست مؤثر است. این ماده از دست دادن آب را کاهش داده و به پوست شما اجازه می‌دهد تا رطوبت خود را حفظ کند.

۳- سرم ویتامین سی پوست شما را حداقل چند درجه روشن‌تر می‌کند

ویتامین سی می‌تواند به محو شدن رنگ‌دانه‌های پوستی کمک کند. همچنین این ویتامین، سطح پوست شما را نرم کرده و آن را شاداب نشان می‌دهد. این امر باعث می‌شود که پوست شما با درخشش جوانی بدرخشد.

۴- کاهش قرمزی پوست و رفع آن با سرم ویتامین سی

تحقیقات نشان داده است که ویتامین سی در صورت استفاده مستقیم، درمان‌کننده بسیاری از التهاب‌های پوستی است. استفاده از این ویتامین به صورت سرم، قرمزی پوست را به حداقل رسانده و در بیشتر موارد منجر به رفع آن می‌شود.

بیشتر بدانید  طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن | راهنمای گام به گام

۵- کمرنگ کردن رنگ‌دانه‌ها به صورت موضعی با سرم ویتامین سی

تغییر شدید رنگ دانه ها – شامل نقاط بر جا مانده از آفتاب سوختگی، پیری پوست و ملاسما – زمانی اتفاق می‌افتد، که ملانین اضافی تولید شده در نقاط مشخصی از پوست تجمع پیدا می‌کند. همچنین ممکن است بعد از بهبود آکنه، اتفاق بیافتد. تحقیقات انجام شده، کاربرد ویتامین سی را به عنوان مانعی برای تجمع ملانین ها اثبات کرده است. این موضوع باعث محو شدن تدریجی نقاط تیره شده و تناژ پوست را یکنواخت‌تر می‌کند.


یکی از راه‌های موثر مبارزه با آکنه و رفع اثرات پس از آن استفاده از ویتامین سی است.


۶- کاهش مؤثر حلقه‌های سیاه زیر چشم با سرم ویتامین سی

این سرم ها می‌توانند خطوط ریز چهره را با کمک به کلاژن سازی و پروتئین رسانی به الاستین ها رفع کنند. همچنین ویتامین سی می‌تواند تغییر رنگ ایجاد شده در کیسه‌های زیر چشم را کاهش داده و محو کند.

۷- کلاژن‌سازی بیشتر با سرم ویتامین سی

ویتامین سی به عنوان افزایش‌دهنده روند کلاژن‌سازی در سطح جهان شناخته و تأیید شده است. کلاژن، یک پروتیئن طبیعی است که به مرور زمان سطح آن کاهش پیدا می‌کند. پایین آمدن بیش از اندازه سطح کلاژن، منجر به خطوط ریز و چروک‌ها می‌شود. ویتامین سی به صورت طبیعی در بدن ما تولید نمی‌شود و مصرف موضعی آن برای افزایش کلاژن‌سازی به خصوص بعد از سی سالگی ضروری است.

۸- جلوگیری از افتادگی پوست با سرم ویتامین سی

بعضی از تحقیقات نشان می‎‌دهد که ویتامین سی ممکن است نقش مؤثری در جلوگیری از افتادگی پوست داشته باشد. اما هنوز این مورد به طور کامل اثبات نشده است. میزان تولید کلاژن با الاستیسته پوست و نرمی آن نسبت مستقیم دارد. هنگامی که این میزان کاهش پیدا می‌کند، پوست شما ممکن است دچار افتادگی شود. استفاده از ویتامین سی به صورت سرم باعث افزایش کلاژن‌سازی پوست شده و سفتی پوست را افزایش می‌دهد.

بیشتر بدانید  راهکارهای جلوگیری از جویدن ناخن و خطرات احتمالی آن

۹- سرم ویتامین سی محافظی در مقابل آسیب آفتاب

قسمتی از آسیب آفتاب به علت ایجاد رادیکال‌های آزاد روی پوست است. رادیکال‌های آزاد، اتم‌هایی هستند که حداقل یک الکترون از دست داده‌اند. رادیکال‌های آزاد الکترون را از اتم‌های پوست که قابلیت الکترون از دست دادن دارند گرفته و چرخه سلولی پوست را مختل می‌کنند. این امر می‌تواند منجر به آسیب جدی به پوست شما شود.


ویتامین سی با داشتن خواص آنتی اکسیدانی قوی، مانع از فعالیت‌های اکسیداتیو رادیکال‌های آزاد می‌شود.


۱۰- سرم ویتامین سی مؤثر در کاهش قرمزی آفتاب سوختگی

ویتامین سی به عنوان شتاب‌دهنده تولید کلاژن، چرخه تولید سلول‌های جدید را نیز سریع‌تر می‌کند. این موضوع باعث جایگزین شدن سریع‌تر سلول‌های آسیب‌دیده با سلول‌های جدید و سالم می‌شود.

۱۱- بهبود سریع زخم‌ها با استفاده موضعی از سرم ویتامین سی

ویتامین سی با افزایش کلاژن‌سازی و پروتئین‌رسانی به سلول‌های پوست، علاوه بر موارد یافت شده باعث بهبود سریع‌تر زخم‌ها می‌شود. همچنین با کمک به بهبود سریع زخم‌ها، ریسک عفونت، التهاب و خارش زخم را کاهش می‌دهد.

چگونه به صورت مؤثر از سرم ویتامین سی استفاده کنیم؟

هر چند ویتامین سی به طور عمومی و در اکثر موارد حساسیتی برای پوست شما ایجاد نمی‌کند. اما قبل از خرید بهتر است، روی قسمت کوچکی از پوست خود آن را تست کنید:

  1. قسمت کوچکی از پوست خود را که به راحتی در دسترس (مثل پوست ساعد) است، انتخاب کنید.
  2. مقدار کمی از سرم را به پوست خود اضافه کرده و ۲۴ ساعت صبر کنید.
  3. اگر هیچگونه التهابی روی پوست شما ایجاد نشد، می‌توانید با خیال راحت آن را روی پوست صورت استفاده کنید.

برای استفاده صحیح و مؤثر از این سرم بهتر است، طبق راهنمای محصول یا دستور پزشک عمل کنید. اما استفاده از این سرم معمولا بین ۱ تا ۲ بار رایج است. استفاده از آن بعد از تمیز کردن پوست و سپس مرطوب کردن آن معمولا تاثیر این سرم را افزایش می‌دهد.


قبل از خرید به تاریخ مصرف سرم توجه کنید. همچنین توجه داشته باشید که اگر ویتامین سی اکسید شود، محلول تیره شده یا تغییر رنگ خواهد داد. این محصول همچنان برای پوست بی‌خطر است، اما هیچ مزیتی برای پوست شما به همراه نخواهد داشت.


چگونگی استفاده از سرم ویتامین سی

چطور بهترین سرم ویتامین سی را بشناسیم؟

مهم‌ترین عامل در پایداری و تأثیر سرم ویتامین C نحوه بسته‌بندی و فرمولاسیون آن است.

مشتقات ویتامین سی که خواص آن را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کنند، عبارتند از:

  • ال-اسکوربیک اسید
  • اسکوربیل پلمیتیت
  • منیزیم اسکوربیل فسفات

باید مطمئن شوید که فرمولاسیون ویتامین سی به صورت حلال در روغن باشد. همچنین محصول باید تیره و در مقابل هوا غیر قابل نفوذ باشد.


آیا تا به حال از کرم یا سرم ویتامین سی الارو استفاده کرده‌اید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، تجربه خود را در رابطه با استفاده از این محصولات با ما در میان بگذارید.

لطفاً هرگونه سؤالی را که در مورد نحوه استفاده و یا خود محصولات ویتامین سی دارید، در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.