dbb1dbb0 d8b1d8a7d987daa9d8a7d8b1 d8b7d984d8a7db8cdb8c d8a8d8b1d8a7db8c d985d8b1d8a7d982d8a8d8aa d8a7d8b2 d9bed988d8b3d8aa d8afd8b1 d8b3 6519c8e58e23b

۱۰ راهکار طلایی برای مراقبت از پوست در سفر

بهار و نوروز در راهند. فصل فصل مسافرت است و احتمالا شما هم برنامه‌هایی در سر دارید. احتمالا نگرانی‌هایی هم از بابت پوست خود دارید. چه برنامه‌هایی برای مراقبت از پوست در سفر دارید؟

 اگر در یک منطقه‌ی سردسیری زندگی می‌کنید و می‌خواهید به یک جای گرم بروید پوست شما نسبت به این تغییرات آب و هوا حساسیت نشان می‌دهد و برعکس آن هم صادق است. مراقبت از پوست در سفر با مراقبت از آن در خانه تفاوت‌های زیادی دارد.

اولا پوست شما در خانه در یک حالت پایدار قرار دارد و آفتاب و باد و تغییرات محیطی چندان روی آن اثری ندارد. و در ثانی شما تمام انواع کرم‌های لازم را دارید و می‌دانید کدام یک از آن‌ها برای پوست شما در حال حاضر مناسب‌ترند. اما در سفر شرایط محیطی کامل تغییر می‌کنند و نمی‌دانید چگونه از پوست خود مراقبت کنید.

نگران نباشید. ما در این مقاله بهترین نکات، روش‌ها و راهکارهایی که برای مراقبت از پوست چرب و خشک در سفر نیاز دارید را جمع آوری کرده‌ایم تا بدون نگرانی و با آرامش خاطر از مسافرت خود لذت ببرید.

ابتدا دلیل این تغییرات پوست را با هم بررسی کنیم.

چه اتفاقاتی برای پوست شما در سفر رخ می‌دهد؟

نباید پوست خودتان را سرزنش کنید که چرا حالت و فرم همیشگی خود را از دست داده است. چرا که همه‌ چیز در طول سفر تغییر می‌کند.

 • برنامه‌ی زمانی شما عوض می‌شود. ساعت خواب و بیداری و غذا خوردن شما تغییر می‌کند و این مستقیما روی پوست اثر می‌گذارد.
 • آب و هوا و اقلیم عوض می‌شود و حتی ذره‌ای تغییر در رطوبت هوا، فرم همیشگی پوست را تغییر می‌دهد. باد، گرد و غبار و یا گرما و حتی رطوبت بیش از حد (مخصوصا در شمال کشور) می‌توانند به راحتی قوانین را عوض کنند.
 • شما دیگر در خانه‌ی خود نیستید. ممکن است سیستم تهویه هتل و سیستم حرارتی آن کاملا متفاوت باشد.
 • لوازم بهداشتی و آرایشی‌تان تغییر می‌کند چون عموما در طول سفر یا کمتر آرایش می‌کنید و یا دوست دارید از لوازم آرایشی متفاوتی استفاده کنید.
 • سطح استرس شما در حین پرواز یا منتظر ماندن در نوبت‌ها و مواردی از این دست تغییر می‌کند، استرس یکی از عواملی است که در مدت کوتاهی حالت پوست را تغییر می‌دهد.
 • رژیم غذایی شما نیز تغییر می‌کند. هر منطقه غذا و خوردنی‌های خاص خودش را دارد. میوه‌ها متفاوتند و رژیم غذایی یکی از فاکتورهایی است که به طور مستقیم روی پوست اثر می‌گذارد.

سفر و کمبود رطوبت

اگر دقت کرده‌ باشید در حین سفر و مخصوصا داخل ماشین، قطار یا هواپیما مصرف آب شما بالاتر می‌رود و بیشتر تشنه می‌شوید. با این حال در حین سفر بیشتر عرق می‌کنید و پوست شما هم چرب‌تر می‌شود. دی‌هیدراته شدن بدن باعث می‌شود تا چربی‌ها وارد سطح پوست شوند. از این رو کمبود رطوبت هوا بر خلاف باور عموم به سادگی پوست شما را چرب‌تر می‌کند.

مراقبت از پوست چرب نیازمند مراقبت‌های خاصی است و با پوست خشک متفاوت است.

برای اینکه بتوانید از پس این کمبود رطوبت بربیایید باید دو کار مهم را انجام دهید:

 1. هیدراته بمانید
 2. رطوبت پوست خود را تامین کنید.
بیشتر بدانید  ۵ نشانه که تمرین تان برای شما مضر است

این‌ها دو قانون اصلی در سفر هستند و رعایت کردن آن‌ها پوستی شفاف و لطیف و شاداب را تمام طول سفر تضمین می‌کند. برای اینکه پوست شما هیدراته باقی بماند حتی‌الامکان از نوشیدن الکل، قهوه و چای و نوشابه‌های انرژی‌زا دوری کنید و به جای آن آب بخورید.

باید آب به اندازه‌ی کافی بخورید تا سطح آب بدن شما در حد متعادلی باشد و آب‌رسانی به پوست به صورت مداوم انجام شود. از طرفی باید رطوبت پوست خود را تامین کنید.

اگر یک مرطوب‌کننده‌ی باکیفیت با خودتان داشته باشید به مشکل نخواهید خورد. فرقی نمی‌کند پوست‌تان چرب است یا خشک. شما باید به نحوی رطوبت موردنیاز آن را تامین کنید. ما به شما خواهیم گفت برای مراقبت از پوست خشک یا چرب خود چکار کنید.

در ادامه ۱۰ راهکار طلایی برای مراقبت از پوست در سفر آورده شده است که پیشنهاد می‌شود همه‌ی آن‌ها را به کار ببندید تا پوست شما در سفر لطیف و شاداب و درخشان باقی بماند.

اول: کمتر آرایش کنید.

آرایش کردن لذت‌بخش است و شما را زیباتر می‌کند. اما پیشنهاد می‌شود در حین سفر کمتر آرایش کنید. آرایش سنگین ممکن است پوست شما را بسیار خشک‌تر کند و آب‌رسانی به قسمت‌های مختلف پوست را مختل کند. این کار باعث می‌شود که پوست شما دچار ترک‌ها و یا تغییر رنگ در نقاط مختلف شود. در ضمن اگر شما کمتر آرایش کنید عملکرد مرطوب‌کننده‌ها و کرم‌های ضد‌آفتاب نیز بهتر می‌شود و پوست شما راحت‌تر نفس می‌کشد.

خشکی لب‌ها یکی از موارد شایع بین مسافرین است که بسیار هم آزاردهنده است. اگر می‌خواهید دچار این معضل نشوید از مرطوب‌کننده برای آب‌رسانی اولیه استفاده کنید. بهتر است این کار را قبل از اینکه رژلب بزنید انجام دهید تا رطوبت در لایه‌های اصلی پوست جذب شود. اگر دوست دارید آرایش کنید بهتر است قبل از خواب وقت بگذارید و بعد از پاک کردن آرایش مدت زمان زیادی را به ماساژ دادن پوست خود با کرم‌ها و مرطوب‌کننده‌ها و یا روغن‌های طبیعی نظیر روغن نارگیل بپردازید.

دوم: دستمال مرطوب همراه داشته باشید.

در طول سفر، دست شما بارها با وسایل مختلف، گردوغبار و ذرات و چربی‌ها تماس پیدا می‌کند و اگر دست خود را به پوست صورت بزنید مسلما باعث می‌شود تا این جرم و ذرات روی پوست شما قرار بگیرند. برای جلوگیری از این کار بهتر است همیشه دستمال مرطوب همراه خودتان داشته باشید. حتی استفاده از دستمال کاغذی‌های معمولی نیز در طول سفر پیشنهاد نمی‌شود چون پوست را خشک‌ می‌کنند.

استفاده از دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش و یا خشک کردن عرق و ذرات آب و … علاوه بر کارایی بهتر آن، پوست را هم تازه‌تر می‌کند و به نوعی عمل رطوبت رسانی را به پوست انجام می‌دهد.

سوم: آب زیاد بنوشید.

فرقی نمی‌کند پوست‌تان چرب است یا خشک، هم برای مراقبت از پوست چرب و هم مراقبت از پوست خشک نوشیدن آب کافی بهترین کار است. آب‌رسانی داخلی به پوست باعث می‌شود تا پوست شما شفاف‌تر شود و از ایجاد ترک و خشکی پوست جلوگیری می‌کند.

پوست نیاز به جذب آب دارد و اگر این آب توسط بدن تامین نشود پوست خشک می‌شود. در ضمن آمارها نشان می‌دهد که نوشیدن آب باعث ترمیم بافت‌های پوستی و حتی از بین بردن جوش‌ها و آکنه‌های پوستی می‌شود

برای مراقبت از پوست در سفر بهتر است آب بدن خود را همیشه در یک سطح متعادل نگه دارید. اگر حتی اندکی احساس تشنگی می‌کنید آب بنویشید چرا که حتی کم شدن ناگهانی آب بدن شما هم ممکن است روی پوست شما تاثیر منفی بگذارد.

چهارم: شامپو و صابون مناسب با خود ببرید.

مطمئنا در طول سفر بارها صورت خود را خواهید شست و یا استحمام خواهید کرد. پس باید از شامپو‌ها، صابون‌ها و لوسیون‌های خاص سفر استفاده کنید. این شوینده‌های صورت و بدن هم باید مطابق با شرایط شما و جایی که سفر کرده‌اید باشند. بهتر است این شوینده‌ها و مخصوصا صابون دست و صورت چندان حالت خشکی نداشته باشند.

بیشتر بدانید  ۱۲ ماده فوق‌العاده برای افزایش قدرت مغز و بهبود عملکرد آن

شامپو بدن مناسب باید نرمی و لطافت پوست شما را تامین کند و حتی الامکان از تعریق زیاد جلوگیری کند. باید با مهمات کافی سفر کنید. انواع صابون‌ها و کرم‌ها و شامپو‌ها جزو ضروریات سفر هستند و نباید بدون آن‌ها سفر کنید. اگر می‌خواهید شامپو یا صابون متفاوتی برای سفر در نظر بگیرید قبل از هر چیز در مورد آن خوب مطالعه کنید و یا از افراد مطلع و متخصص در این زمینه مشورت بگیرید.

پنجم: کیت مسافرتی مراقبت از پوست خشک را فراموش نکنید.

برای مراقبت از پوست در سفر و مخصوصا مراقبت از پوست خشک پیشنهاد می دهیم از کیت مسافرتی پوست خشک الارو استفاده کنید. این کیت تمام آن چیزی که در سفر نیاز دارید را برای پوست خشک فراهم کرده است. بسته‌بندی و پکیج محصول هم به گونه‌ای است که راحتی در کیف شما جای می‌گیرد و حجم زیادی را اشغال نمی‌کند و به سادگی می‌توان آن را حمل کرد.

این کیت شامل موارد زیر است:

 • شوینده کرمی صورت – کرمی کلینزر
 • کرم مرطوب کننده پرو ویتامین B5
 • کرم ضدآفتاب انواع پوست SPF 50+

کرمی کلینزر، شوینده کرمی مخصوص پوست خشک است و بافت‌های خشک و سلول‌های سطحی پوست را با هر بار شستن کاملا تازه و شاداب و شفاف می‌کند. کرم ویتامین B5 نیز بهترین آب‌رسان به پوست است که پوست را کاملا مرطوب می‌کند و ویتامین‌های لازم را به آن می‌رساند. کرم ضد‌آفتاب الارو نیز در این کیت موجود است و در تمام طول سفر از پوست شما در برابر اشعه‌های فرابنفش مراقبت می‌کند.

الارو این کیت را در یک پکیج با قیمتی معادل یک کرم ضد‌آفتاب در اختیار شما قرار داده است تا سفری بدون دغدغه و استرس داشته باشید و در تمام طول سفر پوستی زیبا و لطیف داشته باشید.

ششم: از مرطوب‌کننده به صورت مداوم استفاده کنید.

می‌دانید چه زمان‌هایی باید از مرطوب کننده استفاده کنید؟ هر شب قبل از خواب باید حتما به مدت چند دقیقه از کرم مرطوب کننده موجود در کیت مسافرتی استفاده کنید و کامل ماساژ دهید تا جذب پوست شما شود. قبل و بعد از مسافرت جاده‌ای زمان دیگری است که حتما باید از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

معمولا در طول مسافرت جاده‌ای در ماشین احساس هوا و باد به پوست شما می‌خورد و باعث خشکی پوست می‌شود. پس بهتر است قبل و بعد از سوار شدن حتما از کرم مرطوب‌ کننده استفاده کنید.

برای سفرهای هوایی نیز حتما این کار را انجام دهید چون رطوبت داخل هواپیما معمولا کمتر از ۲۰ درصد است و پوست شما به رطوبتی معادل ۴۰ الی ۶۰ درصد نیاز دارد پس استفاده از کرم مرطوب کننده ضروری است. مرطوب‌کننده جزو وسایل ضروری مراقبت از پوست در سفر است.

هفتم: لباس مناسب، خواب کافی، ورزش

باید عادت‌های خوبی را در حین سفر داشته باشید. برای اینکه پوست شما به راحتی نفس بکشد باید حتی الامکان از لباس‌های نخی و کتان استفاده کنید. این لباس‌ها حالت تهویه دارند و می‌تواند به راحتی هوا را از محیط بیرون جذب کنند و به سلول‌های پوستی برسانند.

مورد بعدی خواب کافی است. در طول سفر باید خوب بخوابید. شفافیت و لطافت پوست رابطه‌ی مستقیمی با خواب دارد. نتایج چند تحقیق معتبر نشان می‌دهد که خواب کافی پوست را جوان‌تر می‌سازد و خطر ابتلا به سرطان پوست را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

بیشتر بدانید  با چه هدفی از ایمپلت استفاده می‌کنیم؟

شاید در سفر وقت زیادی برای ورزش و تحرک بدنی نداشته باشید اما در هر فرصتی سعی کنید ورزش کنید. ورزش جریان خون را در سرتاسر بدن افزایش می‌دهد و سلول‌های پوست را زنده و شاداب نگه می‌دارد. در ضمن ورزش و مخصوصا پیاده‌روی استرس شما را کمتر می‌کند و از بروز آکنه و اگزما جلوگیری می‌کند.

هشتم: رژیم غذایی مناسب داشته باشید.

اینکه در طول سفر رژیم غذایی مناسب پوست خود را پیدا کنید کمی سخت است. معمولا دوست داریم تمام غذاها را امتحان کنیم و به قول معروف «غذای سفر را نمی‌شه نخورد». با این حال اگر مراقب پوست خود نباشید و در خوردن کربوهیدارت‌ها و مواد غذایی مضر برای پوست زیاده‌روی کنید سلامت پوست خود را به خطر می‌اندازید.

سعی کنید گردو و تخمه آفتابگردان همراه خودتان داشته باشید. چون اسیدهای چرب موردنیاز پوست را فراهم می‌کنند و در ضمن می‌توانید در داخل چمدان مسافرتی خود حمل کنید. در طول سفر ماهی، سبزیجات و تا حد امکان کاکائو را فراموش نکنید. کاکائو از پوست در برابر اشعه‌ی خورشید نیز محافظت می‌کند و اثر سبزیجات و ماهی نیز بر روی پوست کاملا اثبات شده است.

نهم: کیت مسافرتی مراقبت از پوست چرب

بهتر است بدانید که پوست هر کس چربی‌های خاص خودش را دارد و معمولا درخشندگی و شفافیت پوست هم به این چربی‌ها برمی‌گردد. اما در برخی افراد این چربی نسبتا زیاد است و معمولا حالت ناخوشایندی دارد.

از این جهت در هنگام مسافرت نیز باید برای مراقبت از پوست چرب باید از کرم‌های مخصوص استفاده کرد. الارو برای پوست‌های چرب نیز یک کیت مسافرتی در نظر گرفته است که برای براقیت از پوست در سفر معجزه می‌کند.

این کیت شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ژل شستشوی صورت آکنه واش
 • کرم آبرسان آکنه مات
 • کرم ضدآفتاب فاقد چربی SPF 50+

ژل آکنه واش مخصوص شستشوی پوست چرب می‌باشد و چربی‌های اضافی را به طور کامل حذف می‌کند و سطح چربی پوست را حد متعادلی نگه می‌دارد. پوست چرب مستعد آکنه است و اگر به درستی چربی‌زدایی نشود امکان بروز آکنه بسیار زیاد است. کرم آبرسان آکنه مات نیز مخصوص مرطوب سازی پوست چرب است و شما به راحتی می‌توانید رطوبت پوست خود را از این طریق تامین کنید.

در نهایت کرم ضدآفتاب فاقد چربی الارو که بدون هرگونه چربی اضافی می‌باشد و از پوست شما در برابر اشعه‌ی خورشید و مخصوصا اشعه فرابنفش محافظت می‌کند. خبر خوب اینکه قیمت کل این کیت برابر با قیمت یک کرم ضدآفتاب الارو جداگانه می‌باشد و نیازی نیست قبل از سفر هزینه‌ی زیادی را برای کرم‌ها و محلول‌های گران‌قیمت بپردازید.

دهم: اطراف چشم را فراموش نکنید.

در طول سفر پوست اطراف چشم بیشتر از تمام نقاط بدن مستعد تغییر است. اگر به آن توجه کافی نداشته باشید ممکن است اطراف چشم پف یا حلقه‌های سیاه ظاهر شوند. از این رو برای مراقبت از پوست در سفر و مخصوصا پوست اطراف چشم باید قبل از خواب به صورت آرام آن را با مرطوب‌کننده‌‌ی موجود در کیت مسافرتی ماساژ دهید تا رطوبت لازم آن تامین شود. خشکی پوست اطراف چشم یکی از دلایل عمده پف کردن و به وجود آمدن حلقه‌های سیاه و یا خط‌های چروک زیر چشم است.

ویتامین C و ویتامین A و رتینول و نیاسین جزو مواد ضروری برای محافظت از پوست چشم هستند که می‌توانید از طریق رژیم غذایی مناسب که قبلا ذکر شد و یا سرم‌های مخصوص این مواد را برای چشم خود تامین کنید. کیت مسافرتی مراقبت از پوست خشک و مراقبت از پوست چرب نیز تا حد زیادی می‌تواند سلامت پوست اطراف چشم شما را تامین کند.

جمع بندی

به پوست خود اهمیت بدهید. مخصوصا حالا که کم کم فصل مسافرت‌ها فرا می‌رسند و قرار است به سفر بروید. مراقبت از پوست در سفر نیازمند راه‌ها و روش‌های خاصی است که باید آن‌ها را یاد بگیرید. از تغذیه مناسب و خواب کافی گرفته تا انواع مرطوب‌کننده‌ها و محصولات آرایشی باید به صورت منطقی و متعادل رعایت شوند تا در طول سفر پوستی درخشان و زیبا داشته باشید.

اگر نمی‌دانید برای مراقبت از پوست چرب و یا مراقبت از پوست خشک در طول سفر چکار باید بکنید. نگران نباشبد. الارو دو کیت مسافرتی هم برای پوست چرب و هم پوست خشک در نظر گرفته است که می‌توانید با قیمتی بسیار کم تهیه کنید و در طول سفر از آن‌ها استفاده کنید. بدون استرس سفر کنید و لذت ببرید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.