daa9d8b1d985 d9bed988d8afd8b1d987d8a7db8c d985d986d8a7d8b3d8a8 d8a8d8b1d8a7db8c d985d987d985d8a7d986db8c 6519c8ed5ca2b

کرم پودرهای مناسب برای مهمانی

زیبایی و آراستی از جمله علایق بسیاری از خانم‌ها و آقایان در جوامع مختلف است. بعضی از افراد زیبایی را فقط در تمیز و پاکیزه بودن می‌دانند و بیشتر تمایل بر مرتب بودن ظاهر دارند ولی افراد زیادی وجود دارند که علاوه بر پاکیزگی و تمیزی برای حفظ و افزایش زیبایی ظاهر و یا پوشاندن بعضی قسمت‌های پوست تمایل به استفاده از لوازم آرایش دارند. این افراد لازم است تا علاوه بر استفاده از محصولات با کیفیت که باعث طراوت پوست می‌شود از محصولات مناسب رنگ پوست خود استفاده کنند. از جمله مهم‌ترین لوازم آرایشی که می‌توان گفت پایه آرایش بسیاری از خانم‌ها را تشکیل می‌دهد کرم پودر می‌باشد. باید دقت داشته باشید تا کرم پودری که انتخاب و استفاده می‌کنید با پوست شما سازگاری داشته و علاوه بر کیفیت ساخت، رنگ مناسب و هماهنگی با پوست و حتی لباس شما و یا فصل مورد استفاده داشته باشد. از دیگر نکات مهم، تعداد دفعات استفاده و طول زمان ماندگاری کرم پودر بر روی پوست شماست. برای مثال کرمی که شما باید به صورت روزانه و برای محل کار و دانشگاه استفاده کنید با کرم پودرهای مهمانی دارای تفاوت‌های بسیاری است. از جمله کرم‌های خوب با ماندگاری بالا می‌توان کرم پودر الارو را نام برد. دانستن این تفاوت‌ها به شما کمک می‌کند تا آرایش مناسب هر محل را داشته باشید و از آراستگی و زیبایی ظاهر متناسب بهره مند شوید.

اگر قبل از مهمانی روی صورت خود آکنه، لک یا زخم داشته باشید چه کاری انجام می‌دهید؟ اولین انتخاب شما استفاده از کرم پودر است ولی باید دقت داشته باشید که نباید از هر کرم پودری استفاده کنید زیرا ممکن است وضعیت پوست شما را بدتر کرده و حتی باعث آسیب رساندن به پوست شما شود. کرم‌های رنگی و کرم پودر‌های غلیظ‌تر، پوشانندگی بیشتری دارند و همین خاصیت باعث می‌شود تا در هر بار مصرف مقدار کمتری از کرم شما مصرف شود.

چه کسانی باید از کرم پودر استفاده کنند ؟

افرادی که دارای پوست خشک و دهیدراته‌ای هستند باید از آبرسان‌ها و کرم پودرهای مهمانی یا روزانه مخصوص استفاده کنند تا خشکی صورتشان معلوم نشده و برطرف نیز گردد، همچنین پوست‌های دارای چروک و یا جای آکنه و لک نیز برای پوشاندن این قسمت‌ها می‌توانند از کرم پودر استفاده کنند. کرم پودر مورد استفاده این افراد بهتر است مایع باشد. یکی از کرم‌های مناسب برای این افراد کرم پودر الارو مایع می‌باشد.

نحوه استفاده از کرم پودر

در ابتدا باید پوست خود را کاملا تمیز کنید سپس در صورت نیاز کرم‌های دیگر مثل آبرسان خود را روی سطح پوست پخش کنید. چند ثانیه به کرم اجازه دهید تا جذب پوست شود بعد کرم پودر را بوسیله اسفنج مخصوص و یا انگشتان دست از سمت گوش به سمت داخل صورت بکشید و سعی کنید جهت حرکت شما از پایین به بالا باشد.

یکی از مواردی که هنگام استفاده از کرم پودر باید رعایت شود نور محیط می‌باشد. بهترین نور هنگام آرایش کردن نور طبیعی است. البته این روشن است که همیشه نمی‌توان به نور طبیعی دسترسی داشت بنابراین باید تلاش کنید تا نور محیط را طوری تنظیم کنید که به نور طبیعی نزدیک باشد  برای این کار می‌توانید نور سفیدLED را به اتاقی که در آن آرایش می‌کنید اضافه کنید.

انتخاب کرم پودر مناسب

در ابتدا شما باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید از کرم پودر خود در چه موقعیتی استفاده کنید. آیا آرایش شما یک آرایش روزانه است و یا می‌خواهید برای یک مهمانی آماده شوید. درصورتی که بخواهید برای آرایش روزانه کرم پودر انتخاب کنید انتخاب یک کرم پودر سبک و همرنگ پوست شما یکی از بهترین انتخاب‌ها است. این کرم به شما کمک می‌کند تا رنگ پوستی یک نواخت و طبیعی داشت باشید و آرایش شما بیش از حدنیاز پررنگ نباشد و جلب توجه نکند ولی درصورتی که می‌خواهید برای یک مهمانی آماده شده و به دنبال انتخاب کرم پودرهای مهمانی هستید شرایط کمی متفاوت است. در این شرایط کرم پودر شما باید پوشانندگی بیشتری داشته باشد و حتی می‌تواند در صورت تمایل شما، یک درجه تیره تر یا روشن تر از پوست شما انتخاب شود.

بیشتر بدانید  با این کرم‌ها حساسیت پوستی را از خود دور کنید

یک کرم پودر خوب می‌تواند آثار لک، جوش، خراش و … موجود روی پوست شما را بپوشاند و سطحی یک نواخت و براق روی پوست شما ایجاد کند شما می‌توانید روی کرم پودر خود برای خوش رنگ‌تر شدن پوست از رژ گونه استفاده کرده و زیبایی بیشتری به پوست خود هدیه دهید.

در هنگام انتخاب کرم پودر رنگ پوست خود را در نظر بگیرید و اینکه پوست شما سرد، خنثی و یا گرم است. برای اینکه رنگ پوست خود را شناسایی کنید کافی‌ است به رنگ رگ‌هایتان دقت کنید.  اگر رگ‌های شما رنگ آبی یا بنفش دارند پوست شما سرد و اگر رنگ رگ‌های شما سبز یا زیتونی است پوستی با ته رنگ گرم دارید پوست سرد دارای سایه‌های صورتی, قرمز یا آبی است و پوست گرم سایه‌های زرد, طلایی و هلویی دارد. پوست خنثی نیز هیچ سایه ای نداشته و زمانی که زیر نور به پوست خود نگاه می‌کنید کمی سبز به نظر می‌رسد.

وقتی شما ته رنگ پوست خود را شناسایی کردید حالا می‌توانید راحت تر کرم پودر مناسب‌تان را انتخاب کنید. برخی از کرم پودر‌ها بر روی بسته بندی خود برچسبی دارند که نشان می‌دهد این کرم برای چه پوستی مناسب است. آنها از حرف C برای پوست با ته رنگ سرد از W برای ته رنگ گرم و N برای ته رنگ خنثی استفاده می‌کنند.  در صورتی که هیچ برچسب یا نشانی بر روی بسته بندی کرم وجود نداشته باشد برای پوست‌های سرد کرم‌هایی با ته رنگ صورتی و و برای پوست‌های گرم رنگ‌های مایل به زرد را انتخاب کنید.

کرم پودر را در هنگام خرید تست کنید

انتخاب کرم پودرهای مهمانی یا معمولی مناسب از روی عکس کار بسیار سختی است. توصیه می‌شود در هنگام خرید، کرم را روی پوست خود امتحان کرده تا بتوانید رنگی متناسب را انتخاب کنید، همچنین میزان پوشانندگی و یا چربی کرم نیز فقط از طریق تست کردن قابل بررسی می‌باشد.

همچنین باید دقت داشته باشید تا بلافاصله بعد از امتحان کرم پودر روی صورتتان، آن را خریداری نکنید، بلکه اجازه دهید ۲۰ تا ۳۰  دقیقه کرم روی صورتتان بماند و تغییرات احتمالی آن را نیز بررسی کنید. اگر بتوانید از کرم پودر مورد نظرتان تستر تهیه کرده و بعد از امتحان آن روی صورت و مطمئن شدن از عدم حساسیت پوستی اقدام به خرید کرم پودرهای مهمانی کنید شرایط بسیار ایده آلی را برای خرید انتخاب کرده‌اید. برای خرید کرم پودر هم رنگ پوستتان باید هنگام تست کرم، آن را بر روی خط فک خود امتحان کنید اگر خطی که با کرم پودر کشیده اید، خط آرایشی بین صورت و گردن شما ایجاد نکرد، این کرم مناسب رنگ پوست شما می‌باشد. دقت داشته باشید هنگام تست کرم پودر باید نتیجه حاصل از کرم، روی پوستتان را در نور طبیعی ببینید تا بتوانید واقعی‌ترین نتیجه را ملاحظه کنید.

شما می‌توانید قبل از خرید راجع به کرم پودرهای مختلف در اینترنت جستجو کنید و نظرات افراد مختلف را راجع به آنها مطالعه کنید. واضح است که افراد مختلف دارای پوست با شرایط متفاوتی هستند ولی خواندن نظرات دیگران باعث می‌شود تا دید کلی نسبت به محصول داشته باشید. مشخص است که نظر نهایی با خود شماست و این نظرات فقط کمی کمک دهنده خواهند بود.

باید دقت داشته باشید که در انتخاب کرم پودرهای مهمانی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها، ماندگاری بالای محصول می‌باشد شما باید کرمی را انتخاب کنید که رطوبت حاصل از تعرق و موارد مشابه باعث خراب شدن، پاک شدن و یا ماسیدن کرم پودر روی صورت شما نشود. از جمله کرم پودرهایی که در برار رطوبت مقاومت کافی دارند کرم پودر‌های الارو هستند.

بیشتر بدانید  چند نکات طلایی در مراقبت از لب که باید بدانید!

نوع پوست خود را بشناسید

برای شناسایی نوع پوست خود می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از این روش‌ها استفاده از یک برگ دستمال کاغذی است. به این صورت که ابتدا صورت خود را شسته و خشک کنید سپس یک دستمال کاغذی را چند تکه کنید و تکه‌های مختلف را روی چانه، بینی، گونه و پیشانی خود قرار دهید. در صورتی که بلافاصله همه دستمال‌ها از صورتتان جدا شوند پوست شما خشک و درصورتی که هیچ کدام جدا نشوند پوست شما چرب است. اگر دستمال‌های روی بینی و چانه جدا نشده و بقیه قسمت‌ها جدا شوند پوست شما مختلط است.

برای پوست‌های خشک باید از کرم پودرهای سبک حاوی مرطوب کننده و آب‌رسان استفاده کرد و برای پوست‌های چرب کرم‌های پودری و ترجیحا مات مناسب هستند. برای پوست‌های مختلط نیز شما می‌توانید با امتحان کردن برندهای مختلف و انواع متفاوتی از کرم پودرها، محصول مناسب خود را پیدا کنید. افراد با پوست چرب می‌توانند کرم پودر الارو مخصوص خود را تهیه و با خیال راحت از آن استفاده کنند. کرم پودر الارو برای انواع پوست‌ها با شرایط مختلف محصولی مناسب داشته و به بازار عرضه کرده است.

کرم پودر مناسب انواع پوست‌ها

پوست معمولی

درصورتی که شما صاحب پوستی معمولی هستید لازم است تا یک کرم پودر با پوشش متوسط را انتخاب کنید تا فقط پوست شما رنگی یکدست و یکنواخت داشته باشد و پوست شما با کمی درخشندگی نشان داده شود.

پوست چرب

اگر پوست شما بعد از شستشو به سرعت چرب می‌شود، بر روی پوستتان منافذ باز زیادی دارید و به طور مرتب در قسمت‌های مختلف پوست شما آکنه وجود دارد پوست شما چرب است.

صاحبین پوست‌های چرب باید از کرم‌های فاقد چربی استفاده کنند. سطح پوست این افراد به علت وجود چربی، کمی براق تر از حد نرمال است و باید این وضعیت بوسیله کرم پودر کنترل شود. همچنین وجود چربی زیاد برروی پوست باعث بسته شدن منافذ پوست و ایجاد آکنه می‌گردد که می‌توان با انتخاب کرم پودر مناسب از تشدید این شرایط جلوگیری کرد. برای مثال شما می‌توانید کرم پودر الارو بدون چربی را انتخاب کرده و خیالتان از کنترل چربی پوست راحت باشد.

کرم پودر آنتی ایج الارو علاوه بر داشتن خاصیت ضدچروک بسیار سبک است و با قدرت جذب بالا پوست را به صورت کامل و یکنواخت پوشش می‌دهد. علاوه بر این باعث کاهش خطوط سطحی پوست و پیشگیری از پیری پوست شده و همچنین باعث تنظیم ترشح سبوم یا همان چربی پوست می‌شود، بنابراین مناسب انواع پوست‌ها مخصوصا پوست‌های چرب و دارای آکنه است.

پوست خشک

درصورتی که بعد از شستشوی صورت و یا بعد از استحمام احساس کشیدگی برروی پوستتان دارید و به علت عدم انعکاس نور از سطح پوستتان احساس می‌کنید رنگ پوست شما مایل به خاکستری است شما پوستی خشک دارید. برای پوست‌های خشک باید از کرم آبرسان و کرم پودرهای حاوی مرطوب کننده و آبرسان استفاده کرد. این شما هستید که با توجه به میزان خشکی پوست خود روش آبرسانی مناسب را باید انتخاب کنید. اگر شما پوست خشکی دارید به هیچ وجه نباید از پنکیک‌های خشک استفاده کنید چون خشکی پوست شما را تشدید می‌کند. شما باید از کرم پودری استفاده کنید تا کمبود پوستتان را جبران کند و درخشندگی را به آن بازگرداند. کرم پودر الارو یکی از آن دسته کرم‌هایی ست که سعی کرده تا علاوه برحفظ و افزایش زیبایی پوست شما تا حد ممکن در راستای سلامت پوست شما نیز تاثیرگذار باشد.

بیشتر بدانید  تناسب اندام مناسب برای شمشیر بازی

کرم پودرهای مایع یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما هستند که به دلیل بافت مرطوب و روغنی خود باعث می‌شوند سرزندگی به پوست شما بازگردد. این نوع کرم‌ها پوشانندگی بالایی ندارند و اگر روی پوست خود لک یا قسمتی دارید که نیاز به پوشانده شدن دارند توصیه می‌شود ابتدا با پن استیک یا فون چرب یک لایه اولیه روی پوست خود ایجاد کرده سپس از کرم پودر مایع مناسب خود استفاده کنید.

پوست مختلط

کرم پودر مناسب این افراد فاقد چربی است ولی حاوی مقداری آبرسان است. شما باید برای این نوع پوست کرم پودر مناسب خود را پیدا کرده و می‌توانید در این جستجو از نظر و مشاوره افراد متخصص نیز استفاده کنید. برای مثال می‌توانید کرم پودر الارو مخصوص پوست‌های مختلط را تهیه و استفاده کنید و خیالتان از بابت سلامت پوست و پوشانندگی کرم پودرتان راحت باشد.

برای افرادی که روی پوست خود چین و چروک دارند کرم پودرهای مایع و برای پوست‌های دارای آکنه کرم‌های فاقد چربی توصیه می‌شود. لازم است تا این نوع کرم پوشانندگی خوبی داشته و مانع تحریک پوست شود.

کرم پودرها براساس نوع و میزان پوشش نیز به چند دسته مختلف تقسیم می‌شوند:

مرطوب کننده‌های رنگی:

این نوع مرطوب کننده‌ها در ساختار خود درصد کمی رنگدانه نیز دارند و پوشانندگی آن بسیار کم است. مرطوب کننده‌های رنگی برای پوست‌های جوان و بدون نقص و عارضه  مناسب هستند. درصورتی که پوست بدون لک دارید و یا اینکه تمایلی به استفاده از کرم پودر با پوشانندگی بالا مثل کرم پودرهای مهمانی ندارید و یا برای مصارف روزانه از این کرم استفاده می‌کنید این گزینه می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد.

فون مایع:

نوع محبوب و پرطرفداری از کرم پودرها که استفاده از آن بسیار رایج است. استفاده از این کرم بسیار ساده بوده و پوشانندگی متوسطی بر روی پوست شما دارد. این کرم با ساختار معمولی برای پوست‌های عادی و خشک مناسب است و برای افرادی با پوست چرب نوع بدون چربی آن باید استفاده شود. مقداری از کرم پودر مایع را به صورت نقطه‌ای روی قسمت‌های مختلف صورت گذاشته سپس بوسیله انگشتان دست و یا اسفنج آن را روی سطح پوست پخش کنید.

کرم پودر فشرده یا پنکیک

برای استفاده از پنکیک‌ها، اصولا از اسفنجی که همراه آنها وجود دارد استفاده می‌شود. این نوع کرم پودر دارای حالت پودری هستند و پوشانندگی خوبی نیز دارند و به دو صورت چرب و خشک در بازار موجود هستند و شما با توجه به نوع پوست خود می‌توانید پنکیک مناسب شرایط پوستی خود را انتخاب کنید.

پن استیک

این نوع کرم پودر پوشانندگی بسیار بالایی دارد و برای پوشاندن معایب پوستی و … بسیار مناسب هستند روش استفاده از این محصول به این صورت است که باید مقداری از آن را روی پوست قرار داده و به وسیله ی اسفنج یا ابزارهای مشابه آن را محو کنید.

این میزان تنوع موجود در انواع کرم پودرهای مهمانی, روزانه و … نشان دهنده تمایل روزافزون افراد مختلف به بهتر به نظر رسیدن پوست صورت و در نهایت زیباتر بودن است. البته ما توصیه می‌کنیم تا پیش از هرچیزی تلاش کنید تا پوستی سالم و سرزنده داشته باشید. به این منظور استفاده از ماسک‌های مختلف دست ساز و طبیعی و یا ماسک‌های کارخانه‌ای توصیه می‌شود.

همچنین شستشوی صورت بعد از هربار استفاده از لوازم آرایش بوسیله مواد شوینده مخصوص یکی از مهم‌ترین بخش‌های محافظت از پوست می‌باشد. بدین منظور باید شوینده مناسب و سازگار با پوست خود را تهیه کرده و بعد از هربار استفاده از لوازم آرایش صورت خود را کامل شسته و از هرنوع آلودگی و پوشش اضافی پاک کرد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.