daa9d8b1d985 d8b6d8af d8a2d981d8aad8a7d8a8 d985db8cd986d8b1d8a7d984 d8a8d8b1d8a7db8c d9bed988d8b3d8aa d987d8a7db8c d8add8b3d8a7d8b3 d988 6519c77545d09

کرم ضد آفتاب مینرال برای پوست های حساس و خانم های باردار

صاحبان پوست‌های حساس و پوست خانم‌های باردار مستعد آلرژی‌های پوستی از جمله لک و جوش هستند. تابش آفتاب هم این موارد را تشدید می‌کند. بنابراین استفاده از ضد آفتابی مناسب مثل ضد آفتاب مینرال که هم از پوست در مقابل تابش ماورا بنفش خورشید محافظت کرده و هم ترکیبات آن حساسیتی روی پوست شما ایجاد نکند ضروری است. این ضد آفتاب‌ ها مثل ضد آفتاب برای کودکان بسیار ویژه بوده ولی قوی‌تر از آن هستند و نسبت به محصولاتی مانند ضد آفتاب کرم پودری رنگ دانه‌های بسیار کمتری دارند.

این نوع ضد آفتاب ها پس از درمان‌های پوستی مانند لیزر، میکرودرم، پیلینگ شیمیایی بسیار کاربردی بوده و از پوست موقتا حساس شما در مقابل آسیب‌های فرا بنفش حفاظت می‌کنند.

ویژگی‌های اصلی ضد آفتاب هایی مثل ضدآفتاب مینرال الارو که برای پوست های حساس و خانم های باردار مناسب هستند به شرح زیر است:

ویژگی ضد آفتاب مناسب پوست های حساس

ضد آفتاب مناسب پوست های حساس مثل ضد آفتاب مینرال باید دارای ویژگی های زیر باشند:

ویژگی فاقد رنگ یا با رنگ دانه کم در ضد آفتاب

ضد آفتاب مینرال یا هر ضد آفتاب مخصوص پوست ‌های حساس دیگری، باید دارای ویژگی فاقد رنگ یا با رنگ دانه‌های طبیعی و کم باشد.

بیشتر بدانید  فواید و مضرات مصرف تخم مرغ

معمولا پوست خانم های باردار و افرادی که پوست آن‌ها حساس است، به سرعت نسبت به رنگ دانه‌های معمول واکنش آلرژیک نشان می‌دهند. بنابراین بهتر است ضد آفتابی را انتخاب کنید که فاقد رنگ دانه یا دارای رنگ دانه‌های مینرال و طبیعی باشد.

فاقد اسانس بودن ضد آفتاب

هر نوع اسانسی در ضد آفتاب ها ممکن است باعث آلرژی بر روی پوست شود. بنابراین ضد آفتاب های ایمنی مثل ضد آفتاب مینرال، فاقد هرگونه اسانس هستند و در نتیجه بوی خاصی ندارند.

فیلترهای طبیعی ضد آفتاب

فیلترهای ضد آفتاب مناسب پوست های حساس و خانم‌های باردار باید ۱۰۰ درصد طبیعی و مینرال باشند. مواد آلی و شیمیایی دست ساز، واکنش‌های آلرژیک را روی این نوع پوست‌ها به دنبال خواهند داشت. فیلترهای معدنی طبیعی مثل زینک اکساید، جزئی از بهترین انتخاب‌ها در ضد آفتاب‌ مینرال هستند.

خواص هایپوآلرژیک

ضد آفتاب پوست‌های مورد بحث باید هایپوآلرژیک باشد. بنابراین این عبارت حتما باید روی ضد آفتاب ویژه آن‌ها ذکر شده باشد.

تفاوت ضد آفتاب مینرال با سایر ضد آفتاب ها

در ساختار ضد آفتاب مینرال از هیچگونه مواد آلرژی زا و شیمیایی سنتز شده استفاده نمی‌شود. در این ضد آفتاب ها مهمترین نکته استفاده از مینرال‌هایی است که کمترین واکنش را روی پوست ایجاد می‌کنند.

این ضد آفتاب ها باید برای اثر بخشی بهتر هر دو ساعت یکبار به اندازه دو و نیم بند انگشت روی تمامی نقاط تحت تابش خورشید تمدید شوند.

خوشبختانه فرمولاسیون ضد آفتاب مینرال الارو با SPF 30 به گونه‌ای است که ضد آب و تعریق بوده و در طی این دو ساعت حتی در محیط شرجی از پوست شما در مقابل آفتاب حفاظت می‌کند.

بیشتر بدانید  حقایق جالب در مورد روش میکروبلیدینگ

ضد آفتاب مینرال بر خلاف ضد آفتاب کرم پودری هیچگونه رنگ دانه یا اسانسی ندارد. همچنین حتی از موادی که در ضد آفتاب برای کودکان جهت ترمیم پوست هستند، استفاده نمی‌کند.

این ضد آفتاب بر خلاف ضد آفتاب برای پوست نرمال یا پوست چرب برای تمامی پوست‌ها مناسب است.

چرا ضدآفتاب مینرال باید هر دو ساعت تمدید شود؟

ضد آفتاب مینرال حاوی فیلترهای بسیار قوی معدنی نظیر زینک اکساید و تیتانیوم دی اکساید است، این مواد در مقابل تابش فرابنفش مقاومت فیزیکی بسیار بالایی دارند. با این وجود هر ضد آفتابی با قرار گرفتن در معرض آفتاب به تدریج SPF آن کاهش خواهد یافت. بنابراین زمان بهینه برای تمدید این ضد آفتاب هر دو ساعت یکبار است.

زمان استفاده از ضد آفتاب

بهترین زمان استفاده از ضد آفتاب ۳۰ تا ۲۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض تابش خورشید است. توجه داشته باشید، میزان تابش فرابنفش در روزهای ابری و آفتابی یکسان است و ابرها مانع رسیدن تابش های مضر خورشید نخواهند شد. همچنین میزان فرابنفش در تمام طول روز یکسان بخواهد بود.

برای استفاده بهینه از این محصول، قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب الارو، پوست خود را کاملاً تمیز کنید. بهتر است از یک مرطوب کننده خوب زیر ضد آفتاب خود استفاده کنید.

ترکیب فیزیکی ضدآفتاب مینرال

مواد به کار رفته در فرمولاسیون ضد آفتاب، روی جذب یا منعکس کردن اشعه‌های فرابنفش، مادون قرمز و سایر اشعه‌های مضر خورشید تاثیر خواهد گذاشت. معمولاً ترکیب فیزیکی اشعه‌های مضر خورشید را منعکس می‌کند.

اشعه UVA باعث پیری پوست و UVB باعث سوختن آن می‌شود. خوشبختانه UVB به راحتی قابل انعکاس است. فرمولاسیون ویژه وناژ در ضد آفتاب مینرال الارو تأثیر ویژه‌ای بر رفع آثاری مثل چین و چروک پوست خواهد داشت.

بیشتر بدانید  مصرف گوشت قرمز هم موجب سنگ کلیه می شود؟

آیا تا به حال از کرم ضد آفتاب مینرال الارو استفاده کرده‌اید؟ لطفاً تجربه خود را درباره استفاده از آن با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.