daa9d8b1d985 d8b6d8af d8a2d981d8aad8a7d8a8 d8a8d987d8aad8b1 d8a7d8b3d8aa db8cd8a7 d8a7d8b3d9bed8b1db8c d8b6d8af d8a2d981d8aad8a7d8a8 6519c751b6367

کرم ضد آفتاب بهتر است یا اسپری ضد آفتاب ، چرا؟

پوست انسان مهم‌ترین پوشش اوست که احتیاج به مراقبت بسیار زیاد و رسیدگی دارد. از راه‌های مختلف رسیدگی پوست می‌توان به مرطوب نگه داشتن آن، نوشیدن آب کافی، دوری از مواد غذایی مضر برای پوست، ورزش، استفاده از کرم ضد آفتاب ، لوازم آرایشی و بهداشتی با کیفیت و… اشاره کرد.

دقت داشته باشید در این میان پوست صورت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا در تمام طول روز بدون هیچ پوششی در معرض هوا، آفتاب و… است شما باید رسیدگی‌های لازم اعم از استفاده از شوینده‌ های مناسب برای از بین بردن آلودگی‌ها و آرایش تا استفاده از ماسک و لوسیون‌ها و لوازم آرایشی مناسب را داشته باشید.

در این میان ضدآفتاب نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کند. بسیاری از خانم ها و آقایان در هنگام خروج از خانه از آرایش خاصی برروی صورت خود استفاده نمی‌کنند، ولی لازم است بدانید استفاده از انواع ضد آفتاب ها در تمام فصول برای آقایان و خانم‌ها بسیار مهم و ضروری است. این باور غلط که در زمستان احتیاجی به استفاده از ضد آفتاب ها نیست را نیز باید به کلی فراموش کنید. شما باید با توجه به نوع پوست خود، ضد آفتاب مناسبی را انتخاب کنید و به صورت مداوم از آن استفاده کنید.

کیفیت ضدآفتاب مورد استفاده نیز بسیار مهم است. از میان ضدآفتاب های موجود چندین برند مثل کرم ضد آفتاب الارو وجود دارد که به سبب کیفیت آن می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

عدم استفاده از کرم ضدآفتاب و یا اسپری ضدآفتاب می‌تواند باعث پیری زودرس پوست، ایجاد چین و چروک، لک و حساسیت‌های پوستی و موارد مشابه شود. بنابراین برای جلوگیری از بسیاری از مشکلات پوستی استفاده از ضدآفتاب توصیه می‌شود. نور خورشید که سرشار از مزایای بسیار برای بدن انسان است، درصورتی که تحت کنترل نبوده و بدون استفاده از ضدآفتاب و لوازم مراقبت از پوست تحت تابش مستقیم آن قرار گیرید، می‌تواند خطرات بسیاری داشته باشد.

واضح است که نمی‌توان از تابش نور خورشید دوری کرد و نباید از فوائد آن خود را محروم سازیم به همین خاطر باید بتوانیم با استفاده از ضدآفتاب مناسب به میزان کافی خود را از اشعه‌های مضر آفتاب حفظ کنیم. باید دقت داشته باشید تا ضد آفتاب را برای چه فصلی تهیه می‌کنید، نوع پوست و محدوده جغرافیایی نیز در انتخاب ضدآفتاب مناسب تأثیر بسزایی دارد.

همچنین نوع ضد آفتاب، اینکه با جذب اشعه‌های مضر عمل کرده و یا با ایجاد لایه محافظ روی پوست از ورود اشعه مضر به پوست جلوگیری می‌کند از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا این تفاوت‌ها باعث می‌شود تا پوست شما نیز کمی متفاوت به نظر برسد.

SPF ضد آفتاب

از دیگر نکات مهم در هنگام انتخاب ضد آفتاب SPF آن است. در حقیقت SPF یک ضدآفتاب، میزان مقاومت پوست به وسیله آن ضدآفتاب در مقابل آفتاب سوختگی را نشان می‌دهد. البته بیشتر از اینکه میزان SPF ضدآفتاب مهم باشد، استفاده مداوم و مقدار مناسب آن دارای اهمیت است. دقت داشته باشید که ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از خروج از خانه ضدآفتاب بزنید. همچنین اگر از ضدآفتابی با SPF معمولی استفاده می‌کنید باید در طول روز نیز آن را تمدید کنید، زیرا این لایه محافظ به مرور زمان پاک شده و یا اثر آن کاهش می‌یابد.

بیشتر بدانید  مزایا و معایب شامپوهای بدون سولفات

استفاده ضد آفتاب به میزان کافی نیز یکی از نکات مهم است که باید رعایت شود. در هر بار استفاده از ضدافتاب باید لایه‌ای نازک از آن تمام سطح پوست شما را به خوبی بپوشاند. دقت داشته باشید حتی در هوای ابری، زمستان و شرایط مشابه نیز استفاده از ضدافتاب الزامیست، زیرا اشعه ماورابنفش همچنان وجود داشته و از آن مصون نخواهید بود.

یکی دیگر از مواردی که در مسیر مراقبت از پوست باید رعایت شود، مرطوب نگه داشتن آن است. ضدآفتاب‌ها می‌توانند به پوست شما در مرطوب ماندن تا حدودی کمک کنند و البته ضدآفتاب‌های مایع تأثیر بیشتری در مرطوب ماندن و آبرسانی پوست شما دارند.

به طور کلی می‌توان ضدآفتاب‌های محبوب و پرطرفدار را به دو گروه کرم ضدآفتاب و اسپری ضد آفتاب تقسیم کرد.

انتخاب ضد آفتاب با SPF مناسب

کرم ضد آفتاب

از جمله کرم‌های معروف و محبوب می‌توان کرم ضد آفتاب الارو را نام برد. کرم ضدآفتاب الارو با کیفیت مناسب یکی از محافظ‌های خوب برای پوست به شمار می‌آید. کرم‌های ضد آفتاب شناخته شده‌تر و در دسترس‌تر هستند و بسیاری از افراد با آن‌ها آشنایی بیشتری دارند و از آن‌ها استفاده می‌کنند. در ساختار کرم‌های ضدآفتاب، مواد شیمیایی و معدنی مختلفی به کار می‌رود تا اثرات پرتوهای فرابنفش را تا حد زیادی کاهش دهند.

از جمله دلایلی که برخی به کرم های ضد آفتاب علاقه دارند این است که پس از مصرف آن مصرف کننده متوجه می‌شود که کدام قسمت صورت را کرم زده یا نزده است، ولی در استفاده از اسپری ضدآفتاب اینطور نیست. اسپری ضدآفتاب بر روی سطح پوست شما سنگینی ایجاد نمی‌کند، ولی امکان دارد پس از استفاده از کرم های ضد آفتاب کمی چربی و سنگینی کرم بر روی پوست احساس شود.

البته کرم ضد آفتاب الارو با ساختار سبک خود این احساس بسته شدن منافذ پوست را تاحد زیادی کاهش می‌دهد. این امکان نیز وجود دارد که کرم های ضد آفتاب در اثر تعریق زودتر از روی صورت شما پاک شود و به تمدید مداوم بعد از ۲ تا ۴ ساعت نیاز دارد.

بیشتر بدانید  روش های فر کردن موها بدون استفاده از گرما

اسپری ضد آفتاب

همان‌طور که انواع کرم های ضدآفتاب وجود داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرند اسپری ضدآفتاب نیز مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان این محصول هستند. استفاده از اسپری ضدآفتاب به نسبت کرم ضدآفتاب آسان‌تر و سریع‌تر است و برای پخش کردن ضدآفتاب روی سطح پوست، احتیاج به کشیدن دست روی پوست نیست. لازم به ذکر است اسپری ضدآفتاب برای افرادی که پوست حساسی دارند و نمی‌­توانند سنگینی و چربی کرم را روی پوست خود تحمل کنند، مناسب‌تر است.

از معایب استفاده از اسپری ضدآفتاب می‌توان به پوشش و مقاومت کم آن اشاره کرد. برای افزایش میزان پوشش اسپری باید بر روی نقاط مختلف پوست محلول چندین بار اسپری شود. از مزایای اسپری ضدآفتاب می‌توان به مفید بودنش برای پوست سر اشاره کرد. زمانی که شما درمعرض نور خورشید قرار می‌گیرید، پوست سر شما نیز احتیاج به مراقبت دارد. برای جلوگیری از چرب شدن سر و عدم علاقه افراد به استفاده از کرم ضدآفتاب بر روی سر می‌توان از اسپری ضدآفتاب استفاده کرد.

استفاده مداوم از ضدآفتاب

اینکه شما از چه کرم یا اسپری‌ای استفاده می‌کنید و مشخصات یا قیمت آن چیست، بخشی از پروسه استفاده از ضدآفتاب است و بخش مهم آن استفاده مداوم از محصولات مراقبت پوست است. شما باید به اندازه کافی و به دفعات و تناوب از ضدآفتاب خود استفاده کنید تا به درستی از مضرات نور خورشید جلوگیری کنید.

استفاده از ضد آفتاب در روتین مراقبت از پوست

ضدآفتاب برای کودکان

برخی از افراد گمان می‌کنند از اسپری ضدآفتاب می‌­توان به خاطر سهولت استفاده آن برای کودکان استفاده کرد. شاید کودک شما انقدر منتظر نماند تا شما کرم ضدآفتاب را روی پوست او پخش کنید وشما فکر می‌کنید با استفاده از اسپری ضد آفتاب می‌توانید این کار را با سرعت بیشتری انجام دهید.

درنظر داشته باشید شما باید محصولات ضدآفتاب مناسب سن کودکتان استفاده کنید. از ورود آن‌ها به چشم و دهان کودک اکیداً جلوگیری کنید و به طور کلی به دلیل حساس‌تر بودن کودکان، بیشتر مراقبشان باشید. با اینکه از کارآمد بودن اسپری ضدآفتاب نمی‌توان چشم پوشی کرد، ولی توصیه می‌شود به هیچ وجه از اسپری ضد آفتاب برای کودکان استفاده نکنید.

در استفاده از اسپری ضدآفتاب برای بزرگسالان نیز باید نکات لازم را رعایت کنید. برای مثال باید بدانید اسپری ضدآفتاب قابل اشتعال است و باید از آتش دور نگه داشته شود. همین‌طور کارایی اسپری ضدآفتاب در مقابل کرم ضدآفتاب کمتر بوده و توصیه می‌شود درصورت امکان بیشتر از کرم‌ها استفاده شود، زیرا هنوز نتیجه تحقیقات منجر به اثبات برتری اسپری ضدآفتاب نشده است. لازم است بدانید همیشه هم راحتی نشان دهنده بهتر بودن نیست و شاید بهتر باشد تا از یکی از برندهای کرم ضدآفتاب استفاده کنید تا از مزایای بیشتر آن بهره‌مند شوید.

بیشتر بدانید  تقویت حافظه

به طور حتم بسیاری از ما می‌­دانیم که استفاده از ضدآفتاب، بسیار با اهمیت است و در مقابل بسیاری از افراد به دلایل مختلف از کرم ضدآفتاب استفاده نمی‌کنند البته برخی فقط از اسپری ضدآفتاب استفاده می‌کنند، زیرا چربی و سنگینی کمتری روی پوست دارد. لازم به ذکر است کرم ضدآفتاب الارو سنگینی کمتری روی پوست شما دارد و به شما حس بهتری می‌دهد.

تعجب آور نیست که در دنیای امروز که همه کم صبرتر شده‌اند و با وجود مشغله فراوان افراد، وقت کم‌تری برای رسیدگی به پوست و استفاده از ضدآفتاب برای خود و فرزندشان داشته باشند.

در هنگام استفاده از کرم ضدآفتاب یا اسپری به نوع پوست خود نیز توجه داشته باشید. این‌که پوست شما چرب است یا خشک و اینکه آیا به آب رسانی احتیاج دارد و یا بدون آب رسانی شرایط خوبی دارد. زیرا تمام این نکات هم در انتخاب مواد آرایشی مثل کرم پودر و هم انواع شوینده‌ ها تأثیر دارد و هم در انتخاب ضدآفتاب این نکات دارای اهمیت هستند.

انتخاب ضد آفتاب مناسب کودکان

قیمت ضدآفتاب

قیمت انواع ضدآفتاب‌ ها با توجه به SPF، دارا بودن میزان بیشتری مرطوب کننده و موارد مشابه، متغیر است. از این‌که هزینه بیشتری برای ضدآفتاب با کیفیت‌تر بپردازید سرباز نزنید، زیرا این کار باعث می‌شود تا از عوارض تابش مستقیم آفتاب جلوگیری شود. اشعه‌های ناشی از این تابش، خود می‌تواند خسارات و مشکلات پوستی برای شما برجای گذارد که درمان آن‌ها صرف زمان و هزینه بسیاری را می‌طلبد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد با استفاده از کرم ضدآفتاب این امکان را برای شما فراهم می‌شود تا متوجه شوید کدام قسمت پوستتان از کرم بیشتری استفاده کرده‌اید و برای کدام بخش باید ضدآفتاب بیشتری مصرف کنید. پس این نکته نیز می‌تواند برتری دیگری برای این محصول باشد.

شما می‌توانید از بین کرم‌های ضدآفتاب موجود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و با مصرف مداوم آن خیالتان برای داشتن پوستی سالم راحت باشد. هم‌چنین اگر می‌خواهید کرم ضدآفتابتان برای شما کارکرد آرایشی نیز داشته باشد، می‌توانید با انتخاب کرم ضدآفتاب رنگی الارو خیالتان را از این بابت نیز راحت کنید.


شما بیشتر از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنید یا اس‍پری ضد آفتاب؟ به نظر شما کدام بهتر است؟ چقدر از کرم یا اسپری ضد آفتاب استفاده می‌کنید؟ لطفاً تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.