da86daafd988d986d987 d986d988d8b9 d9bed988d8b3d8aad985d8a7d986 d8b1d8a7 d8aad8b4d8aedb8cd8b5 d8afd987db8cd985d89f 6519c8f66a6e7

چگونه نوع پوستمان را تشخیص دهیم؟

نوع پوست و تشخیص انواع مختلف آنها نیازهای اصلی هر فرد برای محافظت و نگهداری از پوست و زیبایی خود است. در این مطلب سعی شده با توضیحات پوست های مختلف را بیان کنیم و نحوه تشخیص نوع پوست را نیز می توانید دریابید.

پوست نرمال

پوست نرمال به پوستی گفته می شود که نه چرب است و نه خشک، به ندرت جوش می زند مگر با تغییرات هورمونی.

احساس کشیدگی ناشی از خشکی پوست را هم ندارند. اگر پوست نرمالی دارید خوشحال باشید چون نیاز به مراقبت خاص و پیچیده ندارید. روزانه از شوینده و مرطوب کننده ملایم استفاده نمایید. استفاده از ضدآفتاب های مخصوص پوست های نرمال را فراموش نکنید.

پوست چرب

افرادی که نوع پوست چرب دارند اغلب پوستی براق همراه با منافذ بازتر از حد نرمال دارند که ناشی از ترشح زیاد چربی است. اگر پوست چربی دارید معمولاً از چرب شدن سریع پوستتان ناراضی هستید.

اما بدانید که پوست‌های چرب کمتر از پوست‌های خشک دچار سرطان‌های پوستی و چروک می‌شوند. روزی دوبار پوست را شستشو داده و از تونرها روی مناطق چرب مثل بینی و پیشانی استفاده کنید. حتما مرطوب کننده ها و ضد آفتاب های فاقد چربی را انتخاب کنید.

پوست خشک

اگر  اغلب احساس کشیدگی روی پوست دارید و پوستتان به خصوص در زمستان پوسته پوسته می شود. منافذ پوستتان غیر قابل رویت است و گاهی شاید دچار قرمزی همراه با خشکی هم می شوید، پس پوست خشکی دارید.

حتما از شوینده ملایم استفاده کنید. بهترین راه برای مراقبت پوست خشک استفاده از مرطوب کننده مخصوص پوست خشک بالافاصله بعد از شستشو است. استفاده از ضدآفتاب جهت عدم تشدید خشکی و مقابله با چروک هم توصیه می شود.

بیشتر بدانید  تمرین با دمبل برای خانم ها

پوست مختلط

علائم این نوع پوست ، احساس چربی در برخی نواحی (عموما بینی، پیشانی و چانه) و احساس کشیدگی و خشکی در برخی قسمت ها (اطراف لب و گونه ها و چشم ها) است. اگر پوست مختلطی دارید ممکن است پوستتان در تابستان چرب‌تر و در زمستان خشک‌تر شود.

در این صورت بهتر است از شوینده های ملایم استفاده کنید و مرطوب کننده های مخصوص پوست مختلط را انتخاب نمایید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.