da86daafd988d986d987 d8a8d987d8aad8b1db8cd986 d981d984d988d8a6db8cd8af d988 daa9d8b1d985 d8b6d8af d8a2d981d8aad8a7d8a8 d8a8d8b1d8a7db8c 651946f0d9ae1

چگونه بهترین فلوئید و کرم ضد آفتاب برای پوست چرب یا خشک را انتخاب کنیم؟

اگر به دنبال بهترین ضد آفتاب پوست چرب، خشک و یا مختلط هستید، این مقاله برای شماست. در این مطلب از وب‌سایت الارو قصد داریم نکات مهمی در مورد چگونگی انتخاب بهترین کرم متناسب با نوع پوست را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید. تابستان است و اشعه‌های خورشید پر توان‌تر از همیشه در حال تابش هستند. در این شرایط نیاز به استفاده از انواع ضد آفتاب متناسب با نوع پوست بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

چه در حال رفت و آمد در خیابان باشید و چه در ساحل آفتاب گرفته باشید، در هر حال اشعه‌های مضر UV خورشید به پوست شما راه پیدا می‌کنند. هنگامی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید، پوست شما آسیب دیده، خشک و ناسالم می‌شود. برای مقابله با این شرایط باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. ضد آفتاب ها در اشکال مختلفی مانند ژل، لوسیون ضد آفتاب، فلوئید ضد آفتاب، کرم های ضد آفتاب و اسپری وجود دارند که بسته به ترجیح شما باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

چگونه یک ضد آفتاب خوب انتخاب کنیم؟

به منظور انتخاب بهترین نوع کرم ضد آفتاب باید موارد زیر را درنظر بگیرید:

  • کرم ضد آفتاب با طیف وسیع را انتخاب کنید.

کرم ضد آفتاب با طیف وسیع، از پوست در مقابل هر دو نوع اشعه خورشید (UVA و UVB) محافظت می‌کند. این مورد نه تنها برای پیشگیری از سرطان پوست بسیار مهم است، بلکه برای محافظت از پوست در برابر آسیب آفتاب و پیری زودرس نیز ضروری است.

  • انواع کرم ضد آفتاب با SPF30 یا بالاتر را انتخاب کنید.

در سال‌های گذشته اعتقاد بر این بود که یک ضد آفتاب با SPF15 در اکثر شرایط محافظت کافی در برابر اشعه ماوراء بنفش دارد، اما در چند سال اخیر این تفکر تغییر کرده است. امروزه بهترین ضد آفتاب صورت باید دارای SPF+30 باشد تا از پوست در برابر اشعه‌های UVB ،UVA و IR محافظت کند.

بیشتر بدانید  نحوه ساخت و درست کردن تونر طبیعی خانگی در خانه

هنگام انتخاب بهترین ضد آفتاب پوست چرب یا خشک، SPF بالای ۳۰ را انتخاب کنید که به راحتی جذب پوست می‌شود. بدین منظور می‌توانید انواع فلوئید ضد آفتاب با SPF50 و یا انواع کرم ضد آفتاب، لوسیون یا ژل را انتخاب کنید. چه سفید پوست باشید، چه سیاه پوست در هر حال باید از پوست‌تان در مقابل اشعه خورشید محافظت کنید. فراموش نکنید که هنگام آفتاب گرفتن، ضد آفتاب را به گردن، گوش، دست و پا‌های خود نیز بمالید، زیرا پوست این قسمت‌ها نازک‌تر و مستعد آفتاب سوختگی است.

مشخص شده است که انواع کرم ضد آفتاب با SPF بالاتر به مقدار کمتری از اشعه خورشید اجازه عبور از پوست را می‌دهند، بنابراین کرم ضد آفتاب خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

  • نوع پوست خود را در نظر بگیرید.

هنگام انتخاب ضد آفتاب، نوع پوست خود را در نظر بگیرید. اگر پوست خشکی دارید، باید به فکر خرید ضد آفتاب مناسب برای پوست‌ های خشک باشید. اگر پوست چرب و مستعد آکنه دارید، می‌توانید از فلوئید ضد آفتاب فاقد چربی و یا بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب استفاده کنید. فلوئید ضد آفتاب فاقد چربی الارو بر پایه آب ساخته شده‌ است و برای پوست چرب توصیه می‌شود. اگر پوست شما حساس و مستعد آلرژ‌ی است، از انتخاب محصولاتی که حاوی الکل، مواد نگهدارنده، عطر‌ها و اکسی بنزون هستند، اجتناب کنید. در این صورت ضد آفتاب های فیزیکال اعم از کرم ضد آفتاب مینرال الارو و فلوئید ضد آفتاب فیزیکال الارو مناسب پوست شماست.

  • از بین انواع کرم ضد آفتاب، یک نمونه را انتخاب کنید.

این که بخواهید از اسپری، لوسیون، کرم و یا ضد آفتاب فلویید استفاده کنید، کاملا به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. آنچه که مهم است نحوه استفاده و میزان استفاده شماست. اگر از اسپری ضد آفتاب استفاده می‌کنید، بهتر است که ابتدا آن را روی دست‌های خود اسپری کرده و سپس استفاده کنید.

  • ضد آفتابی را انتخاب کنید که ضد آب باشد.

هنگام انتخاب بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب یا خشک، به ضد آب بودن آن نیز دقت کنید. ضدآفتاب مقاوم در برابر آب، با تعریق از بین نرفته و هنگام شستشو پاک نمی‌شود. به منظور کسب بهترین نتیجه کرم ضد آفتاب خود را هر ۴۰ تا ۸۰ دقیقه یکبار تمدید کنید.

  • از کیفیت ضد آفتاب مطمئن شوید.
بیشتر بدانید  چند روش موثر کاهش درد عضلات

یکی از مهم‌ترین مواردی که در حین خرید کرم‌ های ضد آفتاب باید به آن توجه کنید، مواد تشکیل دهنده آن‌هاست. سعی کنید که از ضد آفتاب‌هایی استفاده کنید که باعث تحریک و بروز آلرژ‌ی نشود.

به طور کلی دو نوع ضد آفتاب وجود دارند، ضد آفتاب‌های شیمیایی و ضد آفتاب فیزیکال. در ترکیبات ضد آفتاب‌های شیمیایی، (PABA) پاراآمینوبنزوئیک اسید و سینامات‌ها وجود دارند که اشعه ماوراء بنفش خورشید را جذب می‌کنند و نور خورشید را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کنند. حال آنکه در ترکیبات ضد آفتاب‌های فیزیکی، اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم وجود دارند که پرتو‌ها را قبل از نفوذ به پوست منحرف و پراکنده می‌کنند. انتخاب ضد آفتاب فیزیکال یا شیمیایی به نوع پوست و میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید بستگی دارد.

کرم‌های ضد آفتاب عمدتا از مواد شیمیایی تولید شده در آزمایشگاه‌ها ساخته می‌شوند، اما اگر می‌خواهید علاوه بر محافظت از پوست، آن را هیدراته کنید می‌توانید از انواع فلوئید ضد آفتاب الارو استفاده کنید.

ضد آفتاب پوست چرب چیست؟

انواع ضدآفتاب پوست چرب، از پوست در مقابل اشعه خورشید محافظت می‌کند. این محصولات فاقد چربی هستند و میزان چربی پوست را کنترل می‌کنند، در ضمن باعث هیدراته شدن پوست نیز می‌شوند.

ویژگی‌ های بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب کدام است؟

بافت سنگین برخی از کرم‌های ضد آفتاب باعث ایجاد لایه‌ای ضخیم بر روی پوست و بستن منافذ آن می‌شود. مسدود شدن منافذ پوست خصوصا در پوست‌های چرب موجب تجمع آلودگی و گرد و غبار روی پوست شده و نهایتا منجر به بروز جوش و آکنه می‌شود.

به همین دلیل استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب فاقد چربی برای پوست های چرب و همچنین بهترین فلوئید ضد آفتاب برای پوست‌ چرب پیشنهاد می‌شود. فلوئید ضد آفتاب فاقد چربی وت فورس الارو مناسب پوست چرب، بهترین انتخاب برای پوست‌های چرب است.

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب و جوشدار با منافذ باز

استفاده از کرم ضدآفتاب یکی از بهترین و مؤثرترین راه‌های محافظت از پوست است، اما نکته‌ای که ممکن است باعث ممانعت استفاده از این کرم‌ها شود، افزایش مقدار چربی پوست پس از استفاده از این کرم هاست. کرم ضد آفتاب فاقد چربی الارو مناسب انواع پوست نه تنها باعث افزایش تولید چربی در پوست نمی‌شود، بلکه باعث تعادل میزان چربی پوست می‌شود.

بیشتر بدانید  کرم مو چیست و قیمت بهترین کرم مو موجود در بازار چقدر است؟

بهترین ضد آفتاب رنگی برای پوست چرب و جوش دار

اگر پوستی چرب و جوش دار دارید، بهتر است که از ضد آفتاب رنگی کرم پودری فاقد چربی الارو استفاده کنید. این محصول علاوه یکنواخت کردن پوست، جای جوش‌ها را می‌پوشاند. از آنجایی که فاقد چربی است، باعث جلوگیری از بروز جوش و آکنه می‌شود.

ضد آفتاب طبیعی برای پوست چرب

اگر دوست دارید که پوستی طبیعی و البته سالم داشته باشید، می‌توانید از فلوئید ضد آفتاب فاقد چربی الارو استفاده کنید، این محصول بهترین گزینه برای افرادی است که پوشش‌های سنگین پوست و نوع رنگی ضد آفتاب را دوست ندارند. اگر به دنبال ضد آفتاب رنگ طبیعی پوست هستید، رگ طبیعی ضد آفتاب در ضد آفتاب فاقد چربی الارو و ضد آفتاب انواع پوست الارو و همچنین در ضد آفتاب های کرم پودری الارو در دو مدل فاقد چربی و مناسب انواع پوست موجود است.

ضد آفتاب بی‌ رنگ برای پوست چرب

یکی از انواع ضد آفتاب الارو، ضد آفتاب بی‌ رنگ مناسب پوست‌های چرب است. ضدآفتاب های پوست چرب الارو شامل کرم ضد آفتاب پوست چرب الارو و فلوئید پوست چرب الارو است. اگر پوستی سالم و بی‌نقص دارید، بهتر است که از انواع ضد آفتاب بی رنگ الارو استفاده کنید.

این مقاله را نیز مطالعه کنید: تفاوت ضد آفتاب رنگی و بی رنگ

ضد آفتاب برای پوست چرب و لک دار

اگر از چربی و لک‌های روی پوست‌تان رنج می‌برید، بهتر است که از کرم ضد آفتاب اسپات سولوشن الارو مدل ضد لک با SPF 50 استفاده کنید. این محصول علاوه بر جلوگیری از بروز لک‌های جدید، لک‌های قدیمی را نیز از بین می‌برد.

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب آقایان

پوست مردان با پوست زنان متفاوت است و نیاز به نوع متفاوتی از مراقبت و محافظت در برابر آفتاب دارد. بهترین گزینه ضد آفتاب آقایان مخصوص پوست‌های چرب، استفاده از فلوئید ضد آفتاب پوست چرب الارو است. این محصول کاملا سبک و فاقد هرگونه چربی مناسب پوست مردانه است.

چرا باید از ضد آفتاب سبک استفاده کنیم؟ در این مقاله بخوانید.

معرفی بهترین مارک کرم ضد آفتاب برای پوست چرب خارجی

بهترین کرم ضد آفتاب خارجی برای پوست چرب را می‌توانید در بین محصولات الارو جستجو کنید. به تجربه ثابت شده است که الارو تولید‌کننده انواع ضد آفتاب با کیفیت است.

قیمت و راهنمای خرید ضد آفتاب خوب برای پوست چرب

اگر به دنبال انتخاب ضد آفتاب خوب برای پوست چرب هستید، کیفیت را فدای قیمت نکنید. ضد آفتاب ارزان برای پوست چرب را صرفا زمانی انتخاب کنید که از کیفیت آن نیز مطمئن باشید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.