da86daafd988d986d987 d8a8d8a7 d8aad985d8b1db8cd986 daa9d8b1d8afd986 d8afd8b1 d8aed8a7d986d987 d8b9d8b6d984d987 d8a8d8b3d8a7d8b2db8cd985 64a1b6d2c6163

چگونه با تمرین کردن در خانه عضله بسازیم؟

چگونه با تمرین کردن در خانه عضله بسازیم؟

تمرین کردن در خانه به این معنا نیست که شما باید تسلیم ورزش‌های کم ‌ارزش، تجهیزات گران‌ قیمت و بزرگ یا دی ‌وی ‌دی‌های تکراری شوید. در حقیقت، یک تمرین خانگی می‌تواند به ‌اندازه‌ی تمرین در باشگاه، با اختلافات جزئی، مؤثر باشد. شما می‌توانید از چند وسیله‌ی اطرافتان در خانه استفاده کنید تا یک جلسه تمرین قدرتی برای تمام بدن، با ارزشی برابر با باشگاه داشته باشید. هر چه قوی‌تر باشید استقامت شما برای تمرینات کاردیو بیشتر خواهد بود.

    خرید محصولات مشابه چگونه با تمرین کردن در خانه عضله بسازیم؟ (با ارسال رایگان در تهران)

  • شربت ب کمپلکس جویس یوروویتال 200 میلی لیتر
  • قرص ویتامین ث 500 میلی گرم ایکس مارت 60 عدد
  • قطره ویتامین آ+د ویواکیدز 30 میلی لیتر

شنای سوئدی و پلانک با کانترتاپ

پلانک و شنای سوئدی به خاطر محکم کردن کل بدن، از سر تا انگشتان پا مشهور هستند. کانترتاپ شما ابزار مناسبی برای پلانک و شنای سوئدی قابل‌ دسترس، ایجاد می‌کند. کمی دورتر از فاصله‌ی بازوها از کانتر بایستید. به سمت جلو خم شوید تا دست‌هایتان را روی کانتر قرار دهید. اجازه دهید پاشنه‌های پاها از زمین بلند شوند. عضلات چهار سر را درگیر کنید، به پاشنه‌ها فشار آورده و شکمتان را به سمت داخل نگه‌ دارید. به مدت ۱ دقیقه نگه‌ دارید. پس از یک دقیقه، آرنج‌هایتان را به طرفین خم ‌کنید، تا جایی پایین بیاورید که شانه‌هایتان با آرنج‌ها هم ‌راستا باشند. با وارد کردن فشار به حالت پلانک برگردید. ۱۰ مرتبه تکرار نمایید.

لانژ روی راه‌پله

حرکات لانژ برای محکم کردن پاها و عضلات سرینی عالی هستند. اضافه کردن یک پله می‌تواند فواید و بازده لانژ شما را افزایش دهد. در پایین راه‌ پله بایستید. پای راست را روی پله قرار داده و با پای چپ مستقیماً به سمت عقب قدم بردارید. زانوی راستتان را روی قوزک پا خم ‌کنید. به پای راست فشار بیاورید تا سرینی را درگیر کرده و شما را تثبیت نماید. همان ‌طور که زانوی عقبی خود را یک اینچ از زمین خم می‌کنید، مرکز بدن را درگیر نگه‌ دارید. به حالت ایستاده برگردید. ۱۰ مرتبه تکرار کرده و طرفین بدن را عوض کنید.  

    همچنین بخوانید

  • ۹ تمرین بسیار ضروری برای مبتدیان پارکور
  • اشتباهات رایج در تمرین با دوچرخه ثابت
  • ورزش‌هایی برای از بین بردن سلولیت
بیشتر بدانید  کالری انار،میوه ویژه شب یلدا

پشت بازو و جلو بازو با مواد کنسروی

شما مجبور نیستید برای شکل دادن و محکم کردن بازوهایتان از دستگاه‌های بدنسازی استفاده کنید یا حتی دمبل بخرید. استفاده از مقاومت خود بدنتان یک راه مؤثر برای تقویت بالاتنه است. اضافه کردن چند وسیله‌ی خانگی مثل مواد قوطی شده می‌تواند وزن کافی برای درگیر کردن بازوها و ایجاد مقاومتی که نیاز دارید، داشته باشد. طوری بایستید که پاها در کنار هم، زانوها خم‌شده، و قوطی‌ها در دست‌هایتان باشند. به آهستگی به ‌اندازه‌ی ۴۵ درجه به جلو خم شوید و مرکز بدنتان را درگیر نگه ‌دارید. بازوهایتان را تا جایی که می‌توانید به سمت پشت سرتان به عقب بکشید. آرنج‌هایتان را بالا نگه ‌دارید و وقتی آرنج‌هایتان را خم می‌کنید بازوها ثابت باشند، که این کار وزن را روی شانه‌ها می‌اندازد. درحالی‌ که وزنه‌ها را به سمت عقب پرس می‌کنید بازوهایتان را دراز کنید، که به عضلات بالای بازو فشار وارد می‌شود. ۱۵ مرتبه تکرار نمایید.

اسکات با صندلی

اسکات‌ها یکی از مؤثرترین راه‌ها برای تقویت و محکم کردن پایین ‌تنه، ازجمله عضلات سرینی است. استفاده از یک صندلی کمک می‌کند تا بدانید تا چه عمقی اسکات می ‌زنید، پس بدون اینکه فرم را از دست بدهید، به‌ اندازه‌ی کافی پایین می‌روید. بایستید و یک صندلی پشت سرتان قرار دهید. پاهایتان را بیشتر از عرض باسن باز کنید و انگشتان پا به سمت جلو باشند. کف دست‌هایتان را روی سینه در کنار هم قرار دهید. درحالی‌ که باسنتان را تا بالای نشیمن گاه صندلی پایین می‌آورید، وزنتان را روی پاشنه‌های پا بیندازید. شکمتان را به سمت داخل نگه ‌دارید و عضلات سرینی به ‌منظور پشتیبانی، درگیر باشند. به ‌آرامی به حالت ایستاده برگردید. ۱۵ مرتبه حرکت را تکرار نمایید.    

بیشتر بدانید  بهترین مکمل های تقویتی بیماران ام اس

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.