da86d987 daa9d8b1d985 d987d8a7db8c d8b6d8af d8a2d981d8aad8a7d8a8db8c d8a8d8b1d8a7db8c d9bed988d8b3d8aa d8b4d985d8a7 d985d8b6d8b1 d987 6519c853203fc

چه کرم های ضد آفتابی برای پوست شما مضر هستند؟

استفاده از ضد آفتاب برای محافظت از پوست شما در برابر اشعه‌های آسیب رسان خورشید ضروری است و به همین دلیل انتخاب کرم ضد آفتاب خوب از اهمیت زیادی برخوردار است و انتخاب اشتباه ضد آفتاب حتی می‌تواند برای پوست شما مضر باشد. پاسخ به سوال – چه کرم های ضد آفتابی برای پوست شما مضر هستند؟ – به پوست شما، مواد به کار رفته در ضد آفتاب و نحوه استفاده از ضد آفتاب بستگی دارد. برای انتخاب بهترین ضد آفتاب بهتر است، بدترین ضد آفتاب ها را از لیست خرید خود خارج کنید.

مضر بودن کرم ضد آفتاب با توجه به نوع پوست شما

قبل از خرید هر نوع کرم ضد آفتاب باید جنس و رنگ پوست خود را بشناسید، وگرنه کرم ضد آفتابی که انتخاب خواهید کرد به طور موثر از پوست شما محافظت نکرده و در نتیجه پوست شما آسیب خواهد دید. برای انتخاب بهترین ضد آفتاب که برای پوست شما مناسب است، بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

 • برای پوست‌های در طیف روشن تا متوسط بهتر است از ضد آفتابی با SPF30 یا SPF50 استفاده کنید. (مقاله spf برای دانستن مطالب بیشتر)
 • برای پوست‌های طیف متوسط تا تیره استفاده از ضد آفتاب با SPF25 یا SPF30 مناسب‌تر است.
 • بهترین ضد آفتاب برای پوست‌های چرب، ضد آفتابی است که در آن از مواد ضد آکنه، جوش و متعادل کننده چربی پوست استفاده شده باشد.
 • ضد آفتابی که برای پوست‌های حساس و در زمان بارداری انتخاب می‌کنید، بهتر است شامل موادی باشد که آلرژی کمتری روی پوست ایجاد می‌کند.
 • روی پوست کودکان کمتر از دو سال نباید از کرم ضد آفتاب استفاده کرد، زیرا پوست بچه‌ها سریعا مواد شیمیایی را جذب می‌کند.
 • اگر پوست شما زود لک می‌شود، بهترین ضد آفتاب برای شما ضد آفتابی است که در آن از مواد ضد لک، از بین برنده کک و مک و بر طرف کننده آن‌ها استفاده شده باشد.
 • اگر اهل آرایش هستید، بهتر است ضد آفتابی را انتخاب کنید که از رنگ‌های طبیعی در ساختار آن‌ها که برای پوست شما مضر نیستند، استفاده شده باشد.
بیشتر بدانید  آنچه در مورد رنگ کردن مو باید بدانید

مواد مضر در کرم های ضد آفتاب

هر کرم ضد آفتابی برای ایجاد پوشش مناسب از نظر فیزیکی و شیمیایی در مقابل آفتاب از مواد شیمیایی و طبیعی در ساختار خود بهره می‌برد. موادی مثل تیتانیوم دی اکسید و اکسید زینک جزئی از مواد بی ضرر در ضد آفتاب ها هستند. ولی موادی مثل PABA و سالیسیلات ترولامین ایمن نیستند و ممکن است سلامتی شما را تهدید کنند.

به طور کلی وقتی صحبت از مواد سازنده ضد آفتاب می‌شود سه مساله حائز اهمیت است، اولین مساله کیفیت مواد اولیه، دومین مساله ترکیب شیمیایی و فیزیکی آن‌ها و مساله آخر خصوصیات وابسته به مواد کرم ضد آفتاب است.

تاثیر کیفیت مواد اولیه بر مضر بودن ضد آفتاب

برای روشن شدن بهتر این موضوع تصور کنید که به جای یک گوجه فرنگی خوب، از گوجه فرنگی فاسد در پخت غذای مورد علاقه خود استفاده کنید. این دقیقا اتفاقی است که وقتی محصولی تقلبی را خریداری می‌کنید برای شما پیش خواهد آمد. از طرفی هیچ ارزانی‌ای بی علت نیست. اگر از هزینه‌های واردات و صادرات، و معتبر بودن نام برند عبور کنیم، یکی از دلایل اصلی ارزان بودن محصولات آرایشی بی کیفیت بودن مواد اولیه آن است.

متاسفانه با معروف شدن نام یک برند، نمونه‌های تقلبی آن هم زیاد می‌شود، نمونه‌های تقلبی معمولا کمی ارزان‌تر‌ هستند ولی فرمولاسیون آن‌ها متفاوت بوده و یا از مواد با کیفیت پایین در آن‌ها استفاده شده است. بهترین ضد آفتاب ‌ها معمولا در فرمولاسیون خود از مواد اولیه درجه یک استفاده می‌کنند و تست‌های استاندارد را برای ایمن بودن این مواد انجام می‌دهند.

مواد شیمیایی یا گیاهی کم یا بی کیفیت، معمولا آلرژی‌زا هستند و به پوست شما آسیب می‌زنند. این مواد خاصیت لازم برای بازتاب کافی یا جذب اشعه‌های آسیب رسان تابش خورشید را ندارند.

تاثیر ترکیب شیمیایی و فیزیکی مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب

مواد به کار رفته در فرمولاسیون ضد آفتاب، در کنار هم، روی جذب و یا منعکس کردن اشعه‌های فرابنفش، مادون قرمز و سایر اشعه‌های مضر خورشید تاثیر می‌گذارند و از طرفی حضور این مواد در کنار یکدیگر از نظر شیمیایی یا فیزیکی باعث خطرناک شدن، آلرژی‌زا شدن و یا سنگین شدن بیش از حد ترکیب می‌شود.

در تولید یک ضد آفتاب خوب تمامی ترکیب‌ها زیر نظر متخصصین درجه یک کنترل شده و آزمایش‌های استاندارد لازم بر روی آن‌ها انجام می‌شود و دستورالعمل دقیقی برای استفاده از ضد آفتاب تهیه شده تا آسیبی به پوست شما نزند. همچنین درصد و سایز مواد اولیه به گونه‌ای تنظیم شده تا منافذ پوست شما را به طور کامل پر نکرده و اجازه رسیدن اشعه‌های مفید خورشید را به پوست شما بدهد.

بیشتر بدانید  بررسی محصولات آلپسین

خصوصیات وابسته به مواد کرم ضد آفتاب

در انتخاب یک کرم ضد آفتاب خوب، توجه به خصوصیات آن ضروری است. این خصوصیات وابسته به مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب ها‌ هستند. بهتر است به خاطر داشته باشید که کرم ضد آفتاب خوب باید در مقابل اشعه‌های UVB و UVA محافظت کافی را ایجاد کند. اشعه‌ UVA باعث پیری پوست و UVB باعث سوختن آن می‌شود.

یکی از خصوصیات اصلی ضد آفتاب‌های مضر برای پوست، معمولا نادیده گرفتن اشعه UVA است که در زیر تابش آفتاب به اندازه کافی از پوست محافظت نکرده و منجر به پدیدار شدن چین و چروک روی پوست می‌شود.

فیلترهای موجود در کرم ضد آفتاب باید پوست را براق نکرده و از آن در مقابل اشعه مادون قرمز نیز حافظت کنند.

بهترین کرم ضد آفتاب باید فاقد پارابن باشد تا از نظر هورمونی مشکلی برای شما ایجاد نکند. همچنین این کرم‌ها نباید آلرژی زا باشند. هر چند ممکن است پوست بعضی از افراد حتی به کرم های ضد آفتاب خوب نیز حساسیت نشان دهد. لذا لازم است که حتما قبل از خرید کرم، آن را روی قسمت کوچکی از پوست خود تست کنید.

وجود موادی مانند دماکسیل باعث کاهش اثرات اشعه ماورای بنفش و پیشگیری از چین و چروک پوست خواهد شد. و موادی مانند سبومین تعادل چربی پوست را حفظ کرده و از به وجود آمدن آکنه جلوگیری خواهد کرد. همچنین وجود بلیدس و مواد مشابه آن ضد لک و جوشی قوی بوده و یکسان ماندن تناژ پوست شما را تضمین خواهد کرد. حضور نوترازن در ترکیب حساسیت زایی مواد موجود در کرم ضد آفتاب را کمتر و خاصیت التیام بخشی پوست را در ضد آفتاب بالا خواهد برد.

آسیب‌ های پوستی بر اثر استفاده غلط از ضد آفتاب

حتی بهترین کرم‌ های ضد آفتاب در صورت استفاده غلط نتایج زیانباری برای پوست شما خواهند داشت. برای جلوگیری از هر نوع آسیب پوستی هنگام استفاده از ضد آفتاب بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

 1. قبل از استفاده صورت خود را کاملا تمیز کنید.
 2. اگر در ساختار ضد آفتاب شما از مرطوب کننده استفاده نشده، بهتر است زیر ضد آفتاب خود از مرطوب کننده استفاده کنید.
 3. ضد آفتاب باید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از در معرض آفتاب قرار گرفتن، به پوست اضافه شود تا ترکیبات آن جذب پوست شده و بهترین حفاظت را برای پوست ایجاد کند. برای اطلاع از زمان بهینه زدن ضد آفتاب به پوست حتما به راهنمای محصول مراجعه کنید.
 4. ضد آفتاب را به اندازه دو و نیم بند انگشت بردارید و روی پوست خود استفاده کنید، تا پوشش لازم برای جلوگیری از اشعه‌های مضر آفتاب را ایجاد کند.
 5. در صورتی که مدت زمانی طولانی در معرض آفتاب قرار دارید، تقریبا هر دو ساعت یک بار صورت خود را کاملا تمیز کنید و سپس ضد آفتاب خود را تمدید کنید.
 6. هنگامی که به هر علتی، مدت زمانی طولانی را زیر آفتاب سپری کردید، حتما از لوسیون‌های افترسان استفاده کنید.
بیشتر بدانید  مزایای استفاده از سرم پوست چیست؟

کوتاهی در انجام هر یک از این مراحل باعث به وجود آمدن آسیب‌های پوست خواهد شد زیرا بعد از دو ساعت میزان SPF ضد آفتاب کاهش پیدا کرده و به همین دلیل میزان اشعه‌ ماورا بنفش عبوری از لایه محافظ کرم بیشتر می‌شود.

چطور کرم ضد آفتاب الارو اصل را تهیه کنیم؟

برند الارو با تولید هفت نوع ضد آفتاب شامل پنج تا از بهترین کرم های ضد آفتاب و دو ضد آفتاب با پوشش کرم پودر و یک لوسیون بدن افترسان پکیج کاملی را در اختیار شما قرار داده تا با خیال راحت و بدون مشکل ضد آفتاب مورد نیاز خود را با توجه پوست خود تهیه کنید. لازم به ذکر است در صورتی که از ضد آفتاب‌ های کرم پودری برای میکاپ به مدت طولانی استفاده می‌کنید. بهتر است، کرم ضد آفتاب SPF50 را زیر آن استفاده کرده تا هنگام کاهش SPF بر اثر گذشت زمان پوست شما دچار آسیب نشود.

محصولات ضد آفتاب الارو برای آقایان، خانم‌ها و کودکان، در انواع مناسب برای پوست‌های حساس، چرب، خشک و نرمال موجود است. همچنین امکان انتخاب رنگ سفید، بژ روشن، بژ طبیعی و کارامل در چهار محصول الارو وجود دارد. این محصولات فاقد پارابن بوده و به دلیل داشتن مواد مرغوب و غیر آلرژی زا در اکثر موارد هیچ نوع حساسیتی را روی پوست ایجاد نمی‌کنند. برای پیشگیری از مواردی که ممکن است به نوع یا انواعی از مواد شیمیایی آلرژی داشته باشید، حتما ضد آفتاب را روی قسمت کوچکی از پوست خود امتحان کنید.

با توجه به اینکه محصولات برند الارو در فرانسه تولید می‌شود، کارخانه آن ملزم به رعایت استانداردهای لازم در حد جهانی برای ساخت محصولات خود است. متاسفانه سودجویان با استفاده از نام این برند، اقدام به عرضه محصولات تقلبی در بازار کرده‌اند. لذا برای تهیه محصولات با کیفیت این شرکت، بهتر است به مراکز فروش معتبر در ایران، مثل داروخانه‌ها و مراکز فروش بزرگ مراجعه کنید.

قطعا در فروشگاه کوچک آرایشی ناشناخته، کرم ضد آفتاب اصل الارو را پیدا نخواهید کرد، همچنین محصولات اصل الارو را می‌توانید در وب‌سایت‌های معتبر تهیه کنید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.