da86d8b7d988d8b1 d985d988d8abd8b1d8aad8b1db8cd986 d9bed985d8a7d8af d8a8d8b1d8a7db8c d8acd988d8b4 d8b5d988d8b1d8aa d8b1d8a7 d8a7d986d8aa 6519c798df12c

چطور موثرترین پماد برای جوش صورت را انتخاب کنیم؟

چطور موثرترین پماد برای جوش صورت را انتخاب کنیم؟

جوش صورت علت‌های متفاوتی دارد. استرس، کم خوابی، آلودگی‌های میکروبی، چربی بیش از حد پوست، آلودگی‌های محیطی، پرخوری و غیره، همه و همه می‌توانند، در ایجاد جوش صورت موثر باشند. جوش‌ها نیز ممکن است سر سیاه، سر سفید، برجسته(صورتی یا قرمز)، کیست مانند، به شکل برآمدگی‌های متورم و دردناک، چرکی و … باشند. به غیر از کیست‌ها و جوشهای بسیار متورم و دردناک که باید توسط پزشک درمان شوند، بقیه جوش‌ها به راحتی با محصولات ضد جوش قابل درمان هستند. اما چطور موثرترین پماد برای جوش صورت را انتخاب کنیم؟ سوالی است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.

محصولات ضد آکنه و ضد جوش صورت به شکل ژل‌ ها ، کرم ها ، لوسیون ها ، رول ها ، پن ها ، پماد ها ، قرص ها و غیره در بازار مصرف وجود دارند. اما موثرترین کرم یا پماد برای جوش صورت بیشتر از برند آن با مواد اولیه تشکیل دهنده مشخص می‌شود. پس شناخت مواد موثر ضد جوش در انتخاب بهترین کرم ضد جوش ضروری است.

 

مواد موثر ضد جوش

ضد جوش‌های طبیعی و غیر طبیعی زیادی وجود دارند، اما همه آن‌ها موثر نیستند و جوش پس از مدتی بر می‌گردد. موادی مثل بنزوئیل پراکساید، کلیندومایسین، آلفا هیدروکسی اسیدها، رس، سالسیلیک اسید، گوگرد و روغن درخت چای موثرترین مواد ضد جوش محسوب می‌شوند. که می توان به عنوان پماد برای جوش صورت از آنها استفاده کرد.

بیشتر بدانید  بوتاکس پوست صورت و پیشانی چیست؟

 

بنزوئیل پراکساید (Benzoyl peroxide)

بنزوئیل پر اکساید موثرترین ماده ضد جوش و پیشگیری از آن محسوب می‌شود. این ماده باکتری‌ها را می‌کشد. همچنین چربی اضافی را حذف کرده و از پوست مرده لایه برداری می‌کند. حضور ۲.۵ تا ۱۰ درصد از این ماده در پمادها، از آن‌ها برای درمان جوش های سر سفید و سر سیاه موثرترین پماد برای جوش صورت را می‌سازد. همین وضعیت برای شوینده‌ها، کرم‌ها، محلول‌ها و سایر محصولات ضد جوش صادق است.

حضور بیزابولول به عنوان مرطوب کننده و ضد التهاب، آلانتوئین برای بازسازی پوست، روغن مرطوب کننده مثل جوجوبا و یا یک آبرسان مثل آلوئه ورا نیز می‌تواند در جایی که درصد بنزوئیل پر اکساید کمتر از ۴ درصد است، بسیار موثر باشد.

 

 

آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAs)

آ چ آ یا آلفا هیدروکسی اسیدها با لایه برداری از پوست سلول‌های مرده ‌ای را که باعث پر کردن منافذ پوستی می‌شوند، برداشته و پوست شما را نرم و صاف می‌کنند. به ویژه آ اچ آ دارای گلیکول و لاکتیک اسید، برای بیماران دارای آکنه بسیار موثر است و همچون پماد برای جوش صورت عمل می کند.

 

رس (clay)

رس به عنوان یک ضد حساسیت در درمان آکنه کاربرد دارد. این ماده صورت شما را نرم کرده و تولید سبوم را کاهش می‌دهد.

 

سالسیلیک اسید (Salicylic acid)

این اسید بتا هیدروکسیل، در لایه برداری و در نتیجه تخلیه منافذ ریز پوستی بسیار کارآمد است. سالیسلیک اسید مثل آسپرین خواص ضد قرمزی و حساسیت دارد. حضور حداقل ۲ درصد سالسیلیک اسید در محصولات ضد آکنه آن ‌ها را تبدیل به محصولی موثر برای رفع جوش می‌کند. پس هنگام انتخاب بهترین کرم یا پماد برای جوش صورت ؛ در عدم حضور بنزوئیل پر اکساید به وجود آن دقت کنید.

بیشتر بدانید  بررسی عوارض رادیوگرافی در دوران بارداری

 

 

روغن درخت چای (Tea-Tree oil)

روغن درخت چای، یکی از قوی‌ترین ضد جوش‌ها و ضد حساسیت‌های طبیعی است،  ۵ درصد روغن چای در یک محصول ضد آکنه، آن را تبدیل به محصول قوی ضد جوش می‌کند.

 

گوگرد (Sulfur)

این ماده معدنی ضمن کاهش چربی و حساسیت به لایه‌برداری پوست کمک می‌کند. بوی نامطبوع سولفور شاید آزار دهنده باشد به همین علت از موادی برای کاهش این بو، استفاده می‌شود تا بتوان از گوگرد به عنوان پماد برای جوش صورت بهره گرفت.

 

انتخاب بر اساس نوع جوش

اگر جوش صورت شما، هنوز نرسیده، استفاده از تمامی مواد بالا موثر خواهند بود. قوی ترین ضد جوش ‌ها به ترتیب بنزوئیل پر اکساید، سالسیلیک اسید و روغن درخت چای هستند.

باید توجه کنید که ضد جوش انتخابی شما مخصوص نوع پوست شما(چرب، معمولی، خشک و یا مختلط) باشد.


تا به حال از پماد برای جوش صورت خود استفاده کرده‌اید؟

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.