da86d8b1d8a7 d8b6d8af d8a2d981d8aad8a7d8a8 daa9d8b1d985 d9bed988d8afd8b1db8c d8b1d8a7 d8a8d8b1d8a7db8c d8add981d8a7d8b8d8aa d8a7d8b2 6519c77c441a8

چرا ضد آفتاب کرم پودری را برای حفاظت از پوست انتخاب کنیم؟

تحقیقات نشان داده است که مهم‌ترین عامل پیری پیش از موعد پوست، تابش آفتاب است. پس استفاده از ضد آفتاب برای سالم و جوان ماندن پوست شما یک باید است. ضد آفتاب‌ها طیف وسیعی دارند. از کرم ضد آفتاب کودکان گرفته تا محصولاتی مانند ضد آفتاب کرم پودری که علاوه بر حفاظت از پوست، زیبایی را نیز به شما هدیه می‌کنند. علاوه بر آن برندهای زیادی این محصول را تولید کرده و به بازار عرضه کرده‌اند. همین موارد باعث سردرگمی در انتخاب بهترین ضد آفتاب برای شما خواهد شد. در این مقاله قصد داریم چرایی انتخاب ضد آفتاب کرم پودری را برای موقعیت‌های مختلف توضیح دهیم.

ضد آفتاب و حفاظت در برابر تابش

مهم‌ترین کاربرد هر ضد آفتابی حفاظت در برابر تابش فرابنفش خورشید است. اشعه‌های UVA و UVB خورشید باید توسط انعکاس فیزیکی و یا خنثی کردن اثرات شیمیایی بر روی پوست کنترل شوند. بعضی ضد آفتاب‌ها برای مقابله با تابش از طریق فیزیکی سنگین‌تر بوده و لایه ضخیمی از رنگ بسیار سفید را به پوست شما تحمیل می‌کنند.

ضد آفتاب‌هایی مثل ضد آفتاب کرم پودری که کاربرد آرایشی نیز دارند، از مواد سبک‌تری برای ویژگی مقابله فیزیکی استفاده کرده تا پوست احساس راحتی بیشتری کرده و از طرفی آرایش نیز زیباتر به نظر برسد.

پوشش ‌دهی مناسب صورت

به طور کلی هر ضد آفتابی برای ایجاد پوشش‌دهی مناسب باید در هر بار استفاده به اندازه دو و نیم بند انگشت روی پوست گذاشته شود. ضد آفتاب کرم پودری نیز از این قاعده مستثنی نیست، ولی به علت آرایشی و بهداشتی بودن محصول، کاوریج بالاتری داشته و صورت شما را نیز برای آرایش آماده می‌کند.

بیشتر بدانید  اهمیت دریافت انواع ویتامین ها ومکمل ها توسط بانوان

رطوبت‌رسانی به پوست

قرار گرفتن مداوم در برابر تابش گرم و زندگی‌بخش خورشید، باعث بالا رفتن دمای بدن و تبخیر آب بدن خواهد شد. بنابراین رطوبت‌رسانی به پوست و حفظ رطوبت از اهمیت بسیاری در ترکیب یک ضد آفتاب برخوردار است. ضد آفتاب کرم پودری به علت اینکه کاربرد آرایشی نیز دارد، رطوبت بیشتری را به پوست شما رسانده و صورت شما را صاف و یکدست خواهد کرد. همچنین با بافت سبک خود باعث بسته شدن منافذ پوستی شما نخواهد شد.

ضد آفتاب کرم پودری و آرایش

ضد آفتاب کرم پودری نیاز شما را به استفاده از دو کرم رفع کرده و نتیجه دلخواه را در زمان کمتری با رنگ دلخواه تقدیم شما می‌کند. به طبع استفاده از این ضد آفتاب به عنوان بیس آرایش نیاز شما را به رساندن رطوبت، پوشش کرم پودر و حفاظت در مقابل تابش خورشید بر طرف خواهد کرد.

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب کرم پودری

برای استفاده بهینه از ضد آفتاب کرم پودری، ۳۰ دقیقه قبل از قرارگیری در معرض آفتاب، دو و نیم بند انگشت از آن را به نحوی که لایه‌ای روی تمامی نواحی آزاد تشکیل دهد، استفاده کنید. سپس آرایش خود را انجام داده و پس از ۳ ساعت حتماً ضد آفتاب و آرایش خود را تجدید کنید.

باقی ماندن هر ضد آفتابی، حتی کرم ضد آفتاب کودکان بر روی پوست به مدت طولانی، باعث کم شدن و از بین رفتن SPF آن و در نتجه از بین رفتن مقاومت آن در برابر تابش خواهد شد. این امر ممکن است به پوست صورت شما آسیب بزند.

بیشتر بدانید  نشانه ها و علائم بیماری ام اس


آیا از ضد آفتاب کرم پودری الارو استفاده کرده‌اید؟ لطفاً تجربه خود را با ما در کامنت‌ها در میان بگذارید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.