da86d8b1d8a7db8cdb8c d8a7d8b3d8aad981d8a7d8afd987 d8a7d8b2 d9bed8b1d988 d988db8cd8aad8a7d985db8cd986 d8afd8b1 d8b4d988db8cd986d8afd987 6519c75fb0f1e

چرایی استفاده از پرو ویتامین در شوینده صورت

پرو ویتامین B5 چیست و چرایی استفاده از آن در شوینده صورت

پرو ویتامین B5 عبارتی است که زیاد روی انواع شامپوها، آبرسان‌ها و مرطوب‌کننده‌های قوی می‌بینید. اگر این صفحه را می‌خوانید، احتمالاً می‌خواهید بدانید تفاوت ویتامین با پرو ویتامین چیست؟ چرا از آن در ساختار شامپوها، آبرسان‌ها مرطوب‌کننده‌‌ها و حتی شوینده‌ صورت استفاده می‌شود؟ برای دانستن جواب این سؤالات همراه ما باشید.

پرو ویتامین و تفاوت آن با ویتامین B5

پروویتامین B5 (دپنتنول) در واقع پیش ساز ویتامین آن است. این ویتامین یکی از قوی‌ترین آبرسان‌ها و مرطوب‌کننده‌ها است که بر خلاف بیشتر ویتامین‌ها به داخل مو و پوست نفوذ کرده، و باعث استحکام و سلامت می‌شود. دپنتنول نفوذ نسبتاً زیادی در پوست و مو دارد و به همین دلیل استفاده از آن در مواد آرایشی و بهداشتی بسیار مهم است.

چرایی استفاده از پرو ویتامین در شوینده صورت

ویتامین B5 به طور کلی یک آبرسان و مرطوب‌کننده قوی است. زیرا علاوه بر رطوبت‌رسانی به پوست و مو، سبب حفظ رطوبت آن‌ها می‌شود. شوینده صورت، لایه‌ای از چربی پوست طبیعی را شسته و در نتیجه پوست، قسمتی از رطوبت خود را از دست می‌دهد. حضور پروویتامین B5 این رطوبت از دست رفته را جبران کرده و آب مورد نیاز فرآیندهای سلولی را تأمین کرده و از هدر رفت آن جلوگیری می‌کند.

بیشتر بدانید  علت درد عضلانی حین تمرین و فعالیت

به طور کلی مزایای پرو ویتامین B5 برای پوست ما به شرح زیر است:

آبرسانی

پرو ویتامین B5 در سطح دنیا به عنوان یک هموکتانت شناخته شده است. هموکتانت‌ها علاوه بر آبرسانی، رطوبت پوست را حفظ می‌کنند. این ماده از لایه اپیدرم پوست حفاظت کرده و به پوست در جهت نگهداری سطح رطوبت خود کمک می‌کند. همچنین حفاظی در مقابل حساسیت آن است. اضافه کردن این پیش ساز ویتامین، به پوست ضمن آبرسانی به پوست باعث بهبود الاستیسیته و نرمی پوست می‌شود.

ترمیم و حفاظت

پروویتامین B5 یک ترمیم‌کننده و لایه حفاظتی طبیعی است. محصولات بهداشتی حاوی این ماده، آلرژی‌های پوستی مانند خارش پوست، درد و تغییر رنگ را تسکین داده و یا کاملاً بر طرف می‌کنند.

این ماده همچنین به عنوان سرعت‌دهنده بهبود زخم نیز شناخته شده و اخیراً از آن برای پوست تاتو شده و آسیب دیده توسط آفتاب نیز استفاده می‌شود. برخی از برندها نیز از آن در ضد آفتاب ویژه پوست‌های حساس یا پوست‌های خشک استفاده می‌کنند.

بازسازی پوست در شب

پرو ویتامین B5 به بازسازی طبیعی پوست شما در شب نیز کمک می‌کند. این ماده روی سالم ماندن پوست و سایر ارگان‌ها از طریق کمک به متابولیسم چربی‌ها، پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها، مؤثر است و در نتیجه سلامتی عمومی سلول‌های پوستی شما بالاتر خواهد رفت.

ضد پیری

اثر نرم‌کنندگی پروویتامین B5 به کاهش خطوط ریز و چروک‌ها کمک کرده و در نتیجه ظاهری جوان‌تر به پوست شما خواهد داد.

مزیت های پرو ویتامین B5 در محصولات الارو

استفاده از پرو ویتامین در محصولات دیگر

یکی از مهم‌ترین استفاده‌های این آبرسان و مرطوب‌کننده قوی، به‌کارگیری آن در ضد آفتاب‌ها و مرطوب‌کننده‌ها است. از آنجایی که پرو ویتامین باعث درخشش و حفظ استحکام موها نیز می‌شود، در شامپو و نرم‌کننده نیز استفاده از آن بسیار رایج است.

بیشتر بدانید  دستورالعمل های طبیعی سریع برای داشتن موهایی صاف

آیا شما از محصولات دارای پرو ویتامین B5 استفاده کرده‌اید؟ ‌آن‌ها را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟ آیا از شوینده صورت کرمی کلینزر و یا کرم مرطوب کننده ویتامین B5 الارو استفاده کرده‌اید؟ لطفاً نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.