d986d982d8b4 d8a7d8b2d8afd988d8a7d8ac d8afd8b1 daa9d8a7d987d8b4 d985d8b1daaf d8afd8b1 d8a7d8abd8b1 d8a8db8cd985d8a7d8b1db8c d987d8a7db8c 64a1b69dc3a1e

نقش ازدواج در کاهش مرگ در اثر بیماری های قلبی

نقش ازدواج در کاهش مرگ در اثر بیماری های قلبی

نتیجه بیش از یک دهه مطالعه نشان داده است، ازدواج مؤفق در مهار بیماری‌های قلبی و در امان ماندن از آسیب‌های آن تأثیر مثبت دارد. بر اساس یک مطالعه جدید، ازدواج احتمال مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی را تا میزان قابل توجهی کاهش می‌‌دهد. این تحقیقات جدید که توسط محققان انگلیسی انجام شده است، نشان می‌‌دهد، ازدواج مؤفق در مهار بیماری‌های قلبی و در امان ماندن از آسیب‌های آن تأثیر مثبت دارد.

    خرید محصولات مشابه نقش ازدواج در کاهش مرگ در اثر بیماری های قلبی (با ارسال رایگان در تهران)

  • قرص چای سبز گرین تیدین دینه 50 عدد
  • قرص کوکیوتن 30 میلی گرم گلوک ویت 30 عدد
  • قرص میلو اید اروند فارمد 60 عدد

از طرفی کارشناسان معتقدند، بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی برای بهبود و دستیابی به سلامتی نیاز به حمایت دیگران دارند و همین که مغز این موضوع را پردازش می‌کند که حضور این بیمار برای کس دیگری حائز اهمیت است، در روند درمان تأثیر مثبت می‌گذارد و آنها را از خطر مرگ در اثر این بیماری در امان نگه می‌دارد.

 به گفته محققان انگلیسی و با تکیه بر نتایج به دست آمده از این پژوهش افراد متاهل 14 درصد بیشتر از افراد مجرد از حمله قلبی جان سالم به در می‌برند. نویسنده ارشد این تحقیقات، دکتر کارتر از دانشگاه بیرمنگام، گفت: «ازدواج و داشتن همسر و ایجاد علاقه بین دو نفر موجب می‌شود تا افراد بیش از هر زمان دیگری مراقب سلامتی‌شان باشند». 

    همچنین بخوانید

  • بیماری قلبی را جدی بگیریم!
  • 50% مرگ و میر ایرانی‌ها به دلیل سکته قلبی و مغزی است
  • بیماری قلب و علائم
بیشتر بدانید  بررسی درمان‌های چین و چروک | بهترین کرم ضد چروک چه ویژگی‌هایی دارد؟

محققان، بیماران قلبی را که در فاصله سال‌های 2000 تا 2013 در بیمارستان انگلیس بستری شده بودند را تحت بررسی قرار دادند، بر اساس وضعیت تأهل، آنها را طبقه‌بندی کردند و اثبات کردند که داشتن همسر به زنده ماندن در اثر بیماری‌های قلبی کمک شایانی می‌کند.

پژوهشگران تأکید می‌کنند که ماهیت یک رابطه مهم است و شواهد زیادی وجود دارد که استرس و حوادث زندگی استرس زا، مانند طلاق با ابتلا به بیماری قلبی مرتبط است؛ پس زندگی موفق است که می‌تواند به بهبود سلامتی کمک کند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.