d985d8b5d8b1d981 daafd988d8b4d8aa d982d8b1d985d8b2 d987d985 d985d988d8acd8a8 d8b3d986daaf daa9d984db8cd987 d985db8c d8b4d988d8afd89f 64a1b6c368e47

مصرف گوشت قرمز هم موجب سنگ کلیه می شود؟

مصرف گوشت قرمز هم موجب سنگ کلیه می شود؟  

متخصص اورولوژی و مجاری ادراری گفت: مبتلایان به سنگ کلیه مصرف مایعات در روز را تا سه لیتر افزایش دهند.

    خرید محصولات مشابه مصرف گوشت قرمز هم موجب سنگ کلیه می شود؟ (با ارسال رایگان در تهران)

  • قطره گیاهی پروستاتان گل دارو 30 میلی لیتر
  • قطره گیاهی سنکل گل دارو 30 میلی لیتر
  • قرص سیستون هیمالیا 60 عدد

دکتر فرزاد علامه متخصص اورولوژی و مجاری ادراری، در گفتگو با برنامه “فراسو” شبکه رادیویی سلامت، ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: آب بهترین نوشیدنی است. مصرف چای کمرنگ و نوشابه های گازدار در صورتی که مشکل انرژی و یا قند نداشته باشد، بلامانع است.

علامه افزود: مصرف آب مرکبات به عنوان آمیوه برای مبتلایان به سنگ کلیه مفید است. وی با اشاره به این که نمک و سدیم منجر به تشکیل سنگ کلیه می شود، افزود: در صورت رسوب سدیم یا اسید اوریک، سنگ کلیه تشکیل می شود. بنابراین، افرادی که از این مشکل رنج می برند بایستی مصرف نمک را کاهش دهند.

علامه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا مصرف گوشت قرمز هم موجب تشکیل سنگ کلیه می شود، خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده، مصرف این ماده غذایی می تواند ایجاد مشکل کند. مبتلایان به نقرس و افرادی که مستعد سنگ های اوریک هستند، حتما تحت نظر پزشک باشند تا ادرار از حالت اسیدی خارج شده و ریسک این مشکل برای آنها کاهش یابد.

    همچنین بخوانید

  • علل و علائم و روشهای درمان سنگ کلیه
  • علایم سنگ کلیه و پیشگیری از آن
  • به مناسبت روز جهانی حمایت از بیماران کلیوی
بیشتر بدانید  چگونه می توان زیر بغل خود را روشن کرد

این اولوروژیست همچنین متذکر شد: تا چند سال پیش این باور غلط وجود داشت که مصرف آب هایی که املاح زیادی دارند، سنگ کلیه را افزایش می دهد که درست نیست. زمانی که گفته می شود رسوبات آب زیاد است، منظور آهک موجود در آب است که اصطلاحا آهک سخت می گویند. به بیان دیگر، هر اندازه میزان کربنات کلسیم در آب بیشتر باشد، سختی آب افزایش می یابد. علامه تاکید کرد: رسوباتی که زمان جوشیدن آب رسوب می کند، مشکل ساز نیست.  

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.