d985d8a7d8b3daa9 d8aed8a7d986daafdb8c d8afd8b1d985d8a7d986 d8acd988d8b4 d8b3d8b1db8cd8b9 d988 d8a2d8b3d8a7d986 d8afd8b1 d8aed8a7d986d987 65194808048c8

ماسک خانگی درمان جوش سریع و آسان در خانه

ساخت ماسک خانگی برای پوست چرب و جوش دار، یکی از روش‌های مؤثر طبیعی و سریع درمان جوش است که اگر به موقع و به درستی استفاده شود، نتیجه شگفت‌انگیزی خواهد داشت. افرادی که پوستی چرب دارند، معمولا جوش می‌زنند. این دسته از افراد حتما باید از از لوازم بهداشتی مخصوص پوست چرب مانند پاک‌ کننده آکنه لاین، مرطوب‌ کننده آکنه لاین، انواع ضد جوش و انواع ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کنند، اما در کنار تمامی این مراقبت‌ها، باید تأثیر استفاده از انواع ماسک‌ های خانگی برای درمان جوش و پوست چرب را در نظر بگیرند.

آیا از بین بردن جوش صورت در یک روز امکان‌پذیر است؟

همانطور که جوش‌های صورت یک شبه به وجود نمی‌آیند، یک شبه هم نمی‌توان آن‌ها را از بین برد. اگر چه با استفاده از انواع ماسک خانگی برای جوش یا انواع ماسک خانگی برای پوست چرب می‌توان پروسه درمان جوش را تسریع کرد، حتی با استفاده از انواع ضد جوش‌ها یا استفاده از ویتامین C هم نمی‌توان یک شبه جوش‌ و جای جوش را از بین برد. برای از بین بردن جوش، علاوه بر استفاده از انواع محصولات بهداشتی و ماسک‌های خانگی و طبیعی، بایستی صبور بود.

بیشتر بدانید  اشتباهات رایج در تمرین با دوچرخه ثابت

بهترین ماسک صورت برای جوش بلوغ کدام است؟

ماسک سرکه سیب، یکی از بهترین ماسک‌ها برای درمان جوش بلوغ و نوجوانیست، اما در کنار استفاده از ماسک سرکه سیب که از روغن چای، نصف فنجان آب و یک قاشق سرکه سیب درست می‌شود، باید از انواع ضد جوش‌ها استفاده کرد تا جوش‌های بلوغ به سرعت درمان شوند.

مؤثرترین ماسک خانگی برای جوش صورت چرب

ماسک مخلوط گلاب، گلیسرین و لیمو، یکی از انواع ماسک فوق‌العاده برای جوش صورت است که خیلی سریع در خانه تهیه می‌شود. فقط کافیست که یک قاشق سوپ‌ خوری گلاب، یک قاشق سوپ‌ خوری گلیسرین، یک قاشق سوپ‌ خوری آبلیمو را با هم ترکیب کنید و اجازه دهید این محلول بیست دقیقه روی صورتتان باقی بماند، سپس با آب بشویید.

بهترین ماسک صورت برای جوش و لک

یکی از درمان‌ها و یا ماسک‌ خانگی برای درمان جوش صورت ماسک عسل و ژل آلوئه‌وراست. از هر کدام از این مواد می‌توانید به تنهایی برای درمان جای جوش استفاده کنید. البته اگر می‌خواهید که خیلی سریع و بی‌دردسر جای جوش‌های سرسیاه و یا جوش‌های چرکی خود را درمان کنید، از کرم لایه بردار و شستشوی آکنه اکسفولیت استفاده کنید و البته در کنار این محصول، حتما روزانه صورت خود را با ژل شستشوی صورت آکنه واش الارو شستشو دهید.

بهترین پماد برای جوش صورت کدام است؟

برای درمان جوش صورت محصولات متنوعی در بازار وجود دارد که با استفاده مستمر از آن‌ها می‌توان به راحتی لک و جای جوش صورت را برطرف کرد. با استفاده از انواع لوسیون ضد جوش قوی صورت و بدن حاوی بنزوئیل پراکساید، خیلی سریع می‌توان جای جوش و لک صورت را از بین برد. البته بهتر است در کنار این محصول از شوینده عمقی پوست دارای جوش و ضد جوش‌ها استفاده کرد.

بیشتر بدانید  کاردیو چیست و چرا باید آن را انجام دهید؟

انواع داروی گیاهی برای جوش صورت کدامند؟

بهترین دارو‌های گیاهی برای پوست‌های چرب و رفع جای جوش صورت عبارتند از:

  • روغن چای
  • روغن گلیسیرین
  • روغن جوجوبا
  • آب لیمو ترش
  • نارون کوهی

اما در کنار استفاده از این دارو‌ها بایستی درمان‌های دوره‌ای جوش را آغاز کرد. بهترین محصولات درمانی که باید در کنار این مواد گیاهی استفاده کرد، انواع ضد جوش‌ ها، شوینده‌ های مخصوص پوست چرب، لوسیون‌ های ضد جوش قوی صورت و ضد آفتاب‌ های فاقد چربی است.

ماسک خانگی درمان جوش و ماسک خانگی برای پوست چرب

اگر پوستی چرب دارید و می‌خواهید با ماسک خانگی درمان جوش، جای جوش‌ها را از بین ببرید، باید کمی حوصله داشته باشید. روند درمان جای جوش و لک صورت روندی زمان بر است که باید به آرامی و با حوصله پیگیری شود. البته اگر عجله دارید و دلتان می‌خواهد زودتر جای جوش و لک صورتتان از بین برود، باید از انواع محصولات مخصوص پوست‌ چرب استفاده کنید. بدین ترتیب دیگر نگران جای لک و جوش صورت نباشید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.