لاغری و لیزر

لیزر پوست صورت و عوارض آن

لیزر پوست صورت و عوارض آن

پوست صاف و سالم از اولویت های بسیاری از افراد در جوامع گوناگون می باشد, ولی این مهم بعضی اوقات محقق نمی شود و به دلایل مختلف عارضه های پوستی مختلفی باعث می شود تا پوست شما زیبایی و طراوت خود را از دست بدهد و لک, چین و چروک, جوش و جای جوش و … روی پوست شما نمایان شود. دلایل مختلفی اعم از تغییر نوع تغذیه و نامناسب بودن آن, بعضی بیماری ها و عدم مراقبت درست از پوست در شرایط مختلف, عدم رعایت نظافت و شستشوی نادرست پوست و مواردی از این دست باعث می شودتغییراتی در ظاهر پوست ایجاد شود که خیلی خوشایند نیستند. مخصوصا اگر این عوارض در پوست صورت ایجاد شود و لکه هایی روی آن ایجاد کردد بسیاری از افراد درصدد از بین بردن این ضایعات تلاش می کنند. به دکتر مراجعه می کنند و یا با درمان های گیاهی و انواع ماسک ها تلاش می شود تا پوست به حالت نرمال خود برگردد. برخی از افراد نیز به فکر لیزر پوست صورت خود می افتند و از این طریق سعی می کنند تا سلامت پوست خود را بدست آورند اما باید در هنگام انتخاب این راه حل عوارض لیزر پوست را بشناسند و متوجه باشند که این کار می تواند عوارض و مشکلاتی را بوجود آورد و از چه راهی و به وسیله ی چه مراقبت هایی می توان از ایجاد عوارض لیزر پوست جلوگیری کردو یا اثرات آن را کاهش داد.

هر روش درمانی اگر به درستی و توسط متخصص و به وسیله ی ابزار و مواد اولیه ی مناسب انجام نشود می تواند صدمات جبران ناپذیری را بوجود آورد. بنابراین زمانی که قصد دارید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید باید دقت داشته باشید که با تحقیق و مشاوره ی درست بهترین روش و درست ترین راه را انتخاب کنید در این مورد نیز با تحقیق و استفاده از مشاوره ی متخصصین می توانید تا حد زیادی عوارض لیزر پوست را بشناسید و حتی بخشی از آن را کنترل کنید.

بیشتر بدانید  استفاده از سرم ویتامین سی و چگونگی ساخت سرم ویتامین سی

برخی از افراد برای از بین بردن بعضی زوائد و نواقص پوستی مثل لک, جای جوش و موارد مشابه از لیزر استفاده می کنند. واضح است که استفاده از لیزر باید در مراکز مجاز و تحت نظر متخصص و به توصیه ی پزشک انجام شود. اگر لیزر پوست صورت به درستی انجام نشود عوارض وحشتناکی داشته و می تواند موجب سوختن پوست صورت شما شود, از دیگر عوارض لیزر پوست می توان به ایجاد لک های پررنگ و زائده های گوشتی روی پوست صورت اشاره کرد.

برخی از افرادی که کار لیزر پوست صورت انجام می دهند به دلیل نگذراندن دوره های لازم تخصص و تبحر کافی نداشته و کار این افراد می تواند صدمه ی زیادی به پوست برساند.

انواع عفونت های پوستی و سوختگی پوست می تواند نتیجه ی لیزر پوست صورت به صورت غیر اصولی باشد.

اشعه ی لیزر به تنهایی عامل اصلی سرطان پوست به حساب نمی آید ولی درصورت استفاده ی نادرست از اشعه UVB امکان بوجود آمدن سرطان پوست نیز وجود دارد و ایجاد بیماری درصورت استفاده ی نادرست از لیزر جزو عوارض لیزر پوست به شمار می آید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_single_image image=”39297″ img_size=”full” alignment=”center” qode_css_animation=””][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_column_text]

لازم است بدانید بسیاری از لک های پوستی با دارو نیز درمان می شوند و یا به وسیله ی انواع داروها و ماسک و پماد می توان آنها را کم رنگ تر کرد. اگر مشکل شما به وسیله ی دارو حل می شود توصیه می شود ابتدا حتما دارو را امتحان کنید.درصورتی که دارو نتیجه ی مناسبی نداشت با مشاوره ی پزشک از لیزر پوست صورت استفاده کنید.

بیشتر بدانید  ترک پوست یا استرچ مارک و درمان آن

دقت داشته باشید که در بعضی موارد اگر شما در شرایط مشابهی که باعث ایجاد لک روی پوست شده قرار گیرید حتی بعد از لیزر پوست صورت امکان ظهور مجدد لک روی پوست صورت شما وجود دارد. برای مثال بعضی از لک های پوستی به دلیل نورخورشید و اشعه های مضر آن بوجود می آیند و درصورت عدم محافظت مناسب از پوست و استفاده نکردن از محصولات مناسب برای حفظ سلامتی آن امکان دارد لک های مختلفی بعد از لیزر پوست صورت ایجاد شود حتی می توان گفت از دیگر عوارض لیزر پوست ایجاد لک های پررنگ تر, بیشتر یا بزرگتر خواهد بود به همین خاطر باید برای لیزر پوست صورت تحقیقات درست و کاملی انجام شود تا سلامت پوست بیش از پیش به خطر نیفتد.

شاید درمان با دارو نیاز به زمان بیشتر و حوصله داشته باشد ولی درصورتی که به درستی مراقبت های بعد از لیزر پوست صورت انجام نشود پوست شما که بعد از لیزر حساس تر هم شده دچار مشکلات بیشتری خواهد شد.

خوب است بدانید بسیاری از مشکلات پوستی ناشی از اختلالات موجود در بدن انسان است به همین خاطر پزشک متخصص شما باید پیش از اینکه از لیزر پوست صورت به عنوان درمان استفاده کند دلیل ایجاد لک های مختلف, جوش, موهای زائد و دیگر مشکلات پوستی را به خوبی بررسی کند این بررسی می تواند به صورت آزمایش باشد و نتیجه ی این آزمایشات می تواند به پزشک متخصص در برطرف کردن اثراتی که روی پوست صورت داشته کمک کند حتی ممکن است با شناخت دلیل بیماری بدون نیاز به لیزر پوست صورت و با مصرف دارو و یا اصلاح سبک زندگی مشکلات پوستی شما برطرف شود و از عوارض لیزر پوست در امان بمانید.

بیشتر بدانید  عوارض مصرف خودسرانه مولتی ویتامین

بهتر است عوارض لیزر پوست را جدی بگیرید و بدون بررسی و تحقیق کافی اقدام به لیزر پوستتان نکنید زیرا عواقب انتخاب نسنجیده می تواند بسیار بدتر از مشکلات پوستی اولیه باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_single_image image=”39295″ img_size=”full” qode_css_animation=””][/vc_column][/vc_row]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.