d981d8a7daa9d8aad988d8b1d987d8a7db8c d985d987d985 d8afd8b1 d8a7d986d8aad8aed8a7d8a8 db8cdaa9 d8b6d8af d8a2d981d8aad8a7d8a8 d8ae 651946d835d92

فاکتور‌های مهم در انتخاب یک ضد آفتاب خوب کدامند؟

روز‌های تابستانی در راه است و بازار سفر‌های ساحلیِ داغ. به همین دلیل باید مراقب باشید که در کیف سفری خود به غیر از دمپایی، عینک آفتابی، حوله، چتر و ضد آفتاب خوب نیز داشته باشید تا بتوانید از پوست‌تان در مقابل اشعه‌های مضر خورشید محافظت کنید. با توجه به مراکز کنترل بیماری بین المللی، سرطان پوست شایع‌ترین نوع سرطان در بین افراد است. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، علاوه بر بروز علائم پیری زودرس، باعث هیپرپیگمانتاسیون (غلظت ملانوسیت‌ها) نیز می‌شود. اگر چه استفاده از یک کرم ضد افتاب خوب، حین روز‌های گرم تابستانی بسیار مهم است، اما باید عادت کنید که از این محصول مؤثر در طی روز‌های سال نیز استفاده کنید. در این مقاله الارو بیشتر بخوانید.

بهترین ویژگی‌ های ضد آفتاب خوب چیست؟

مطابق با اعلانات انجمن پوست آمریکا، بهترین ویژگی ضد آفتاب خوب، این است که از پوست در برابر اشعه‌های UVA و UVB محافظت می‌کند. اشعه‌های UVA اشعه‌هایی هستند که باعث پیر شدن پوست شده و چین و چروک و لکه‌های پیری ایجاد می‌کنند. در حالی که اشعه‌های UVB باعث آفتاب سوختگی می‌شوند. قرار گرفتن بیش از حد در معرض این دو نوع اشعه خورشید، می‌تواند منجر به سرطان پوست شود.

بیشتر بدانید  گیاهانی که باعث تحریک رشد عضلات می‌شوند

اس پی اف SPF ضد آفتاب خوب چه قدر است؟

SPF اس پی اف ضد آفتاب، اندازه‌گیری میزان نور UVB است که یک کرم ضد افتاب خوب می‌تواند فیلتر کند. متخصصان پوست، استفاده از SPF حداقل ۳۰ را توصیه می‌کنند. متخصصان پوست آمریکایی SPF۳۰ را با عنوان “شماره جادویی” می‌شناسند.

SPF۱۵ حدود ۹۳ درصد از اشعه‌های UVB را مسدود می‌کند، در حالی که SPF۳۰ حدود ۹۷ درصد از اشعه‌های UVB را از بین می‌برد. به همین دلیل متخصصین پوست، اس پی اف ۳۰ یا بالاتر را توصیه می‌کنند.

ترکیبات یک کرم ضد آفتاب خوب

یک ضد افتاب خوب از ترکیبات خاصی ساخته می‌شود که شامل موارد زیر هستند:

  • زینک اکساید
  • دی‌اکسید تیتانیوم
  • آووبنزن
  • اکسی بنزن (یا بنزوفنون)
  • دی‌اکسی بنزن
  • اکامسول
  • سالیسو بنزن

البته اگرچه گا‌ها روی برچسب تمامی انواع ضد آفتاب این ترکیبات ذکر می‌شود، اما به واقع در آن‌ها وجود ندارد. به همین دلیل مهم است که حین خرید ضد آفتاب خوب به مارک و برند معتبر محصولات نیز توجه کنید.

بهترین کرم ضد آفتاب برای انواع پوست

بهترین کرم ضد آفتاب در وهله اول کرمی است که متناسب با نوع پوست شما انتخاب شود. اگر شما بهترین مارک ضد آفتاب را هم خریداری کنید، اگر مناسب نوع جنس پوست شما نباشد، ممکن است به پوست شما آسیب برساند و یا کارایی لازم را نداشته باشد.

بهترین کرم ضد افتاب خوب برای پوست مختلط

اگر به دنبال بهترین ضد افتاب خوب برای پوست‌های مختلط هستید، حتما از انواع ضد آفتاب Oil-Free استفاده کنید. این محصولات علاوه بر مراقبت از پوست، باعث متعادل کردن چربی پوست نیز می‌شوند.

بیشتر بدانید  2 روش طبیعی ساده برای از بین بردن شپش سر

خرید ضد آفتاب فاقد چربی

از آنجایی که میزان چربی در انواع پوست چرب متعادل نیست، به همین دلیل بهتر است که از فلوئید ضد آفتاب استفاده شود. مثلا ضد آفتاب فلوئید الارو، بهترین گزینه برای افرادی است که پوستی چرب و جوش دار دارند.

بهترین فلوئید و کرم ضد آفتاب برای پوست چرب یا خشک چیست؟ در این مقاله بخوانید.

بهترین ضد آفتاب خوب خارجی برای پوست خشک و لک دار

ضد آفتاب ضد لک الارو، یکی از بهترین گزینه‌ها برای پوست‌ های خشک و لک دار است. اگر از خشکی پوست رنج می‌برید، حتما ضد آفتابی انتخاب کنید که برای انواع پوست خشک مناسب است. البته می‌توانید از کرم ضد آفتاب مینرال SPF۳۰ الارو نیز استفاده کنید.

ضد آفتاب خوب و سبک برای پوست

اگر به دنبال ضد افتاب خوب و سبکی برای انواع پوست هستید، حتما کرم ضد آفتاب انواع پوست الارو را امتحان کنید. این گزینه علاوه بر مناسب بودن برای انواع پوست، تاثیر فوق‌العاده‌ای در مراقبت از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید دارد.

چرا باید از ضد آفتاب سبک استفاده کنیم؟ در این مقاله مطالعه کنید.

کرم ضد آفتاب خارجی رنگی خوب و کرم پودری

کرم ضد آفتاب کرم پودری فاقد چربی SPF۳۰ الارو، یکی از بهترین گزینه‌های ضد آفتاب خوب خارجی است. این محصول علاوه بر قیمت به صرفه‌ای که دارد، تاثیر فوق‌العاده‌ای روی پوست داشته و پوشش دهی زیادی دارد.

بیشتر بدانید  نحوه انتخاب ضد آفتاب و استفاده از ضد آفتاب ها

کرم ضد افتاب خوب برای کودکان

در میان انواع ضد آفتاب الارو، کرم ضد آفتاب کودک SPF۳۰ الارو وجود دارد که گزینه‌ای عالی برای کودکان است. اگر می‌خواهید که از پوست کودکان در مقابل اشعه خورشید محافظت کنید، حتما ضد آفتاب کودک الارو را امتحان کنید.

ضد آفتاب خوب مردانه برای آقایان

از آنجایی که فلوئید ضد آفتاب فیزیکال SPF۳۰ الارو، غلظت کمی دارد و اصلا روی پوست جمع نمی‌شود، لذا بهترین گزینه برای آقایان است. استفاده از فلوئید ضد آفتاب فیزیکال باید هر سه الی چهار ساعت یکبار تکرار شود.

ضد آفتاب خوب چی بخرم؟

به یاد داشته باشید، هیچ کرم ضد آفتابی نمی‌تواند شما را به طور کامل در برابر نور خورشید محافظت کند، بنابراین مهم است که همیشه در طول روز، استفاده از انواع ضد آفتاب را تمدید کنید. لباس‌های محافظ (کلاه، لباس شنا، لباس و غیره) بپوشید و همیشه به دنبال سایه باشید. البته به منظور خرید بهترین ضد آفتاب، بهتر است ابتدا نوع پوست خود را در نظر گرفته و سپس از میان برند‌ها و مارک‌های معتبر، بهترین ضد آفتاب را خریداری کنید.

معرفی بهترین مارک ضد آفتاب خوب خارجی

در حال حاضر انواع ضد آفتاب الارو، بهترین مارک ضد آفتاب خوب خارجی در بازار هستند که البته به راحتی یافت می‌شوند. اگر می‌خواهید از ضد آفتاب‌ های الارو استفاده کنید، حتما ابتدا تمامی محصولات الارو را بررسی کنید تا بتوانید بهترین کرم ضد افتاب خوب را برای خود پیدا کنید.

انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب به چه صورت است؟ در این مقاله بخوانید.

خرید و معرفی ضد افتاب خوب خارجی قیمت مناسب

به منظور خرید ضد آفتاب خوب خارجی، اگر پوست چرب یا آکنه‌ای دارید، مطمئن شوید که ضد آفتاب شما برچسب “غیر کومدون زا” دارد. به این معنی که منافذ پوست را مسدود نمی‌کند. اگر پوست خشکی دارید، به دنبال مرطوب‌کننده‌هایی با ضد آفتاب یا ضد آفتاب‌هایی باشید که حاوی ترکیبات آبرسان هستند. برای پوست‌های حساس، یک ضد آفتاب فیزیکی یا معدنی را انتخاب کنید.

انواع ضد آفتاب فیزیکی دارای اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم برای محافظت از پوست هستند. این دو ماده باعث سوزش چشم نمی‌شوند و به راحتی روی پوست می‌نشینند و از پوست شما محافظت می‌کنند. حال که با نکات مهم در مورد خرید ضد افتاب خوب خارجی آشنا شدید، حتما قبل از خرید، انواع ضد آفتاب الارو را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

این مقاله را نیز بخوانید: بهترین کرم ضد آفتاب خارجی کدام است؟

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.