d8b6d8af da86d8b1d988daa9d987d8a7 64a15fba172b6

ضد چروک‌ها

عوامل بسیاری زیادی هستند که می‌توانند زیبایی و جوانی پوست ما را تحت تأثیر خود قرار دهند. پوست شما، همچون همه‌ی اعضای بدن با بالاتر رفتن سن، سلامت و حالت اصلی خود را از دست داده و کم کم دچار تغییرات مختلفی می‌شود. یکی از بزرگترین مشکلاتی که با بالاتر رفتن سن برای پوست پیش می‌آید، چین و چروک است. همواره یکی از مهم‌ترین نشانه‌های بالا رفتن سن چین و چروک‌های صورت است که بیش از هر چیز نشان از افزایش سن فرد دارد. اما چه عواملی این روند را تسریع می‌کنند؟ آیا راهی برای کاهش سرعت ایجاد چین و چروک روی پوست وجود دارد؟

داشتن سبک زندگی مناسب که در آن استفاده از مشروبات الکلی، نیکوتین، غذاهای ناسالم، استرس‌های دائمی و تأثیرات مخرب اشعه‌ی خورشید جایی ندارند، می‌تواند تا حدود زیادی سرعت ایجاد چین و چروک‌ها و پیر شدن پوست را به تعویق اندازد. با این حال، موارد دیگری هم هستند که می‌توانند میزان افزایش چین و چروک‌ها را در طول زمان کاهش دهند. از جمله‌ای این موارد انواع کرم ضد چروک هستند. این کرم‌ها به افراد کمک می‌کند که پوست خود را هرچه بیشتر از چین و چروک‌ها محافظت کنند.

در این مقاله قصد داریم به صورت کلی روند پیر شدن و ایجاد چین و چروک روی پوست، راه‌‌های به تعویق انداختن پیری پوست و موضوعات مرتبط با انواع کرم ضد چروک را مورد بررسی قرار دهیم. در آغاز به صورت کامل درباره‌ی تاثیراتی که زمان روی پوست فرد می‌گذارد آشنا خواهید شد. در ادامه درباره‌ی راه‌های به تعویق انداختن روند پیری پوست، از جمله محافظت در مقابل نور خورشید، سبک زندگی مناسب و استفاده کرم ضد چروک صحبت به میان آمده است. در پایان نیز درباره‌ی انواع کرم ضد چروک، تأثیرات آن و محتویات آن‌ها آشنا خواهید شد. سپس موضوعاتی را بیان خواهیم کرد که در انتخاب کرم ضد چروک مناسب می‌تواند به شما یاری رساند. در طول   مقاله با یکی از بهترین برند‌های تولیدکننده‌ی انواع محصولات ضد چروک یعنی الارو نیز آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

 • چه مواردی باعث چین و چروک صورت می‌شوند؟
 • راه‌های به تعویق انداختن پیری پوست کدام‌اند؟
 • چرا باید از کرم ضد چروک استفاده کرد؟

چه مواردی باعث چین و چروک صورت می‌شوند؟

پوست ما تحت تأثیر عوامل بسیاری قرار دارد. نور خورشید، زخم‌های مختلف، عادات بد و… همگی می‌توانند زیبایی و شفافیت پوست ما را تحت تأثیر قرار دهند. اما قدم‌های مختلفی وجود دارد که با برداشتن آن‌ها قادر خواهیم بود پوست خود را جوان نگه داشته و از زیبایی آن لذت ببریم.

روند پیر شدن پوست افراد به موضوعات مختلفی بستگی دارد. سبک زندگی، شیوه‌ی تغذیه، عوامل ارثی و دیگر عادات شخصی همچون سیگار کشیدن می‌توانند این موضوع را تحت تأثیر خود قرار دهند. به عنوان مثال سیگار کشیدن می‌تواند باعث تخریب سلول‌های پوست و در نتیجه ایجاد چین و چروک شود. از جمله دیگر مواردی که می‌تواند باعث چین و چروک زودرس در افراد شود استرس، حرکات روزانه‌ی صورت، چاقی و یا حتی شیوه‌ی خوابیدن هستند.

با پیرتر شدن افراد، تغییرات زیر عمده مواردی هستند که به وجود می‌آیند:

 • پوست ناهموارتر و ضخیم می‌شود.
 • پوست شل و سست می‌شود. با افزایش سن به دلیل از بین رفتن بافت الاستیک پوست، شاهد افتادگی پوست خواهیم بود.
 • پوست به دلیل از بین رفتن لایه‌ی میانی یعنی درم نازک‌تر می‌شود.
 • پوست به دلیل مسطح شدن قسمت میان اپیدرم و درم ضعیف‌تر می‌شود.
 • پوست به سادگی کبود می‌شود. دلیل این موضوع نازک‌تر بودن دیوارهای رگ است.

پوست ما جدای از موارد بالا، تغییرات دیگری را نیز تجربه می‌کند. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به از دست رفتن چربی زیر پوست در گونه‌ها، چانه، بینی و ناحیه‌ی چشم اشاره کرد. این از بین رفتن چربی پوست می‌تواند باعث ظاهر اسکلتی، چشمان گود افتاده و دیگر موارد نه چندان جالب شود. مشکلات دیگری نیز در ظاهر پوست به دلیل از دست رفتن بافت استخوان صورت و غضروف بینی نیز با افزایش سن به وجود می‌آیند. همه‌ی این موارد با سبک زندگی مناسب و استفاده از محصولات مختلف محافظتی پوست می‌توانند به تعویق افتند.

بیشتر بدانید  نحوه صحیح مراقبت از پوست در فصل بهار

یکی دیگر از موارد بسیار تأثیر گذار در از بین رفتن ظاهر جوان پوست، قرار گرفتن در مقابل آفتاب است. با‌ گذشت زمان، اشعه‌ی UV باعث آسیب‌رساندن به یکی از پروتئین‌های موجود در پوست به نام الاستین می‌شود. از بین رفتن این پروتئین باعث خشکی پوست شده و زمانی که الاستین کاهش یابد، پوست به خوبی گذشته قابلیت ارتجاعی ندارد. مشکل دیگری که با کاهش مقدار الاستین به وجود می‌آید، کبودی و پارگی پوست است که به سرعت نیز بهبودی نخواهد یافت. بنابراین باید به خاطر داشته باشید که اگرچه ممکن است اثرات نور خورشید را به سرعت در جوانی روی پوست خود مشاهده نکنید، در طول زمان اشعه‌های مخرب خورشید تأثیرات جبران ناپذیری را روی پوست شما خواهند گذاشت. اشعه‌ی نور خورشید جدای از تأثیرات مخرب روی زیبایی پوست و تسریع پیری آن، باعث بیماری‌های خطرناک‌تری همچون سرطان پوست نیز می‌شود.

اگرچه گاهی اوقات پوست قابلیت خود-ترمیمی دارد اما اغلب تأثیرات مخرب نور خورشید روی پوست قابل بازگشت نیستند. بنابراین هرگز محافظت از پوست خود را در مقابل نور خورشید فراموش نکنید. استفاده از کرم ضد آفتاب، پوشاندن پوست و دوری جستن از نور خورشید می‌تواند پوست شما را برای مدت زمان بیشتری جوان نگه دارد.

راه‌های به تعویق انداختن پیری پوست کدام‌اند؟

همانگونه که پیشتر اشاره شد، خورشید یکی از نقش‌های اصلی در پیرتر شدن پوست است. موضوعات دیگری نیز هستند که پوست شما را بیش از سرعت معمول پیرتر می‌سازند. برای جلوگیری از این موضوع، رویکردهای زیادی را می‌توان مد نظر قرار داد. در ادامه به چندین مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • برنزه کردن پوست: هر زمان که اقدام به برنزه کردن پوست خود می‌کنید، به خاطر داشته باشید که روند پیر شدن پوست خود را تسریع می‌بخشید. انجام این کار زیر نور خورشید و یا سولاریم ابداً در تأثیرات مخرب آن تفاوتی ندارد. موضوع اصلی درباره‌ی اشعه‌ی UV است که روند پیر شدن پوست شما را تسریع می‌کند. این اشعه در هر روش برنزه کردن پوست نقش دارد. بنابراین یکی از بهترین رویکرد‌ها در محافظت از پوست، کاهش اقدام به برنزه کردن پوست است. به خاطر داشته باشید که استفاده از دستگاه سولاریم دارای تأثیرات بسیار مخرب‌تری نیز نسبت به نور خورشید است.
 • محافظت از پوست در مقابل نور خورشید: مهم نیست که یک روز را کنار ساحل می‌گذرانید یا در حال رسیدگی به کارهای روزانه‌ی خود در شهر هستید. محافظت از پوست در مقابل نور خورشید در همه‌ی شرایط مهم و حیاتی است و آن را تنها مربوط به آفتاب گرفتن در کنار ساحل ندانید. به خاطر داشته باشید که در زندگی روزانه به خوبی پوست خود را در مقابل نور خورشید با لباس بپوشانید. موضوع مورد اهمیت دیگر در این مورد جستجوی سایه است. سعی کنید همواره زیر سایه باشید و از نور مستقیم خورشید دوری کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب در زندگی و کار روزانه زیر نور خورشید از اهمیت زیادی برخوردار است. موضوع مهم در این باره آن است که از کرم ضد آفتابی با SPF به مقدار ۳۰ یا بیشتر استفاده کنید.  .
 • ترک سیگار: سیگار کشیدن روند پیر شدن پوست را بسیار سرعت می‌بخشد. افرادی که سیگار می‌کشند، بسیار زودتر از دیگران دچار چین و چروک صورت و دیگر آثار پیری در چهره‌ی خود می‌شوند. این موضوع جدای از دیگر تأثیرات مخرب سیگار کشیدن بر روی بدن است.
 • پرهیز از تکرار حرکات صورت: یکی از موضوعاتی که در زندگی روزانه‌ی خود انجام می‌دهیم، حرکات مختلف صورت است. این حرکات در طول زمان طولانی می‌تواند پوست را دچار چین و چروک کند. به عنوان مثال زمانی که اخم می‌کنیم، ماهیچه‌های زیر پوست خود را به گونه‌ای حرکت می‌دهیم که در طولانی مدت می‌تواند حالت پوست ما را از زیبایی دور سازد.
 • داشتن رژیم غذایی سالم:‌ بسیاری از تحقیقات نشان داده‌اند که داشتن رژیم غذایی تشکیل شده از میوه‌ها و سبزیجات تازه می‌تواند روند پیری پوست را به تعویق اندازد. همچنین پژوهش‌هایی دیگر نیز نشان داده‌اند که خوردن بیش از حد قند و دیگر کربوهیدرات‌ها می‌توانند روند پیری پوست را تسریع بخشند. از این رو یکی از بهترین رویکردها در به تعویق انداختن پیری پوست استفاده‌ی زیاد از مواد غذایی گیاهی تازه و محدود کردن خوردن قند و دیگر مواد غذایی حاوی کربوهیدرات است.
 • ورزش کردن: پژوهش‌های بسیاری نشان داده است که ورزش‌های ملایم می‌توانند گردش خون و سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشند. این دو مورد می‌توانند پوست را بسیار جوان‌تر سازند.
 • شستشوی صورت: پوست صورت خود را در طول روز دو بار بشویید. همچنین پس از تعریق حتماً باید اقدام به شستشوی پوست صورت خود کنید. این موضوع می‌تواند به حفاظت از پوست شما کمک بسیار زیادی کند.
 • استفاده از مرطوب کننده‌ی پوست: انواع مرطوب‌کننده‌ی پوست می‌تواند رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کند. بخش زیادی از بدن ما از آب تشکیل شده و پوست نیز از این موضوع مستثنی نیست. تأمین این مقدار آب لازم برای پوست برای سلامت آن حیاتی است. از این رو نباید استفاده‌ی انواع کرم مرطوب کننده‌ی پوست را فراموش کرد.
 • استفاده از کرم ضد چروک: یکی از مهم‌ترین محصولات که می‌تواند شما را از چین و چروک‌های صورت محافظت کند، انواع کرم ضد چروک است. یکی از مهم‌ترین موضوعات در رابطه با کارکرد انواع کرم ضد چروک، طول زمان استفاده از آن‌ها است. انواع کرم ضد چروک با داشتن محتویات مختلف همچون ویتامین C شما را در مقابل پیری پوست محافظت می‌کنند. در این میان یکی از بهترین انواع کرم ضد چروک تولید الارو فرانسه است. این کرم علاوه بر ویتامین C دارای دیگر ویتامین‌های مورد نیاز پوست نیز هست و به این طریق قادر است ویتامین‌های مورد نیاز پوست را به بهترین شکل تأمین کند. در ادامه به صورت کامل‌تر درباره‌ی انواع کرم ضد چروک صحبت خواهیم کرد.
بیشتر بدانید  کاهش خستگی با محصولات طبیعی

چرا باید از کرم ضد چروک استفاده کرد؟

همانگونه که پیش‌تر گفته شد، یکی از راه‌های بسیار مهم برای جلوگیری از پیر شدن پوست، استفاده از انواع کرم ضد چروک است. کرم ضد چروک می‌تواند در طولانی مدت پوست شما را در مقابل چروک‌ها محافظت کرده و پیری آن را به تعویق اندازد.

کارکرد مناسب کرم ضد چروک نسبت به محتویات آن متغیر است. در زیر به بعضی از موارد موجود در کرم ضد چروک که باعث به تعویق انداختن پیری پوست شما و جلوگیری از چروک صورت می‌شوند اشاره شده است:

 • رتینول: رتینول در اصل نوعی از ویتامین A است. رتینول اولین و اصلی‌ترین آنتی‌اکسیدان است که در انواع کرم ضد چروک مورد استفاده است. این آنتی‌اکسیدان تأثیر بسیار مهمی در به تعویق انداختن پیری پوست دارد.
 • ویتامین C:‌ یکی دیگر از آنتی‌اکسیدان‌های مهم موجود در انواع کرم ضد چروک ویتامین C است. این ویتامین پوست شما را در مقابل نور خورشید محافظت می‌کند. موضوع مهم در رابطه با انواع کرم ضد چروک که دارای ویتامین C است، محافظت آن در مقابل هوا و نور خورشید است. شما باید توجه داشته باشید که نور خورشید و هوا می‌تواند کرم ضد چروک حاوی ویتامین C را تحت تأثیر مخرب قرار دهد.
 • اسیدهای ملایم میوه: آلفا هیدروکسی اسید، بتا هیدروکسی اسید و پلی هیدروکسی اسید به عنوان از بین برنده‌ی سلول‌های مرده عمل می‌کنند. کرم ضد چروک حاوی AHA با از بین بردن سلول‌های مرده، مسیر را برای تولید سلول‌های تازه و در ادامه پوست نو هموار می‌سازد. این مسیر می‌تواند از پیری پوست شما تا حدود زیادی جلوگیری کند. سلول‌های تازه نقشی اساسی در جوانی پوست شما دارند.
 • پپتید ها: این دسته ترکیبات در گذشته به شکلی وسیع برای درمان زخم‌ها و… مورد استفاده قرار گرفته است. تحقیقات مختلف اثرات مؤثر و مثبت پپتیدها را روی چروک صورت اثبات کرده‌اند. پپتید می‌تواند در جلوگیری و بهبود چروک صورت نقش بسیار موری ایفا کند.
 • عصاره‌ی دانه‌ی انگور:‌ جدای از خاصیت آنتی‌اکسیدانی عصاره‌ی دانه‌ی انگور، این جز از کرم‌های ضد آفتاب همچنین می‌تواند در بهبود زخم‌ها مفید باشد.
بیشتر بدانید  10 فروشگاه اینترنتی خرید لباس مردانه و زنانه

موضوع مهمی که باید در این رابطه در ذهن داشته باشید آن است که سیستم‌های نظارتی بر تولید کرم‌ها و دیگر محصولات زیبایی، در قدم اول فقط امنیت آن‌ها را برای استفاده‌کننده‌ها کنترل می‌کنند. از این رو نباید انتظار داشته باشید که هر کرم ضد چروک موجود در بازار کارکرد مناسبی دارند چرا که سیستم‌های نظارتی معمولاً این موضوع را به خوبی کنترل نمی‌کنند. بنابراین در هنگام انتخاب کرم ضد چروک خود باید بتوانید نوعی را انتخاب کرده که بتواند کارکرد مثبتی روی پوست شما داشته باشد.

در هنگام انتخاب کرم ضد چروک، به موارد زیر باید توجه داشته باشید:

 • هزینه: هزینه‌ی یک کرم ضد چروک با کارکرد آن رابطه‌ای ندارد. کرم ضد چروکی که گران‌تر است لزوماً کارکرد بهتری از کرم ضد چروک ارزان‌تر ندارد. بنابراین نباید این موضوع را به عنوان یک میزان در انتخاب کرم ضد چروک مناسب مورد نظر داشته باشید.
 • دوز پایین‌تر:‌ کرم‌های ضد چروک بدون تجویز پزشک معمولاً دارای دز پایین‌تری از محتویات فعال ضد چروک هستند. از این رو نتیجه‌ی آن‌ها نیز محدود و کوتاه مدت است.
 • محتویات مختلف: اگر کرم ضد چروکی دارای محتویات بسیار مختلفی است، لزوماً به معنی کارکرد بهتر نسبت به کرمی با محتویات کمتر نیست.
 • اثرات جانبی: بعضی از کرم‌های ضد چروک ممکن است دارای اثرات جانبی همچون خارش و یا سرخی پوست باشند. برای این منظور، باید از راهنمای همراه کرم ضد چروک برای محدود کردن اثرات جانبی پیروی کنید.
 • انواع پوست:‌ اگر دوست شما درباره‌ی کارکرد فوق‌العاده‌ی یک نوع کرم ضد چروک حتی قسم نیز بخورد، به این معنی نیست که آن کرم حتماً برای شما مناسب است. هر پوست و هر فردی دارای شرایط خاصی است و کرم ضد چروک مناسب آن نوع پوست باید مورد استفاده قرار گیرد. یک محصول برای همه به یک شکل عمل نخواهد کرد.

انواع محصولات الارو در رابطه با جلوگیری از پیری و احیای پوست اخیراً توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. به عنوان مثال سرم Age recovery lifting serum+ الارو یکی از محصولات اثبات شده در احیای پوست و بازگرداندن جوانی است. این سرم ضد چروک الارو دارای Liftessence و Matrixyl Synthe’ ۶ به عنوان دو منبع اصلی مبارزه و از بین بردن چروک‌های پوست است. سرم Age recovery lifting serum+ همچنین با تأمین میزان رطوبت مورد نیاز پوست به جوانی و سلامت آن یاری می‌رساند. سرم Age recovery lifting serum+ به سرعت درون لایه اپیدرم پوست نفوذ کرده و مواد مورد نیاز آن را تأمین می‌کند و در طول این روند به هیچ وجه ماده‌ی چرب روغنی روی پوست باقی نمی‌ماند.

یکی دیگر از محصولات ضد چروک الارو Age recovery lifting cream است. این کرم ضد چروک همچون سرم بالا دارای Liftessence و Matrixyl Synthe’ ۶ برای تأمین مواد مورد نیاز پوست و از بین بردن چروک‌ها است. کرم ضد چروک  Age recovery lifting cream قادر است رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کرده و تولید کلاژن را افزایش بخشد. یکی دیگر از نکات قابل توجه درباره‌ی کرم ضد چروک  Age recovery lifting cream داشتن روغن جوانه گندم و روغن کنجد است که به جوانی و شادابی پوست از طریق تأمین رطوبت و چربی مورد نیاز آن کمک می‌کند.

کرم ضد چروک نسبت به میزان استفاده و نظم در استفاده از آن میزان تأثیر مختلفی دارد. موضوع دیگر در رابطه با استفاده از کرم ضد چروک آن است که به آن به عنوان تنها راه جلوگیری از پیری پوست نگاه نکنید. باید همراه استفاده از کرم ضد چروک، سبک زندگی مناسبی نیز داشته باشید. همانگونه که پیشتر اشاره شد، قرار گرفتن در مقابل نور خورشید به دلیل اشعه‌های مخرب آن می‌تواند روند پیری پوست را تسریع کند. موضوع دیگر در این مورد، داشتن رژیم غذایی مناسب است که در آن انواع کربوهیدرات به میزان بسیار کمی یافت می‌شود. خوردن سبزیجات و میوه‌های تازه تأثیر بسیار مثبتی روی پوست خواهد داشت.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.