d8aad988d986d8b1 d9bed988d8b3d8aa da86db8cd8b3d8aad89f d986d982d8b4 d8a7d8b3d8aad981d8a7d8afd987 d8a7d8b2 d8aad988d986d8b1 d8afd8b1 d8a8 6519c904aebc0

تونر پوست چیست؟ نقش استفاده از تونر در بهبود سلامت ما چگونه است؟

قاعدتاً داشتن پوستی سالم و زیبا خواسته‌ی هر کسی است. پوست به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در زیبایی افراد عمل می‌کند و با عدم داشتن پوستی سالم و جذاب، ابدا نمی‌توان به ظاهر ایده‌آل دست یافت. بنابراین مراقبت از پوست و بهبود سلامتی آن از اهمیتی بسیار زیادی در حفظ زیبایی برخوردار است. افراد در زندگی روزانه‌ی خود از محصولات بسیار زیادی برای تامین زیبایی و سلامت پوست خود استفاده می‌کنند اما گاهی اوقات علی‌رغم استفاده از چندین محصول نمی‌توان به نتیجه‌ی دلخواه دست یافت.

چه چیزی به عنوان مانع بین شما و پوست سالم و زیبا قرار گرفته است؟

شاید نتوانید تصور کنید اما تنها عدم استفاده از یک محصول در روتین روزانه‌ی شما می‌تواند مانع از، داشتن یک پوست سالم و زیبا باشد. دکتر هادلی کینگ Dr. Hadley King، متخصص پوست در شهر نیویورک بیان می‌کند که تونر صورت می‌تواند به عنوان یک ابزار اساسی برای دست‌یابی به پوستی سالم و زیبا عمل کند.

دکتر کینگ بیان می‌کند که ابدا نباید آکنه‌ها و دیگر مشکلات را زیر یک توده آرایش پنهان کرد. به جای این کار، استفاده از تونر ملایم و با کیفیت این امکان را به شما می‌دهد که منافذ پوست را با پاک کردن چربی‌ها تسکین بخشیده و لکه‌ها و دیگر ناپاکی‌های پوست را از بین ببرید. شما باید بتوانید بسیاری از آلودگی‌ها و مشکلات پوست خود را به صورت پایه‌ای از بین برده و حل کنید، و تنها پنهان کردن این موضوعات زیر یک آرایش سنگین راه حلی منطقی نیست.

در این مقاله قصد داریم شما را با کارکرد و نقش تونر صورت در بهبود شرایط سلامتی پوست آشنا سازیم. در این قسمت به صورت کامل با فواید استفاده از تونر آشنا خواهید شد. این موضوعات شامل کوچک کردن منافذ پوست، تعادل در میزان اسیدی بودن پوست، محافظت از پوست و… می‌شود. سپس شما را با دو تونر پوست با کیفیت آشنا خواهیم ساخت که با استفاده از آن‌ها، قادر خواهید بود پوستی سالم و زیبا داشته باشید. با ما همراه باشید.

 • کوچک کردن منافذ پوست
 • به دست آوردن تعادل pH پوست
 • افزودن یک لایه‌ی محافظتی به پوست
 • عمل‌کرد به عنوان مرطوب کننده
 • با طراوت کردن پوست
 • جلوگیری از موی زیرپوستی
 • تونر پوست کامفورتینگ الارو
 • تونر صورت فرش بالانسینگ الارو

 

کوچک کردن منافذ پوست

برای بسیاری از ما، منافذ بزرگ پوست، دیگر به عنوان بخشی همیشگی از ظاهرمان تبدیل شده است و هر تلاشی که می‌کنیم هم برای حل آن‌ها نتیجه بخش نیست.

بیشتر بدانید  روشهای کلیدی نگهداری از پوست خشک

در زبان انگلیسی واژه‌ی منفذه‌ی پوست (Pore) به صورت کلی به معنی یک منفذه روی سطح است که از طریق آن مواد میکروسکوپی می‌توانند عبور کنند. به صورت مخصوص درباره‌ی پوست ما این منافذ کارکردهای مختلفی دارند. به عنوان مثال این منافذ در بالای فولیکول مو (مسیری لوله مانند در ناحیه‌ی درم که ریشه مو در آنجا رشد می‌کند) قرار داشته و به عنوان یک مسیر برای رشد مو عمل می‌کنند. کارکرد دیگر این منافذ کمک به انتشار چربی طبیعی پوست است که به مرطوب کردن و سالم نگه داشتن پوست کمک می‌کند. اگر این مقدار چربی حداقلی روی پوست قرار نداشته باشد مشکلات بسیار زیادی را برای پوست شاهد خواهیم بود. با این حال گاهی اوقات این منافذ می‌توانند زیبایی ظاهر ما را دچار مشکل سازند. به صورت کلی وقتی که این منافذ در کنار دیگر بخش‌های بدن به صورت سالم کار کنند، نقشی اساسی در تامین و نگه‌داری سلامت بدن ما را دارند. بنابراین استفاده از هر محصولی خارج از نیاز برای از بین بردن آن‌ها کار منطقی نیست.

 

ویژگی‌های اساسی منافذ پوست شامل:

 • آن‌ها به عنوان یک مسیر برای رشد مو عمل می‌کنند.
 • ظاهر آن‌ها تا حدود بسیاری به دلیل موضوعات ژنتیکی است.
 • موضوعات محیطی، بالا رفتن سن، خشکی پوست، چربی و آکنه باعث بزرگ‌تر نمایان شدن این منافذ می‌شوند.
 • رسیدگی و پاکسازی منظم پوست به کوچک شدن این منافذ می‌تواند کمک کند.
 • استفاده‌ی بیش از حد از مواد تمیز کنننده‌ی پوست باعث تولید بیشتر چربی به وسیله‌ی منافذ پوست خواهد شد.

موضوعات زیادی جدای استفاده از تونر پوست می‌تواند تا حدودی با کوچک شدن این منافذ کمک کند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به پاک نگه داشتن پوست، استفاده از کرم ضد آفتاب و دور کردن سلول‌های مرده‌ی پوست اشاره کرد.

با این حال یکی از مهم‌ترین محصولات که می‌تواند به کاهش اندازه‌ی این منافذ پوست کمک کند تونر صورت است. ریختن مقدار کمی تونر صورت روی پد یا پنبه و سپس با آن روی پوست به آرامی کشیدن می‌تواند به پاک کردن چربی‌ها و کوچک کردن ظاهر منافذ پوست کمک کند.

 

به دست آوردن تعادل pH پوست

پوست ما به صورت طبیعی اسیدی بوده و به صورت کلی pH آن چیزی بین ۵ و ۶ است. اما این تعادل پس از استفاده از صابون که به صورت طبیعی قلیایی است می‌تواند کاملا به هم بخورد. زمانی که این تعادل بهم می‌خورد پوست شما به صورت طبیعی تلاش می‌کند که این تعادل را به حالت عادی برگرداند و این کارکرد طبیعی پوست، با افزایش چربی روی پوست، صورت خواهد گرفت. اما استفاده از تونر پوست می‌تواند به شما کمک کند که این تعادل را به سرعت به دست آورید.

بیشتر بدانید  خواص استفاده از گزنه برای ریزش مو‌ چیست؟

به صورت کلی موضوعات زیادی می‌تواند تعادل اسیدی پوست را به هم بریزد. این موضوعات، هم شامل موارد خارج از بدن و هم شامل موضوعات درونی بدن می‌شوند. به عنوان مثال با بالاتر رفتن سن ما، میزان اسیدی بودن پوست افزایش می‌یابد. هر محصول زیبایی که به صورت روزانه استفاده می‌کنید همچون صابون‌ها، کرم ضد آفتاب و… می‌توانند تعادل اسیدی پوست را به هم بریزند.

رژیم غذایی نقش مهمی در تعادل اسیدی بودن پوست ما می‌تواند بازی کند. اما باید توجه داشته باشید که میزان اسیدی بودن و قلیایی بودن غذا پیش از خورده شدن لزوما مشابه میزان آن در بدن ما نیست. به عنوان مثال غذاهایی که پیش از خورده شدن به عنوان غذاهای اسیدی شناخته می‌شوند همچون لیمو، در بدن ما نقشی کاملا قلیایی پیدا می‌کنند. در مقابل اکثر تولیدات حیوانی که به عنوان غذاهای قلیایی شناخته می‌شوند در بدن ما نقشی کاملا اسیدی دارند. دکتر متخصص پوست جنت گراف Dr. Jeannette Graf در این باره بیان می‌کند:‌ «ما به وعده‌های غذایی نیاز داریم که کمتر اسیدی باشند. در غیر این صورت بدن ما بیش از حد اسیدی خواهد شد.»

پوشش اسیدی پوست در اصل یک راه حفاظت از پوست است. برای داشتن این حفاظ باید پوست شما به صورت متعادل اسیدی باشد و اگر بیش از حد قلیایی یا اسیدی باشد پوست دچار مشکلات بسیار زیادی از جمله اگزما و… می‌شود.

 

 افزودن یک لایه‌ی محافظتی به پوست

تونر پوست می‌تواند به بستن منافذ و فاصله‌های سلول‌ها پس از پاک‌سازی پوست کمک کند. به این شکل ناخالصی‌ها و آلودگی‌های ورودی به پوست کاهش چشم‌گیری خواهند داشت. تونر صورت حتی می‌تواند به محافظت از پوست در مقابل کلر و دیگر مواد معدنی کمک کرده و آن‌ها را از بین ببرد. در طول شبانه روز پوست ما در معرض آلودگی‌های بسیاری قرار می‌گیرد و عدم محافظت مناسب پوست در مقابل این آلودگی‌ها می‌تواند مشکلات زیادی را به بار آورد.

 

 عملکرد به عنوان مرطوب کننده

کمتر کسی است که از اهمیت مرطوب بودن پوست بی‌اطلاع باشد. مرطوب کردن پوست می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش شانس ابتلا به مشکلات مختلف پوستی داشته باشد. اگر پوست شما معمولا چرب است، به جای کرم‌ها به دنبال لوسیون‌های مختلف باشید.

بیشتر بدانید  تاثیر دمنوش سیب بر افزایش سلامتی

مرطوب ماندن پوست شما می‌تواند فواید بسیاری از جمله موارد زیر داشته باشد:

 • جوان نگه ماندن پوست
 • جلوگیری از چین و چروک
 • جلوگیری از بیماری‌های پوستی

برخی از تونرهای پوست دارای موادی  هستند که به مرطوب نگه داشتن پوست کمک می‌کنند. به این طریق با استفاده از تونر قادر خواهید بود به سالم نگه داشتن مقدار رطوبت پوست خود کمک کنید.

 

 با طراوت کردن پوست

وقتی پوست شما چرب و یا کثیف است نیز می‌توانید از تونر برای شستن آن استفاده کنید. به این شکل تونر پوست می‌تواند به زنده‌ساختن و با طراوت شدن پوست شما کمک بسیار زیادی کند. به هر حال هیچ چیز بیش از داشتن پوستی با طراوت و جذاب برای افراد مهم نیست و تونر صورت می‌تواند به این هدف کمک کند.

 

 جلوگیری از موی زیرپوستی

آیا شما هم از موارد زننده‌ای روی پوست خود رنج می‌برید که شبیه به جوش اما دقیقا جوش صورت نیستند؟ نمی‌دانید با آن‌ها چه کنید؟ شاید این موارد موی زیر پوستی باشد.

موهای زیر پوستی موهایی هستند که به جای خارج شدن از پوست و رشد عادی درون پوست رشد خود را ادامه می‌دهند. به وجود آمدن این عارضه دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که از جمله‌ی آن می‌توان به آلوده شدن فولیکول مو توسط پوست مرده اشاره کرد. موهای زیر پوستی لزوما مشکل خطرناکی نیستند اما می‌توانند ظاهر زیبای پوست شما را به هم بریزند.

موی زیر پوستی باعث تحریک پوست و ایجاد برامدگی‌هایی قرمز شبیه به جوش کوچک می‌شود. این موهای زیر پوستی گاهی می‌توانند دردناک هم باشند. زمانی موهای زیر پوستی غیر قابل تحمل می‌شوند که مقدار بسیار زیادی از آن‌ها را داشته باشید.

در آقایان این موهای زیر پوستی معمولا روی چانه، گونه‌ها و گردن پس از اصلاح دیده می‌شوند. در خانم‌ها نیز موهای زیر پوستی در قسمت‌های مختلفی از جمله روی پاها دیده می‌شود.

هر کسی می‌تواند دچار موهای زیر پوستی شود اما این مشکل در افرادی که دارای موهای مجعد و یا درشت هستند بیشتر دیده می‌شود. موهای مجعد معمولا تمایل بسیار زیادی برای برگشتن و ادامه‌ی رشد زیر پوست دارند. این موضوع مخصوصا پس از اصلاح به وجود می‌آید. همچنین داشتن بیش از حد برخی از هورمون‌های جنسی نیز می‌تواند باعث افزایش احتمال دچار شدن به موهای زیر پوستی می‌شود.

 

 

تونر پوست دارای اسید گلیکولیک و یا سایر اسید‌های آلفا هیدروکسی می‌تواند به جلوگیری از موهای زیر پوستی کمک کند. به این شکل قادر خواهید بود این مشکل معمول و دردناک را حل کنید.

در ادامه به معرفی چند تونر محبوب و با کیفیت که می‌توانند به افزایش سلامت پوست شما کنند خواهیم پرداخت.

تونر پوست کامفورتینگ الارو

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.