d8aad8a7d8abdb8cd8b1 d8a7d985d8b1d8a7d8b6 d982d986d8afdb8c d8a8d8b1 da86d8b4d985d987d8a7 64a1b6e26223a

تاثیر امراض قندی بر چشمها

تاثیر امراض قندی بر چشمها

اگر در معرض ابتلا به دیابت هستید بهتر است بیشتر مراقب سلامتی بینایی خود باشید و از عوارض دیابت و امراض قندی بر ناحیه بینایی پیشگیری کنید.

انواع عارضه ها از جمله کاهش بینایی ،آب مروارید و  آب سیاه در اثر دیابت ممکن است پدید بیاید. در ادامه از آسیب های امراض قندی بر چشم ها بیشتر خواهیم گفت.

    خرید محصولات مشابه تاثیر امراض قندی بر چشمها (با ارسال رایگان در تهران)

  • کپسول افتاویت پلاس شهر دارو 30 عدد
  • قطره ویتامین آ+د ویواکیدز 30 میلی لیتر
  • قطره ویتامین آ – دی کامویت های هلث 30 میلی لیتر

 

یک متخصص شبکیه عنوان کرد: با رعایت رژیم غذایی مناسب و تزریق دارو از افزایش تاثیر بیماری دیابت بر چشم جلوگیری کنید.

رضا فخیری متخصص شبکیه  با بیان اینکه بیماری دیابت به دلیل تولید انسولین در بدن ایجاد می شود، گفت: با تشخیص زود هنگام دیابت می توان از بروز بیماری های چشمی بخصوص نابینایی افراد جلوگیری کرد.  وی با اشاره به اینکه دیابت به مرور زمان پیشرفت می کند، اظهار داشت: این عارضه بر بروز آب مروارید، آب سیاه، از بین رفتن عروق داخل کره چشم و در نتیجه بینایی تاثیر گذار است.  

    همچنین بخوانید

  • دیابت چه تاثیری بر مفاصل دارد؟
  • عوارض ناشی از عدم توجه به درمان دیابت
  • مشکلات دیابتی‌ها و تزریقات انسولین

به گفته فخیری، به دلیل تاثیر دیابت بر بینایی، در زمان کاهش بینایی می توان به بروز این عارضه پی برد.  این متخصص شبکیه به رتینوپاتی دیابتی اشاره کرد و افزود: دیابت باعث نشت سرم و خون رگ های شبکیه می شود که همین عامل باعث نفوذ سرم به شبکیه می شود و تاری دید را ایجاد می کند.  

بیشتر بدانید  چند راه حل برای لاغری فوری

این متخصص شبکیه با اشاره به اینکه در زمان بروز دیابت استفاده از عینک در بینایی تاثیری نداری، تصریح کرد: بروز بیماری چشمی در جوانانی که از روز اول به بیماری دیابت خود پی ببرند ۶ الی ۱۱ سال زمان می برود.  وی با بیان اینکه افراد مبتلا به دیابت باید حداقل هر سال دو بار به متخصص چشم پزشکی مراجعه کنند، افزود: ۵ الی ۱۰ درصد بیماران دیابت مبتلا به رتنوپاتی هستند.  

فخیری با تاکید بر اینکه در ماکولاپاتی دیابتی، دید چشم مورد هدف قرار می گیرد، بیان کرد: در این نوع بیماری افراد نوشته های ریز و تصاویر با فاصله دور را نمی بینند.  به گفته این متخصص شبکیه، تغییرات غیرطبیعی بر افزایش بیماری دیابت و آسیب به عدسی چشم تاثیر بسزایی دارد.  وی یادآور شد: با انجام لیزر، تزریق دارو و رعایت رژیم غذایی مناسب از افزایش تاثیر بیماری دیابت بر چشم جلوگیری کنید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.