d8a8d987d8aad8b1db8cd986 daa9d8b1d985 d988db8cd8aad8a7d985db8cd986 c d8b1d8a7 d981d982d8b7 d8a8d8a7 d8afd8a7d986d8b3d8aad986 d8a7db8c 651948665da3a

بهترین کرم ویتامین c را فقط با دانستن این ۳ نکته انتخاب کنید!

استفاده از ویتامین C به صورت موضعی از ۲۵ سالگی به بعد روی پوست ضروری است. بدن انسان بر خلاف موجودات دیگر به جز خوکچه هندی ویتامین سی تولید نمی‌کند. ویتامین سی نقش موثری در کلاژن سازی، الاستین سازی، روشن کردن پوست و مبارزه با رادیکال‌های آزاد دارد. بهترین کرم ویتامین C برای پوست شما باید ۳ ویژگی مهم داشته باشد، بر دانستن این سه ویژگی همراه ما باشید.

لیپوزومال بودن بهترین کرم ویتامین C

بهترین کرم ویتامین C کرمی است که به سرعت جذب پوست شما شود و تمام ویتامین سی موجود در آن به پوست شما برسد. این ویتامین در یک کرم عالی فرم لیپوزمال دارد. یعنی به راحتی در چربی پوست نفوذ کرده و تمام ویتامین سی موجود در کرم را به پوست شما می‌رسانند. ویتامین سی محلول در آب است، بنابراین باید با غلافی از چربی احاطه شود (به حالت لیپوزمال در آید) تا از بین نرود و به پوست شما برسد.

تست لیپوزمال بودن ویتامین سی بسیار ساده است. اگر ویتامین سی این فرم را نداشته باشد، به سرعت در مجاورت هوا اکسید شده و قهوه‌ای می‌شود. ویتامین سی های کاسه‌ای خارجی خوب همه لیپوزومال هستند و در مجاورت هوا رنگ خود را حفظ می‌کنند. ویتامین سی های تیوبی این حالت را ندارند و حتی یک درصد ویتامین سی موجود در آن ها به پوست نمی‌رسد.

بیشتر بدانید  چند راه حل برای بی خوابی کودکان

هر شرکتی تکنولوژی این کار را نداشته و نمی‌تواند ویتامین سی را به صورت لیپوزومال تولید کند.

فرمولاسیون بهترین کرم ویتامین سی

ویتامین سی معمولا به سرعت در محیط اکسید شده و از بین می‌رود. بنابراین داشتن فرمولاسیون پایدار و مطمئن بسیار مهم است. معمولا بهترین کرم ویتامین C از فرم پایدار و قابل نفوذ در چربی آن استفاده می‌کند. فرمولاسیون این کرم ها به گونه‌ای است که به سرعت جذب پوست شده و ویتامین سی را به نحوی در پوست آزاد می‌کند که باعث بهبود کلاژن سازی و الاستین سازی می‌شود. اما این تنها مورد مهم در فرمولاسیون نیست.

به خاطر داشته باشید بهترین کرم ویتامین سی به جز این ویتامین، ترکیبات موثر دیگری مثل مرطوب کننده ها و ضدچروک ها را نیز باید در فرمولاسیون خود داشته باشد.

مقدار ویتامین سی در بهترین کرم ویتامین C

بسیاری از برندها ادعای حضور درصد بالایی از ویتامین سی در محصول خود را دارند. به خاطر داشته باشید درصد بالای این ویتامین نشان دهنده بهتر بودن این محصول نیست. پوست  و بدن شما روزانه به میزان مشخصی از این ویتامین نیاز دارد. این میزان حدود ۷۵ تا ۹۰ میلی گرم است. مقدار بیشتر مورد نیاز پوست و بدن شما نبوده و دفع خواهد شد. کرم ویتامین سی در فرم لیپوزومال این مقدار را برای پوست شما تامین خواهد کرد.

برند الارو دارای بهترین کرم ویتامین C و سرم ویتامین C

چرا باید از کرم ویتامین سی استفاده کنیم؟

بعد از شناخت بهترین کرم ویتامین C ، دانستن چرایی استفاده از آن بسیار مهم است. از ۲۵ سالگی به بعد خطوط ریز روی صورت به دلیل کاهش کلاژن سازی شروع به نمایان شدن می‌کنند. ویتامین سی با افزایش کلاژن سازی و الاستین سازی این خطوط را محو می‌کند و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهد.

بیشتر بدانید  مزایای پروتئین وی برای عضله سازی و بهبود عملکرد بدنی

همچنین استفاده از کرم ویتامین سی باعث عدم تجمع رنگ دانه‌های پوستی شده و پوست را شفاف و جوان‌تر می‌کند.

تفاوت کرم ویتامین سی الارو با سایر کرم های ویتامین سی

کرم ویتامین سی الارو نه تنها با استفاده از فرم لیپوزومال ویتامین سی مقدار کافی از آن را به پوست شما می‌رساند، بلکه پوست شما را با استفاده از مواد دیگر موثر بازسازی و احیا کرده و باعث افزایش قوام و الاستیسیته پوست شما می‌شود.

همچنین ضمن تغذیه پوست و مرطوب کردن آن، سد دفاعی پوست را در برابر عوامل مضر محیطی و رادیکال‌های آزاد تقویت کرده و مانع از پیری زودرس پوست شما می‌شود.

این کرم علاوه بر ویتامین سی، دارای رتینول (شکل پایدار ویتامین آ) است. که نقش ضد چروک و احیا کننده پوست را در کرم الارو بر عهده دارد. حضور شی باتر و لسیتین در کرم ویتامین سی الارو پوست شما را نرم، مرطوب و تغذیه می‌کند.

نحوه استفاده از کرم ویتامین سی

به خاطر داشته باشید، کرم ویتامین سی به دلیل داشتن مرطوب کننده و نرم کننده بهتر است روی پوست های نرمال تا خشک مورد استفاده قرار گرفته و در صورت چرب و مستعد آکنه بودن پوست بهتر است از سرم ویتامین سی الارو استفاده کنید.

هر روز، صبح و شب، قبل از استفاده از کرم ویتامین سی صورت را تمیز کرده و مقدار کافی از کرم را روی صورت ماساژ داده و پس از استفاده حداقل ۲۰ دقیقه در معرض نور خورشید قرار نگیرید.


از کرم یا سرم ویتامین سی الارو استفاده کرده‌اید؟ بهترین کرم ویتامین C از نظر شما چه ویژگی‌هایی دارد؟

بیشتر بدانید  آلزایمر چیست و چه علائمی دارد

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.