d8a8d8a7 d8a7d986d8aad8aed8a7d8a8 d8a8d987d8aad8b1db8cd986 daa9d8b1d985 d8b6d8af d8a2d981d8aad8a7d8a8 d8a8d8a7 d8aedb8cd8a7d984 d8b1d8a7 651946e72e54d

با انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب با خیال راحت به آفتاب سلام کنید!

نیمی از زیبایی چهره یا شاید تمام آن مدیون پوستی زیبا است. باور کنید که نیازی به امتحان‌ کردن راهکارهای مختلف مانند جراحی زیبایی و عمل‌های رنگارنگ نیست. با کمی هوشمندی و انتخاب محصولاتی مناسب برای مراقبت از پوست می‌توانید شاداب، جوان و زیبا بمانید. کرم ضد آفتاب مناسبی انتخاب کنید و بدون نیاز به صرف هزینه‌های گزاف و دردسرهای فراوان، طراوت و تازگی را در چهره‌تان نهادینه کنید. پای ضد افتاب مناسب که به‌ میان بیاید، دیگر خبری از چروک‌های ریز و درشت، لک‌ها و تیرگی پوست نخواهد بود. زیبایی در دنیای جدید یعنی هوشمندی در انتخاب بهترین‌ها. برای پاگذاشتن به چنین مسیری، لازم است که با برندهای خوش‌نام آشنا باشید. مثلا بدانید که ضد افتاب چیست و چطور ناجی پوست‌تان می‌شود؟ بهترین ضد آفتاب بازار کدام است؟ چه انواعی دارد و بهترین‌ها کدام محصولات هستند؟

ضد آفتاب چیست؟

البته که می‌دانید کرم ضد آفتاب چیست و برای محافظت از پوست در مقابل اشعه‌های خورشید استفاده می‌شود. اما شاید ندانید که این کرم‌ها بنا به کیفیتشان می‌توانند مانع از آسیب‌زدن اشعه‌های فرابنفش خورشید به پوست شوند. اشعه فرابنفش به دو بخش A و B تقسیم می‌شود و هرکدام می‌توانند با نفوذ به لایه‌ها و سطوح مختلف پوست بدن به آن آسیب برسانند. این دو اشعه، کلاژن پوست که برای جوان‌ ماندن و حفظ خاصیت ارتجاعی‌اش لازم‌ هستند را از بین می‌برد. تخریب و مشکلاتی که به بار می‌آورند به همین مورد محدود نمی‌شود. اشعه‌های خورشید  مانع از ترمیم آسیب‌های پوستی دیگر هم می‌شوند و کک‌ و مک یا چروک هم از عواقب نفوذشان به پوست است. ضد افتاب که می‌زنید، تاحد زیادی از چنین ماجراهایی جلوگیری می‌کنید. قدرت کرم‌های ضدآفتاب وابسته به عاملی است به‌نام اس‌ پی‌ اف (SPF). اما SPF چیست؟

اس پی اف SPF چیست؟

توان کرم‌های ضد آفتاب برای محافظت پوست در مقابل اشعه‌های نور خورشید با واحد اس پی اف SPF مشخص می‌شود. این واحد نشان می‌دهد که هر کرم تا چه اندازه می‌تواند از پوست‌ در برابر اشعه فرابنفش نوع B محافظت کند. هرچقدر که SPF کرم بیشتر باشد، مدت‌زمان طولانی‌تری مانع از نفوذ اشعه فرابنفش B به پوست می‌شود. برای محاسبه اس‌پی‌اف، میزان تابشی از خورشید را که باعث قرمزی پوست با وجود استفاده از ضد افتاب می‌شود بر میزان تابشی از خورشید تقسیم می‌کنند که باعث قرمزی پوست بدون وجود کرم ضد افتاب روی آن می‌شود. برای درک بهتر نقش اس پی اف کرم‌ها به این مثال دقت کنید:

 • اگر اس پی اف یک کرم ضدآفتاب ۱۵ باشد، یعنی پوست با وجود این کرم ۱۵ برابر دیرتر از پوست بدون وجود آن کرم دچار سوختگی می‌شود.
بیشتر بدانید  چرا باید موهایتان را کوتاه کنید؟

حال پرسش اینجا است که آیا بهترین ضد آفتاب دارای بیشترین SPF است؟ باید بگوییم که لزوما این‌طور نیست. هرچقدر اس‌ پی‌ اف بیشتر باشد، مدت‌زمان طولانی‌تری می‌توانید زیر نور خورشید بمانید، اما آسیبی که می‌بینید در گروی عوامل مختلفی است. برای مثال، شرایط آب‌ و هوایی هر اقلیم، ساعت روز، نوع پوست، شیوه مصرف کرم و عوامل دیگر هم در میزان اثرگذاری هر کرم نقش دارند. پس با اکتفا به رقم SPF نمی‌توان درباره کیفیت قطعی محصول نظر داد.

انواع ضد آفتاب چیست؟

اگر می‌خواهید اثرگذاری مصرف کرم ضد آفتاب را حس کنید، باید حواستان به نوع محصولی باشد که انتخاب می‌کنید. کرم‌های ضدآفتاب براساس دسته‌بندی زیر انواع مختلفی دارند:

 • رنگ
 • نوع بافت
 • نوع پوست

۱. انواع کرم ضد افتاب براساس رنگ

ضدآفتاب‌ها براساس رنگشان به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • ضدآفتاب رنگی
 • ضد افتاب بی‌ رنگ

ضد آفتاب بی رنگ

در میان محصولات مراقبتی پوست، کرم‌های ضدآفتاب بی‌ رنگ طرفداران زیادی دارند. بسیاری از افراد دوست دارند که کرم ضد افتاب منتخبشان فاقد رنگ و افزودنی‌های مختلف دیگر باشد. این نوع محصولات برای خانم‌ها و آقایان مناسب‌اند.

ضد آفتاب رنگی

یکی از بهترین محصولاتی که می‌توانید تهیه کنید، همین ضدآفتاب‌ های رنگی است. با خرید چنین محصولی با یک تیر به دو نشان می‌زنید؛ هم پوست‌تان را از اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کنید و هم می‌توانید پوست‌تان را زیبا و صاف کنید. این ضدآفتاب‌ها با عنوان ضد افتاب کرم پودری در بازار شناخته می‌شوند. محصولات مذکور می‌توانند جای کرم‌پودر را برایتان بگیرند. کرم‌های ضدآفتاب رنگی دارای رنگ‌دانه‌هایی هستند که کارکردی شبیه به کرم پودر دارند. بنا به رنگ پوست‌تان می‌توانید از میان کرم‌پودرهای رنگی مختلف، هماهنگ‌ترین و مناسب‌ترین را انتخاب کنید.

آیا کرم ضد آفتاب رنگی بهتر از ضد آفتاب بی رنگ است؟ در این مقاله بخوانید.

۲. انواع ضد آفتاب براساس نوع بافت

بافت ضدآفتاب‌ها هم با یکدیگر متفاوت است. براساس بافت، این محصولات به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • کرم
 • کرم – ‌ژل
 • فلوئید
 • لوسیون
 • اسپری
بیشتر بدانید  5 ترفند زیبایی اندام برای تازه کارها

کرم ضد آفتاب

اگر پوست‌تان خشک است، نگاهی به ضدآفتاب‌های کرمی داشته باشید. بافت این‌ها شبیه کرم و نرم است. رطوبت خوبی دارند و چربی‌شان هم نسبت به موارد دیگر بیشتر است.

کرم – ‌ژل ضد آفتاب

کسانی که پوست معمولی دارند، به‌کمک کرم‌ – ژل‌ های ضد افتاب می‌توانند پوست‌شان را در مقابل اشعه‌ها محافظت کنند. امتیاز این‌ ضد افتاب ها سرعت جذب و سبک‌ بودنشان است.

فلوئید ضد آفتاب

ضدآفتاب ها نوع دیگری هم دارند که به فلوئید معروف هستند. فلوییدهای ضد آفتاب حالت مایع دارند و تفاوت‌شان با انواع دیگر در ساختار بافت کرم است. پایه اصلی بافت این‌ ضد افتاب ها آب است و نه چربی. برای همین، بسیار سبک هستند و مناسب پوست‌هایی هستند که چرب‌اند و باید از استفاده از محصولات حاوی چربی زیاد دوری کنند. شما بنا به نیاز و سلیقه‌تان می‌توانید ضد افتاب مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

چرا باید از ضد آفتاب سبک استفاده کنیم؟ در این مقاله بخوانید.

لوسیون ضد آفتاب

پوست‌تان مستعد جوش‌زدن و ظهور آکنه‌ها است؟ از لوسیون‌های ضد افتاب استفاده کنید. این لوسیون‌ها بافت سبک‌تری از حالت کرمی دارند و برای پوست‌های چرب انتخاب مناسبی به‌شمار می‌روند.

اسپری ضد آفتاب

اگر راهی سواحل دریا و مسافرت‌های تابستانی هستید، یادتان باشد که نوع دیگری از ضد آفتاب هم برایتان موجود هستند. اسپری‌ها خیلی زود و خوب با ماساژ روی پوست جذب می‌شوند.

۳. انواع ضدآفتاب براساس نوع پوست

براساس نوع پوست‌تان حق انتخاب در خرید ضد آفتاب دارید. پوست‌تان چرب است یا خشک؟

 • ضد افتاب پوست چرب
 • ضد افتاب پوست خشک
 • ضد افتاب برای پوست معمولی
 • ضد افتاب برای پوست مختلط

ضد آفتاب پوست چرب

در دنیای ضدآفتاب‌ها برای افرادی با پوست چرب، انتخاب‌های مختلفی وجود دارد. فلوئید ضد افتاب یا مدل‌های لوسیونی گزینه‌هایی هستند که پوست‌های چرب را تحریک به جوش‌‌زدن و تولید آکنه نمی‌کنند. در خرید از میان محصولات مختلف، به‌سراغ گزینه‌هایی بروید که فاقد چربی هستند و این موضوع را روی بسته‌بندی‌شان هم اعلام کرده‌اند.

ضد آفتاب پوست خشک

اگر پوست‌تان خشک است، به‌سراغ خرید ضدآفتاب‌هایی با چربی مناسب بروید. نگذارید که کمبود رطوبت و چربی پوست‌ باعث شود که زیبایی و طراوات چهره‌تان زیر سؤال برود. انواع کرم‌های ضدآفتاب با درصد چربی متنوع در بازار موجود هستند. از میان آن‌ها برای خود، موردی مناسب انتخاب کنید.

ضد آفتاب برای پوست معمولی

کسانی که پوستی معمولی و طبیعی دارند در انتخاب ضدآفتاب با مشکل و محدودیت روبه‌رو نمی‌شوند. این‌ها می‌توانند گزینه دلخواه را از میان محصولات پرتعداد و متنوع به‌سادگی انتخاب کنند.

بیشتر بدانید  شیر نان اپتی پرو چیست؟ | چرا شیر نان اپتی پرو رنگ مدفوع نوزاد را تغیر میدهد؟

ضد افتاب برای پوست مختلط

پوست مختلط چه نوع پوستی است؟‌ کسانی که پوست مختلط دارند، کار دشواری در انتخاب کرم ضدافتاب پیش رویشان است. این‌ها در برخی از بخش‌های صورت، پوستی خشک و در بخش‌های دیگر، پوستی معمولی یا چرب دارند. کرم‌های ژلی و فاقد چربی برای این دسته از افراد مناسب‌تر است.

معرفی بهترین کرم ها و فلوئید های ضد آفتاب

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، حکمی کلی درباره بهترین ضد آفتاب وجود ندارد. بهترین گزینه موردی است که با پوست‌تان در هماهنگی قرار دارد و برای اقلیم جغرافیایی‌تان مناسب است. اینکه در چه زمانی از طول روز در معرض نور خورشید هستید و این بیرون‌ماندن چقدر طول می‌کشد هم روی انتخاب مناسب‌ترین کرم اثر دارد. بنابراین، به‌سادگی نمی‌توان عنوان بهترین ضد افتاب را به محصولی خاص پیشکش کرد.

با این حال، برخی از محصولات بازار به گواه مشتریان و بنا به فروش و شواهدی مشابه برای مصرف توصیه می‌شوند. اگر بخواهیم شماری از بهترین‌های بازار را معرفی کنیم، باید به‌سراغ کرم‌ها و فلوئیدهای برند الارو برویم. کدام محصولات این برند پرطرفدارتر هستند و امتحانشان را به‌خوبی پس داده‌اند؟

تفاوت فلوئید ضد آفتاب و کرم ضد آفتاب چیست؟ در این مقاله مطالعه کنید.

ضد آفتاب های دوست آفتاب الارو

کدام ضد افتاب الارو از همه بهتر است؟ کرم های ضد آفتاب الارو را می‌شناسید؟ اگر قصد خرید دارید، نیم‌نگاهی به محصولات زیر داشته باشید:

ضد آفتاب های کرم پودری SPF25 و SPF30 الارو

نیازی به آرایش پوست صورت و استفاده از کرم پودر نیست. با این محصول الارو می‌توانید ضمن حفاظت از پوست‌تان، آن را زیباتر، صاف و یک‌دست کنید. عالی نیست؟ ضد آفتاب های کرم پودری الارو بسیار پرفروش و محبوب‌ هستند و هم برای انواع پوست و هم پوست های چرب موجود هستند.

کرم ضد آفتاب انواع پوست و فاقد چربی SPF50 الارو

پوست‌تان هر طور و از هر نوعی که باشد، ضد آفتاب انواع پوست الارو برایتان مناسب خواهد بود. البته دقت کنید که اگر پوست خیلی چربی دارید، بهتر است که به‌ سراغ ضد آفتاب های فاقد چربی بروید. در واقع، حق انتخاب زیادی خواهید داشت، اما برای انواع پوست این محصول به‌شدت توصیه می‌شود.

فلویید های ضد آفتاب الارو

ضد آفتاب های فلوئید الارو از پرفروش‌های بازار هستند. بافت سبک و جذب سریع، امتیاز بزرگ فلوییدهای الارو به‌ حساب می‌آید. استفاده از این ضد افتاب ها مانع از بسته‌شدن منافذ پوست می‌شود.

این مقاله را نیز مطالعه کنید: بهترین فلوئید و کرم ضد آفتاب برای پوست چرب یا خشک چیست؟

با ضد آفتاب های الارو با خورشید دوست شید!

اگر برای سلامت‌تان ارزش قائل هستید، هرگز خرید و مصرف ضد افتاب را فراموش نکنید و پشت‌گوش نیاندازید. از میان برندهایی مانند برند الارو، کرم ضد افتاب خود را انتخاب کنید. باید محصولات برندی را خریداری کنید که خوش‌سابقه است و اعتبار کافی‌اش در طی سال‌ها، مشتریان را حسابی راضی نگه داشته و می‌دارد. نوع پوست‌تان را بشناسید و با در نظرگرفتن شرایط آب‌ و هوایی به‌ سراغ انتخاب بهترین‌ها بروید. یادتان باشد که محصولاتی مانند انواع ضد افتاب کرم پودری الارو می‌توانند علاوه بر کمک به مراقبت پوست، در زیبایی‌اش هم نقش داشته باشند. انتخاب‌ شما چیست؟

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.