d8a7d8b3d8aad981d8a7d8afd987 d8a7d8b2 d8b3d8b1d985 d988db8cd8aad8a7d985db8cd986 d8b3db8c d988 da86daafd988d986daafdb8c d8b3d8a7d8aed8aa 6519c80fb439b

استفاده از سرم ویتامین سی و چگونگی ساخت سرم ویتامین سی

 آیا شما هم جزء افرادی هستید که برای سلامت و شادابی پوستتان تلاش می‌کنید؟ واضح است که برای داشتن پوستی شاداب و سالم نکات بسیاری وجود دارد، که باید رعایت شود. نکاتی همچون استفاده از محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی مناسب، انواع ماسک و محصولات گیاهی یا شیمیایی که به پوست امکان بازسازی خود را می‌دهد و یا در حفظ طراوت آن قدم برمی‌دارد. در این میان استفاده از سرم ویتامین سی یکی از بهترین راه‌ها برای سلامتی پوست شماست.

جالب است بدانید به دلیل ساختار ویژه پوست این امکان وجود دارد که بسیاری از مواد از سطح پوست جذب شود. همین امر باعث می شود تا مواد و محصولاتی که به عنوان لوازم آرایشی و یا مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند، مهم باشند. مخصوصا این امکان پوست، برای کودکان شرایط ویژه‌ای را به وجود می‌آورد و هر محصولی که به عنوان کرم، پماد و یا لوسیون روی پوست کودک استفاده می‌شود، باید دارای استانداردهای لازم و تحت نظر متخصص باشد.

در کنار استفاده از محصولات مختلف همچون ماسک و سرم لازم است نکات دیگری را نیز برای داشتن پوستی سالم و جوان رعایت کنید. نکاتی همچون نوشیدن آب کافی، ورزش و داشتن رژیم غذایی مناسب و درست، استفاده از ضد آفتاب مناسب و انواع آبرسان ها و … مواردی هستند که رعایتشان در کنار استفاده از مکمل‌ها و ویتامین‌های متنوع به سلامت پوستتان کمک می کند.

استفاده از سرم ویتامین سی برای داشتن پوستی سالم و جوان

ساخت سرم ویتامین سی خانگی و استفاده از آن

برای استفاده از سرم ویتامین سی هم می‌توانید این سرم را در خانه بسازید و یا از محصولات آماده موجود در بازار استفاده کنید.

برای ساخت سرم ویتامین سی در منزل به گلیسیرین، پودر ویتامین سی، آب داغ و در صورت تمایل گلاب احتیاج دارید. ترکیب این مواد با یکدیگر می تواند یک سرم ویتامین سی خانگی را بسازد. سرم خانگی شما باید به مدت ۶ ماه روزی یک بار استفاده شود تا اثر مناسبی خود را بر روی پوست نشان دهد. لازم است دقت کنید از پودر شده قرص ویتامین سی در این ترکیب استفاده می‌شود و نباید از قرص جوشان استفاده کرد.

در نظر داشته باشید ظرفی که سرم ویتامین سی را در آن نگه داری می‌کنید، باید شیشه‌ای و تیره باشد و سرم را دور از نور نگه داری کنید. این سرم به دلیل اینکه هیچ نوع نگه دارنده‌ای ندارد، باید به مقدار کم درست شود تا هر چند روز یکبار از محلول جدید و تازه برای پوستتان استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید سرم ویتامین سی برای پوست‌های حساس، محدودیت و ممنوعیت مصرف دارد. پیش از مصرف از این سرم حتمن تست حساسیت انجام دهید و درصورتی که پوست شما واکنشی نسبت به استفاده از سرم ویتامین سی نشان نداد، می‌توانید از این محلول برای تمام پوستتان استفاده کنید.

بیشتر بدانید  آشنایی با خواص متعدد هسته انگور

برای ساخت سرم ویتامین سی خانگی روش‌ها و دستورهای مختلفی وجود دارد. ترکیبی از انواع ویتامین‌ها و گیاهان مختلف در کنار ویتامین سی که گفته می‌شود، هرکدام می‌تواند نتیجه‌ای مناسب را برای پوست شما داشته باشد. البته لازم است دقت کنید مواردی نیز وجود دارد که تاثیر کیاهان مواد اولیه‌ای که دارای ناسازگاری هستند، می‌تواند آثار مخربی بر روی پوست داشته باشد و باعث تخریب پوست گردد.

مزایا و معایب ساخت سرم ویتامین سی خانگی

پیش از اینکه با ترکیب خودسرانه انواع مواد اولیه با یکدیگر سرمی تهیه کنید، راجع به مزایا و معایب هر یک تحقق کنید و با یک متخصص مشورت کنید تا مطمئن شوید محصول نهایی اثر مخربی برای شما نداشته باشد. متخصصین انواع داروها و محصولات طبیعی و گیاهی در این مسیر می‌توانند به شما کمک بسیاری کنند تا محصولی که انتخاب و استفاده می‌کنید با پوست شما سازگاری داشته باشد و نتیجه مطلوب حاصل شود.

به یاد داشته باشید پس از ساخت سرم ویتامین سی حتمن تست حساسیت انجام دهید. این تست به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت استفاده از سرم ویتامین سی را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

علاوه بر سرم ویتامین سی خانگی این امکان برای شما فراهم است تا از سرم‌های موجود در بازار با برندهای مختلف استفاده کنید. در این حالت دردسرهای ساخت سرم ویتامین سی را ندارید. زمانی که شما خودتان به ساخت سرم ویتامین سی اقدام می‌کنید، از محصولات و مواد طبیعی بدون استفاده از انواع مواد شیمیایی و نگهدارنده و غیره استفاده می‌کنید که این سرم ماندگاری کمتری دارد و نیاز است هرچند روز یکبار برای استفاده از سرم ویتامین سی به ساخت سرم ویتامین سی مشغول شوید. ولی سرم های موجود در بازار با ساختاری متفاوت‌تر و ماندگاری بالاتر باعث صرفه جویی در زمان می‌شوند.

به دلیل محبوبیت و کارایی فوق العاده ویتامین سی برای پوست، این ویتامین در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست استفاده می‌شود و ترکیبات مختلف آن مورد علاقه بسیاری از افراد است. همین پرطرفدار بودن ویتامین سی باعث شده تا برندهای مختلف در صدد ساخت سرم ویتامین سی و ترکیبات مختلف آن باشند.

ساخت ترکیبات ویتامین سی بسیار پیچیده و متفاوت است. به خاطر ساختار ویژه ویتامین سی و ناپایدار بودن آن ترکیبات ویتامین سی باید به گونه‌ای ساخته شود که تا حد ممکن خواص ویتامین سی حفظ شود. ویتامین سی در صورتی که در مجاوت هوا، نور و آب قرار داشته باشد، خواص خود را از دست می‌دهد و از این رو ساخت محصولات شامل این ویتامین را می‌توان کاری سخت و پیچیده دانست.

 

ساخت سرم ویتامین سی خانگی و فواید استفاده از سرم ویتامین سی

روش استفاده از سرم ویتامین سی

پیش از استفاده از از سرم ویتامین سی پوست خود را کاملا شسته و تمیز کنید. فرقی ندارد از چه نوع سرمی استفاده می‌کنید، تمیزی پوست جز قوانین استفاده از محصولات مراقبت از پوست است. شما باید پوست خود را از انواع کرم و لوازم آرایشی به خوبی پاک کنید. بهتر است با توجه به نوع پوستتان شوینده‌ای مناسب را انتخاب کنید و پوست خود را از هرنوع آلاینده‌ای پاک کنید و سپس اقدام به استفاده از محصولات مراقبت از پوست و انواع سرم و ماسک کنید. دقت داشته باشید حتما پوستتان را بعد از شستشو کامل خشک کنید، زیرا رطوبت باعث از بین رفتن خاصیت ویتامین سی می‌شود.

بیشتر بدانید  کاهش وزن با نوشیدن آب

کاملا روشن است که استفاده از سرم ویتامین سی خواص و فوائد بسیاری دارد، ولی لازم است بدانید این محصول می‌تواند برای بعضی از افراد ایجاد حساسیت کند و آثار مخربی داشته باشد. همچنین استفاده بیش از حد ویتامین سی نیز می‌تواند مضر باشد. توصیه می‌شود از محصولاتی استفاده کنید که بین ۱۰ تا ۱۵ درصد ویتامین سی داشته باشند.

همان طور که پیش از این گفته شد ویتامین سی به دلیل ساختار ناپایدار خود در مجاورت اکسیژن و یا نور و آب، خاصیت خود را از دست می‌دهد. پس باید محصولات حاوی ویتامین سی در ظرف شیشه‌ای و تیره و دور از نور خورشید نگهداری شوند. خوب است بدانید ترکیب ویتامین سی و ویتامین E می‌تواند باعث افزایش پایداری و بازدهی سرم شود.

برخی از سرم های ویتامین سی موجود در بازار به عنوان روشن کننده و ضدلک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصول می‌تواند برای از بین بردن جای آکنه از روی پوست مفید و موثر باشد و همچنین می‌توان از این سرم برای از بین بردن لک و تیرگی‌های بعد از لیزر نیز استفاده کرد. لازم است بدانید تمام این موارد می‌تواند تحت نظر پزشک و متخصص باشد و درصورت تایید پزشک، شما می‌توانید از چنین محصولاتی پس از لیزر استفاده کنید. به طور کلی پوست انسان بسیار حساس است و باید از محصولات مختلف با مشورت و تحت نظر متخصص استفاده کنید.

برخی از سرم های ویتامین سی علاوه بر ساختار و مواد اولیه معمول دارای بعضی میوه‌ها و دیگر ویتامین‌ها هستند که خواص سرم را تقویت می‌کنند و می‌توانند باعث شادابی و جوانی پوست شوند. کیوی منبع ویتامین سی است و برای پوست بسیار مفید است. وجود آن در سرم ویتامین سی نیز آثار بسیار خوبی دارد. دیگر موادی که در ساخت سرم ویتامین سی استفاده می‌شوند نیز هر کدام می‌توانند باعث نرمی و لطافت پوست، افزایش کلاژن و ایجاد حالت ارتجاعی برای پوست شوند و در نتیجه از پیری زودرس پوست و ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کنند. همچنین این مواد می‌توانند باعث روشن شدن پوست، افزایش رطوبت و استحکام پوست نیز گردند.

تفاوت آنچنانی ندارد که از سرم ویتامین سی ایرانی و یا خارجی استفاده کنید. از بین محصولات موجود در بازار هم محصولات ایرانی و هم محصولات خارجی بسیار خوبی وجود دارد که می‌تواند برای پوست شما بسیار مناسب باشد. پس این باور غلط که فقط باید محصول خارجی استفاده کنید را فراموش کنید و هرکدام از محصولات بازار که کیفیت خوبی دارد و با پوست شما سازگار است را انتخاب و استفاده کنید.

بیشتر بدانید  مضرات قلیان را بشناسیم

این نکته را به خاطر بسپارید که نباید انتظار داشته باشید که با یک بار استفاده و در مدت زمان خیلی کوتاهی محصولات مراقبت از پوست برای پوستتان معجزه کنند. هر محصولی با توجه به خواص و ویژگی‌های خود در بازه‌های زمانی مختلفی، بازدهی و اثربخشی دارد. البته لازم است بدانید نوع پوست شما نیز در این زمان دخالت مستقیم دارد. این امکان وجود دارد که یک محصول برای پوست دو نفر با شرایط و ویژگی‌های مختلف بازدهی متفاوت داشته باشد. پس باید از محصولی سازگار با پوست خودتان استفاده کنید.

درصورتی که درصد ویتامین سی سرم شما بیش از حد معمول باشد، بهتر است تعداد دفعات استفاده از محصول را کاهش دهید و هفته‌ای ۲ بار از سرم استفاده کنید. باتوجه به میزان ویتامین سی موجود در محصول و دستور مصرفی که سرم دارد تعداد دفعات استفاده از سرم متفاوت است و هر چقدر درصد و غلظت ویتامین سی بیشتر باشد، باید میزان کمتر و دفعات کمتری از سرم استفاده کنید زیرا استفاده بیش از حد این محصول می‌تواند باعث آسیب رساندن به پوست شما شود.

برخی از سرم های ویتامین سی به دلیل وجود ویتامین E، عصاره بامبو و روغن باباسو و موادی از این دست برای پوست های خشک مناسب هستند و می‌توانند باعث آبرسانی به پوست و نرمی آن شوند و از ایجاد چین و چروک جلوگیری ‌کنند و یا چروک‌های ایجاد شده را ترمیم و بازسازی کنند. مرطوب کننده‌ها و آب رسان‌های موجود در این مواد می‌توانند باعث بازسازی عمیق رطوبت رسانی به پوست شوند.

ویتامین سی در بسیاری از روشن کننده ها و کرم های جوان کننده پوست نیز وجود دارند و این ویتامین می‌تواند به پوست شما کمک کند تا عیوب پوستی و مشکلات آن نیز برطرف شود. بازسازی پوست و محافظت از آن از جمله وظایف ویتامین‌های مختلف همچون ویتامین سی است که با استفاده از آن‌ها می‌توان پوستی سالم و زیبا و جوان داشت.

با اینکه استفاده از سرم ویتامین سی و دیگر محصولات حاوی این ویتامین می‌تواند آثار بسیار خوبی بر روی پوست شما داشته باشد، ولی باید بدانید زیاده روی در مصرف این محصولات و مکمل‌ها و ماسک‌های مختلف و همچنین استفاده از محصولات طبیعی و غیر طبیعی به صورت غیراصولی آثاری مخرب از خود برجای می‌گذارد و حتی می‌تواند حساسیت های پوستی را با خود به همراه داشته باشد. در ساخت سرم ویتامین سی حتما در نظر داشته باشید که سرم نباید موجب حساسیت روی پوست شما شود.


شما تجربه استفاده از سرم ویتامین سی الارو را دارید؟ تا چه اندازه با محصولات الارو آشنایی دارید؟

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.