d8a7d8b2 d8a7db8cd986 d9bed8b3 d8aed988d8afd8aad8a7d986 d985d8a7d8b3daa9 d8b7d8a8db8cd8b9db8c d8afd8b1 d8aed8a7d986d987 d8a8d8b3d8a7d8b2 6519c8cc65e89

از این پس خودتان ماسک طبیعی در خانه بسازید!

برای حفظ سلامت پوست صورت خود چه کارهایی انجام می‌دهید؟ واقعا پوست صورت ما به چه موادی برای تقویت نیاز دارد؟ چه بپذیریم چه نه، استفاده از ماسک برای پوست ما واقعا ضروری است. پوست صورت به مواد تقویتی مختلف نیاز دارد اما از کجا می‌توان مطمئن بود که ماسک‌های صورت همان چیزی هستند که تبلیغ می‌کنند؟ بهترین راه برای جلوگیری از این کار، ساخت ماسک خانگی است. انواع ماسک خانگی مختلفی وجود دارند که شما به راحتی می‌توانید آنها را بسازید. ماسک خانگی برای جوش، ماسک خانگی برای تقویت صورت، ماسک خانگی برای سفیدی پوست و انواع دیگری که باید با آنها آشنا شوید. واقعا بهترین ماسک خانگی برای صورت چه ماسکی می‌تواند باشد؟

معرفی انواع ماسک خانگی

در حقیقت انواع ماسک خانگی بسیار زیاد هستند و به این سادگی نمی‌توان آنها را معرفی کرد. شما با ترکیب مواد مغذی مختلف می‌توانید انواع مختلفی از ماسک را به وجود بیاورد. بهترین ماسک خانگی همان ماسکی است که مواد طبیعی و مغذی آماده شده باشد. در ادامه ساخت ماسک خانگی را به شما آموزش خواهیم داد.

  • بهترین ماسک خانگی برای تقویت پوست و حفظ رطوبت آن

برای ساخت این ماسک خانگی شما نیاز به نصف یک آواکادو دارید. آواکادو را نصف کرده و مایع وسط آن را خارج کرده و داخل مخلوط کن بریزید. در ادامه یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی به آن اضافه کنید. توجه داشته باشید که طبیعی بودن عسل در این ماسک بسیار مهم است. سپس به اندازه یک مشت جو دو سر نیز به مخلوط اضافه کنید. این مخلوط را آنقدر هم بزنید تا به ترکیبی کاملا یک دست تبدیل شود. سپس آن را روی صورت خود گذاشته و حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید. پس از آن صورت خود را با آب ولرم بشویید.

  • ماسک خانگی برای جوش صورت
بیشتر بدانید  2 روش طبیعی ساده برای از بین بردن شپش سر

آکنه، جوش سر سیاه و جوش سر سفید، واقعا حضور اینها روی صورت خسته کننده هستند و هر کس را آزار می‌دهند. ماسک‌های صورت آماده برای جوش صورت هم گران هستند و هم کاربرد مناسبی ندارند. حال اینکه ما به شما ساخت ماسک خانگی برای جوش را پیشنهاد می‌دهیم تا به هزینه‌ای اندک بهترین نتیجه را بگیرید.

انواع ماسک خانگی ممکن است برای کاهش التهاب و جوش صورت نیز مفید باشند، اما این ماسک تنها مخصوص کاهش آکنه و جوش است. به همین منظور در ابتدا ۱ قاشق غذا خوری عسل طبیعی را داخل ظرف بریزید. این عسل بهتر است آویشن و یا چهل گیاه باشد. در ادامه ۱ قاشق چای خوری زرد چوبه و یک دوم قاشق چای خوری نمک دریا را به آن اضافه کنید. آنقدر هم بزنید که ترکیب یک دست شود.

این ماسک خانگی خاصیت ضد التهاب داشته و به لطف نمک دریا یک ماسک آنتی باکتریال عالی است. این ماسک پوست صورت شما را نرم کرده و هر گونه پوست مرده را از بین می‌برد.

  • ساخت ماسک خانگی برای یک دست کردن پوست صورت

گاهی منافذ پوستی باعث می‌شوند تا پوست شما صاف و یک دست به نظر نرسند. حتی به دلایل مختلف ممکن است پوست مشا دو رنگ از دور دیده شود. برای رفع این مشکل بهترین ماسک خانگی ماسک ماست، عسل و زردچوبه است! در حقیقت این سه ماده اولیه در هر خانه‌ای پیدا می‌شود پس ساخت ماسک خانگی صاف کننده پوست اصلا دشوار نخواهد بود.

باید بدانید که ماست نیز همانند شیر دارای اسید لاکتیک بوده و باعث روشن شدن پوست می‌شود. به همین دلیل داخ ل یک ظرف یا مخلوط کن ۱ قاشق غذا خوری ماست بریزید و به آن یک قاشق غذا خوری عسل اضافه کنید. آنقدر هم بزنید که ترکیب ماست و عسل کاملا یک دست شود. سپس ۱ قاشق غذا خوری زردچوبه به ترکیب اضافه کنید. این ماسک خانگی برای جوش نیز مناسب خواهد بود. قرار دادن این ماسک به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت شما کافی بوده و باعث یک دستی پوست صورت شما خواهد شد.

  • بهترین ماسک خانگی برای درخشش بیشتر صورت
بیشتر بدانید  همه چیز درباره ی زگیل و انواع آن

شاید شما هم بخواهید صورت شما بدون استفاده از لوازم آرایش بدرخشد. در حقیقت درخشش پوست درگرو مصرف مناسب ویتامین‌های مختلف است. انواع ماسک خانگی برای این هدف نیز وجود دارد که در حال حاضر ما قصد دارید بهترین ماسک خانگی برای درخشش پوست را به شما معرفی کنیم.

برای این کار ۱ قاشق غذاخوری پودر کاکئو را داخل یک ظرف یا مخلوط کن بریزید. سپس یک چهارم پاپایا و یک ژل یخ زده آلوورا به آن اضافه کنید. این ماسک خانگی برای لایه برداری عالی عمل می‌کند و در نتیجه یک ماسک خانگی برای جوش نیز محسوب می‌شود. ویتامین‌های داخل این ترکیب باعث ترخشش پوست شما می‌شوند و از طرفی سلول‌های مرده پوست شما را از بین می‌برند. حتی برخی افراد با استفاده از این ماسک خانگی جوش‌های سر سیاه صورت خود را نیز محو می‌کنند. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دادن این ماسک روی صورت کفایت می‌کند.

خب آیا ساخت این ماسک‌ها سخت بود؟ تنها با چند ترکیب ساده که همیشه در آشپزخانه شما پیدا می‌شود، می‌توانید انواع ماسک خانگی را خودتان بسازید. پس دیگر به جای اینکه پول زیادی دهید تا چیزی را بخرید که نمی‌دانید واقعا چه ترکیباتی دارد، از ماسک خانگی استفاده کنید.!

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.