d8a2d8a8d8b1d8b3d8a7d986 d9bed988d8b3d8aa d8b5d988d8b1d8aa da86db8cd8b3d8aa d988 da86d8b1d8a7 d8a8d8a7db8cd8af d8a7d8b2 d8a2d986 d8a7 6519470a0a0e4

آبرسان پوست صورت چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

آبرسان پوست، یکی از محصولات ضروری و مهم در روتین مراقبت از پوست است که باید حین خرید آن به نوع پوست و شرایط استفاده از آن دقت کرد. وقتی خرید کرم آبرسان صورت را در لیست کار‌هایتان یادداشت می‌کنید، شاید فکر کنید خیلی ساده و راحت می‌توانید بهترین کرم آبرسان پوست صورت چرب را خریداری کنید، اما واقعا اینطور نیست.

هنگامی که با تنوع محصولات مراقبت از پوست از انواع کرم‌ های صورت گرفته تا مرطوب‌ کننده‌ های بدن و انواع لوسیون روبرو می‌شوید، تازه می‌فهمید که انتخاب بهترین آبرسان صورت آنقدر‌ها هم ساده نیست. خصوصا زمانی که به این محصولات، انواع کرم ضد آفتاب و کرم‌ های ضد چروک و… را نیز اضافه کنید.

اولین مرحله و البته ضروری‌ترین قسمت روتین مراقبت از پوست، انتخاب یک کرم آبرسان قوی پوست صورت است. اگر می‌خواهید نحوه انتخاب بهترین کرم آبرسان پوست را یاد بگیرید، این مقاله از وب‌سایت الارو را دنبال کنید.

انواع آبرسان پوست کدامند؟

محصولات آبرسان پوست صورت در انواع و اقسام مختلف وجود دارند که شامل موارد زیر هستند:

۱- لوسیون‌ های آبرسان صورت و بدن

لوسیون‌ های آبرسان محصولاتی سبک و مرطوب‌ کننده هستند که هم پوست صورت و هم پوست بدن را مرطوب کرده و آبرسانی می‌کنند. در مقایسه با انواع کرم آبرسان پوست، ماندگاری کمتری داشته و البته بسیار زود جذب هستند.

۲- کرم آبرسان پوست دست و صورت

کرم‌ های آبرسان پوست محصولات مرطوب کننده‌ ای هستند که در مقایسه با لوسیون‌ها، بافت ضخیم‌تری داشته و البته ماندگاری بیشتری رو‌ی پوست دارند. اگرچه خاصیت آبرسانی این محصولات نیز درست مانند انواع لوسیون‌ها زیاد است، اما بیشتر برای پوست صورت استفاده می‌شوند.

بیشتر بدانید  ۸ اشتباه رژیم و ورزش که شما را پیر می کنند

کرم‌های آبرسان به نوبه خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیر هستند:

کرم آبرسان پوست چرب و دهیدراته

کرم‌ های آبرسان پوست چرب، معمولا برای پوست‌ های چرب و جوش دار استفاده می‌شوند. استفاده از این نوع کرم‌ ها در دراز مدت باعث تنظیم چربی پوست و البته رفع جوش می‌شوند.

بهترین کرم آبرسان پوست چرب

معمولا افرادی که پوستی چرب دارند، از براق و چرب بودن پوست خصوصا در ناحیه بینی و پیشانی شکایت می‌کنند. اگر شما هم جز این افراد هستید و علاوه بر آبرسانی پوست‌تان می‌خواهید که چربی و براقیت این نواحی از پوست صورت‌تان برطرف شود، می‌توانید از فلوئید آبرسان پوست چرب الارو (شاین کنترل) استفاده کنید. بدین ترتیب با یک تیر دو نشان می‌زنید. هم چربی صورتتان را کنترل می‌کنید و هم با آبرسانی پوست صورت، بشاش‌تر و شاداب‌تر می‌شوید. البته در دراز مدت نیز جوش و آکنه را نیز از بین می‌برید.

کرم آبرسان پوست خشک و حساس

کرم‌ های آبرسان مخصوص پوست خشک، علاوه بر هیدراته کردن پوست صورت، باعث از بین رفتن خشکی پوست و مشکلات ناشی از آن می‌شوند. این نوع کرم‌ ها بهترین گزینه برای ر‌هایی از خشکی پوست هستند.

کرم آبرسان پوست نرمال تا مختلط

کرم‌ های آبرسان مخصوص پوست نرمال تا مختلط، همان طور که از اسمشان پیداست برای پوست‌ های معمولی مناسب هستند. این کرم‌ها هم پوست را مرطوب نگه می‌دارند و هم باعث طراوت و شادابی پوست می‌شوند.

۳- ماسک آبرسان پوست صورت

ماسک آبرسان پوست نیز درست مانند انواع ژل‌ ها، لوسیون‌ ها و کرم‌ های آبرسان پوست انواع مختلفی دارند که برای پوست‌ های مختلف فرموله و تولید شده‌اند. این محصولات نیز قدرت آبرسانی بالایی داشته و خیلی سریع رطوبت پوست را تامین می‌کنند.

۴- ژل آبرسان پوست صورت

انواع ژل آبرسان که برای هیدراته کردن پوست فرموله و تولید شده‌اند، در دو نوع چرب و خشک موجود هستند.

ژل آبرسان پوست چرب

این محصول مناسب پوست‌ های چرب بود و علاوه بر آبرسانی به پوست باعث کنترل چربی نیز می‌شود.

ژل آبرسان پوست خشک

این محصول مناسب پوست‌ های خشک و حساس است و ضمن هیدراته کردن پوست، آن را شاداب‌تر و باطراوت می‌کند.

بیشتر بدانید  کودکان چه زمانی نیاز به قطره آهن دارند؟ عوارض مصرف زیاد و یا عدم مصرف قطره آهن چیست؟

۵- سرم آبرسان صورت

سرم آبرسان پوست نیز نوع دیگری از محصولات آبرسان است که برای افرادی که زیاد اهل استفاده از کرم و پماد نیستند، طراحی شده است. این محصول ضمن آنکه رطوبت پوست را خیلی سریع برطرف می‌کند، بسیار سبک است. سرم آبرسان پوست، بهترین محصول برای زیر‌سازی آرایش است. اگر می‌خواهید پوستی صاف و یک دست برای آرایش داشته باشید، استفاده از سرم آبرسان صورت را فراموش نکنید. البته سرم آبرسان انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر هستند:

سرم آبرسان پوست چرب

این محصول بهترین گزینه برای پوست‌ های چرب و جوش دار است.

سرم آبرسان پوست خشک

سرم آبرسان پوست خشک، خیلی سریع پوست را از حالت دهیدراته در آورده و آن را مرطوب می‌کند.

سرم آبرسان دور چشم

سرم آبرسان دور چشم، برای رفع خشکی پوست دور چشم و البته جلوگیری از چین و چروک‌های اطراف چشم فرموله شده است. اطلاعات سرم آبرسان دور چشم الارو را ببینید.

۶- اسپری آبرسان صورت

اسپری آبرسان پوست صورت نیز دقیقا مانند سایر محصولات ابرسان پوست، باعث هیدراته شدن پوست و تامین رطوبت شده و پوست را با طراوت و شاداب نگه می‌دارد.

چگونه آبرسان قوی پوست صورت را انتخاب کنیم؟

حال که با انواع محصولات آبرسان پوست آشنا شدید، حتما دوست دارید بدانید که کدامیک برای شما مناسب‌تر هستند؟ برای پاسخ به این سؤال به نکات زیر دقت کنید:

بهترین آبرسان پوست خشک

اگر پوست حساس یا خشکی دارید، احتمالا دوست دارید که رطوبت پوست‌تان را با یک کرم آبرسان قوی مخصوص پوست‌های نرمال تامین کنید. بدین منظور بهتر است که از انواع کرم آبرسان پوست صورت نظیر کرم مرطوب‌ کننده پرو ویتامین B5 الارو استفاده کنید.

بهترین آبرسان پوست چرب

اگر پوستی چرب دارید، بهتر است که از انواع محصولات سبک مانند فلوئید آبرسان پوست چرب الارو (شاین کنترل) استفاده کنید. این محصول علاوه بر تامین رطوبت پوست به حد کافی، چربی آن را نیز کنترل می‌کند.

بهترین آبرسان پوست چرب و جوش دار

پوست‌ های چرب و جوش دار، علاوه بر مشکل چرب بودن، جوش نیز دارند. به منظور‌تامین رطوبت این نوع پوست‌ها، بهتر است که از محصولات سبکی استفاده کنید که علاوه بر رفع سبوم پوست، باعث هیدراته نگه داشتن پوست شده و همچنین جوش را از بین ببرند. کرم آبرسان آکنه مات الارو، بهترین انتخاب برای پوست‌ های چرب جوش دار است.

بهترین آبرسان پوست فرانسوی

محصولات آبرسان پوست الارو، بهترین محصولات فرانسوی هستند که در حال حاضر در ایران به راحتی یافت می‌شوند. این محصولات در انواع مختلف، سرم آبرسان الارو، کرم آبرسان الارو و لوسیون آبرسان الارو موجود هستند.

بیشتر بدانید  گیاه خواران چگونه منابع پروتئین را دریافت می کنند ؟

بهترین آبرسان پوست چرب خارجی

محصولات الارو حاصل سال‌ها تجربه و تحقیق در اروپا هستند، به همین دلیل بهترین محصولات مخصوص انواع پوست‌ ها را دارا هستند.

بهترین آبرسان پوست خشک خارجی

همان طور که در بالا نیز عنوان شد، برند الارو تمامی محصولات آبرسان مخصوص انواع پوست‌ ها را داراست. از لوسیون آبرسان الارو گرفته تا انواع کرم آبرسان و فلویید آبرسان و…

هنگام انتخاب بهترین آبرسان پوست صورت از چه چیز‌هایی اجتناب کنیم؟

وقتی نوبت به لیست مواد تشکیل دهنده و ترکیبات انواع آبرسان پوست می‌رسد، همیشه محصولاتی که بیشترین ترکیبات را دارند، بهترین محصولات نیستند. برای اینکه از مزایای استفاده از انواع کرم آبرسان بهره مند شوید، باید از برخی ترکیبات اضافی رایج اجتناب کنید.

  • رنگ‌ ها و عطر‌ها

فرقی نمی‌کند که چه نوع پوستی داشته باشید، اکثر کارشناسان می‌گویند از مواد غیرضروری و تحریک‌کننده مانند رنگ‌ها و عطر‌های اضافه شده در محصولات آبرسان استفاده نکنید.

  • ترکیبات ضد باکتری

ترکیبات ضد باکتری نیز می‌توانند به طور بالقوه حساسیت‌زا باشند و پوست را از روغن‌های ضروری پاک کنند.

  • لانولین، روغن معدنی یا انواع کره‌ های بدن

ترکیبات سازگار و مفید برای پوست بدن همیشه برای صورت مفید نیستند. متخصصین زیبایی آمریکا توصیه می‌کنند که از مرطوب‌ کننده‌ های صورت با ترکیبات سازگار با پوست بدن مانند لانولین، روغن معدنی، موم یا کره شی پرهیز کنید، چرا که باعث مسدود شدن منافذ و آکنه روی صورت می‌شوند.

  • اسید‌های مختلف

اگر پوست خشک یا حساسی دارید، از انواع محصولات با ترکیبات اسیدی خصوصا اسید‌های آلفا هیدروکسی، اسید گلیکولیک، اسید رتینوئیک و اسید سالیسیلیک استفاده نکنید. این مواد به اعماق پوست‌های حساس نفوذ کرده و به آن آسیب می‌رسانند. البته از محصولات حاوی الکل نیز دوری کنید.

  • مواد استروئیدی

استفاده بیش از حد از مواد استروئیدی (برای خارش پوست) در ترکیبات انواع آبرسان‌های پوست پیشنهاد نمی‌شود. بهتر است که استفاده از کرم یا پماد استروئیدی را فقط به یک یا دو هفته محدود کنید، مگر اینکه پزشک استفاده طولانی‌تر از آن را توصیه کند. استفاده بیش از حد از این کرم‌ها می‌تواند پوست را بسیار نازک کرده و منجر به سایر مشکلات پوستی شود.

  • ترکیبات اوره یا اسید لاکتیک

این ترکیبات که بیشتر برای درمان اگزما یا پوست‌های ترک خورده، پیشنهاد می‌شوند، ممکن است که باعث تحریک بیشتر پوست‌های حساس شوند. در استفاده از آن‌ها محتاط باشید.

سه نکته مهم برای اثر بخشی بیشتر آبرسان صورت

اگر می‌خواهید که محصولات آبرسان پوست تاثیر بیشتری روی پوست صورت‌تان داشته باشند، به نکات زیر دقت کنید:

  • از بیش از یک مرطوب‌ کننده (در صورت نیاز) استفاده کنید.

هیچ کس به کابینت پر از محصولات مرطوب‌ کننده نیاز ندارد، اما بهتر است که دو محصول آبرسان در کمد میز آرایشی خود داشته باشید: یک لوسیون آبرسان سبک برای صورت و یک کرم آبرسان غلیظ برای بدن.

  • قبل از استفاده از محصولات آبرسان، پوست‌تان را مرطوب کنید.

زمانی که پوستتان مرطوب است از انواع آبرسان پوست استفاده کنید. چند دقیقه بعد از حمام زمان بسیار مناسبی برای استفاده از انواع محصولات آبرسان است.

  • از محصولات آبرسان دوکاره استفاده کنید.

مطمئن شوید که محصول آبرسان صورت شما، دارای فاکتور محافظتی در برابر اشعه آفتاب باشد. بیشتر متخصصان پوست، ویتامین A را به عنوان ترکیب ضد پیری توصیه می‌کنند. می‌توانید محصولی انتخاب کنید که ویتامین A داشته باشد. البته اگر بخواهید رنگ پوست خود را نیز یکدست کنید، می‌توانید از انواع کرم آبرسان رنگی مناسب پوست خود استفاده کنید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.